У Тернополі інваліди і пенсіонери “на халяву” отримають супутникові антени. Що буде з місцевими ТВ-4, ТТБ та ІНТБ?

Поділитися

В Україні вже збудовано і на повну потужність працює телемережа цифрового наземного ефірного мовлення. Це означає, що тепер через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українські телеканали у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер.

Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове ефірне мовленння, 21 березня 2012 року Урядом прийнято постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».

Пунктом 4 зазначеної Постанови визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати зазначені засоби (телетюнери), а саме:

1. усі інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи;

2. особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;

3. особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

4. особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Для включення в списки для безкоштовного одержання телетюнеру, інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи повинні до 1 липня 2012 року звернутися до управління соціальної політики Тернопільської міської ради (вул. Лисенка, 8, тел. 23-56-54, 23-56-72), а особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні, особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років з 10.04.2012р. повинні звернутися у житлово-комунальні організації міста за місцем реєстрації із відповідною заявою (зразок заяви додається).

Для заповнення заяви необхідні такі документи:

– паспорт;

– ідентифікаційний номер;

– пенсійне посвідчення.

До заяви подають такі документи:

– копія довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності (громадянам зазначеним у пп.1 п. 4 Порядку),

– копія посвідчення інваліда війни (для інвалідів війни третьої групи);

– громадянам зазначеним у пп. 2 п. 4 Порядку — копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копія свідоцтва про народження дитини.

Доставка телетюнерів громадянам буде здійснюватись поштою по мірі надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими державними адміністраціями. Черговість доставки визначатиметься також по мірі надходження заяв.

Забезпечення телетюнерами громадян здійснюється на безоплатній основі з урахуванням інформації про наявність сигналу цифрового телевізійного мовлення у стандарті DVB-T2 та спосіб приймання телевізійних програм, яким вони користуються, з розрахунку один телетюнер на одне житлове приміщення.

У Держкомтелерадіо працює телефон «гарячої лінії» (044) 239-61-09.

У Бучачі зробили спортивний флешмоб солідарно з іншими містами України, Білорусі та Росії

За 500 гривень у Тернополі “малюють” інвалідність