За підтримки Наливайченка на Тернопіллі започатковано проект «Героям слава»

Поділитися

Громадсько-політичний діяч, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко під час свого перебування на Тернопіллі відвідав могилу керівника Служба безпеки ОУН Миколи Арсенича в селі Жуків, Бережанського району.

Біля пам’ятного хреста, який встановлено минулого року за ініціативи Наливайченка, було розпочато проект «Героям слава». В рамках цього проекту активісти патріотичних, молодіжних організацій Тернопілля, зокрема Молодіжного націоналістичного конгресу, Пласту,  замінюватимуть старі державні та революційні прапори на повстанських могилах краю на нові.

Валентин Наливайченко власноруч замінив прапори біля пам’ятного хреста Арсеничу.

Він наголосив на тому, що Служба безпеки ОУН – видатний зразок самооборони народу від нацистських і більшовицьких окупантів.

«Микола Арсенич віддав своє життя за Україну. Його смерть, перед якою він встиг знищити секретні документи, була великою жертвою, адже своїм героїчним подвигом він врятував сотні життів українців», – сказав Наливайченко.

«Перше, що робив радянський окупант – знищував могили наших героїв, щоб знищити пам’ять про боротьбу. Наш обов’язок – зберегти пам’ять, відкрити її для наступних поколінь. Нині чимало документів періоду національно-визвольної боротьби й досі лишають недоступними громадськості, частина з них й досі перебувають в російських архівах», – відзначив Наливайченко.

Він наголосив на тому, що справа Арсенича, почата ним, живе і після їхньої смерті.

«Нині інший час і інша боротьба, але боротьба за Україну триває, і ми не відступимо», – підкреслив громадсько-політичний діяч.

Довідково: Микола Арсенич – український військовий діяч. Народився 27 вересня 1910 року у селі Нижній Березів на Косівщині. У 1930-х був активним учасником українського націоналістичного руху, член Союзу української студентської молоді у Польщі. У березні 1939 заарештований польською поліцією. На початок Другої світової війни 1939-45 був звільнений з ув’язнення з 1942 в Українській Повстанській Армії. Згодом Головний Провідник Служби безпеки УПА. Під його керівництвом Служба безпеки вела успішну боротьбу проти агентури радянських спецслужб у лавах УПА та націоналістичного підпілля. Загинув разом із дружиною у бою з частинами МГБ 23 січня 1947.

У Ланівцях воду подають як собі забажають

Відкритий лист до лідерів української демократичної опозиції щодо участі партії «Свобода» у Комітеті опору диктатурі