“Був КОД (Комітет опору диктатурі – ред.). Після того як вони викинули звідти і Гриценка, і Королевську, вони КОД перетворили в кодло. Олегу Тягнибоку потрібно все кодло в особі “Фронту змін” і БЮТ вимести з Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської області, жодного відсотку їм там не віддати і тоді Олег Тягнибок набере відсотків п’ять і спокійно по красивій доріжці увійде в парламент”, – сказав народний депутат України від фракції ПР Михайло Чечетов.
Інтернет-газета “Про все” радить згадати тернополянам парламентські вибори 1998 року.
Половина депутатів Верховної Ради обиралися тоді теж на пропорційній основі в загальнодержавному окрузі, іншу половину було обрано було у 225 одномандатних округах. Прохідний бар’єр для партій і блоків становив 4%.
За сім років Незалежності на Тернопільщині Народний Рух України був надзвичайно скомпрометований діяльністю одіозного Богдана Бойка. Мешканці Тернопільщини обрали більш патріотичнішу силу “Національний фронт”, до якого входили радикальніші праві партії. У нашій області цей блок набрав найбільшу кількість голосів.
У так званому багатомандатному виборчому окрузі «Національний фронт» перемоги здобути не зміг — при прохідному бар’єрі у 4,00 % голосів виборців він отримав лише 2,71 % (721.966 голосів виборців). Проте йому вдалося провести до українського парламенту шість своїх представників через одномандатні округи, що було найкращим результатом серед тих суб’єктів виборчого процесу, які зазнали поразки у багатомандатному окрузі. Усі шість обранців перемогли у Західній Україні, половина з них походила з КУН, двоє були позапартійні, ще один репрезентував УРП.
«Перша п’ятірка» виборчого списку виглядала таким чином:
- Лук’яненко Левко Григорович (УРП)
- Стецько Ярослава Йосипівна (КУН)
- Хмара Степан Ількович (УКРП)
- Білас Іван Григорович (позапартійний)
- Ярошинський Богдан Харитонович (УРП)
Найбільше відсоток на парламентських виборах 1998 року набрала Комуністична партія України – 24,65 %. Відповідно й голоси партій, що не здолали 4% бар’єр, найбільше дістались комуністам. Нонсенс! Аналогічна ситуація буде з голосами виборців “Свободи”, яка непрохідна до Верховної Ради. Найбільше ж відсотків наберуть, прогнозують політологи, регіонали.