Наливайченко взяв участь у вшануванні пам’яті Патріарха Йосипа Сліпого

Поділитися

Сьогодні в селі Сновидів, Бучацького району, відбулось відзначення 120-річчя від дня народження Блаженнішого Патріарха Йосипа Сліпого. До ювілейних заходів, які відбулися за участю представників духовенства, громадськості та місцевих жителів, долучився також громадсько-політичний діяч,  екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.

В своїй промові Наливайченко констатував, що Патріарх Йосип Сліпий був унікальною і неповторною постаттю великого богослова і державника.

«Завдяки таким людям, як Блаженніший Патріарх Йосип Сліпий, що зберіг і по-своєму примножив спадок митрополита Шептицького, тисячі українців не втратили надію і віру в тяжкі часи брежнєвського застою. Його слава була наслідком його твердості у вірі, якою він всіх надихав », – сказав політик.

Наливайченко також нагадав, про велику роль Йосипа Сліпого у розбудові та об’єднані діаспорної громади, в об’єднанні українських церков та вихованні молодого патріотичного покоління.

«Патріарх Йосип Сліпий поєднував у собі служителя Церкви і великого патріота України. За свою діяльність він відбув 18 років у таборах, але роки страждань не змогли зломити його віру та силу. Ціле покоління священиків, які виховав Блаженніший Патріарх, як і він, не зреклися віри, не перейшли в московський патріархат, а пройшли каторгу таборами», –  розповів Наливайченко.

Політик також нагадав, що українські священики у всі часи були активними учасниками громадського життя у селах, зразками моральності та патріотизму за що неодноразово переслідувались радянською владою.

«Із сімей священників вийшли видатні борці за волю України, у тому числі  й Голова ОУН(р) Степан Бандера. Під час моєї роботи в СБУ було розсекречено багато документів про репресії над священиками, зокрема, більше 240 документів про стеження за греко-католицькими священниками, їх допити і вибиті катуваннями свідчення, про які доповідали Хрущову. Але правду більше не вдасться замовчати», – заявив Наливайченко.

«Сама згадка про Йосипа Сліпого робить нас чистішими, наповнює вірою, милосердям та силою. Сьогоднішні часи пройдуть – завдяки тому, що ми пам’ятаємо про його спадок», –  підкреслив політик.

У рамках проекту «Героям слава» Валентин Наливайченко передав державні та патріотичні прапори громадам сіл Сновидів та Возилів, а також диски та книги про Патріарха Йосипа Сліпого в сільські бібліотеки.

 

Як звітувала голова Великої Березовиці Марія Калинка (відео)

Як у Тернополі відпочили москалі (відео)