Читаючи життєпис Святого Амфілохія, розумієш наскільки мізерні твої вчинки й твоє життя. Як далеко від ідеалів ти живеш. З другої сторони, життя цієї великої людини напуває спрагле людське тіло вірою і любов’ю й зміцнює душу й дає надію.
Амфілохій Почаївський помер 1 січня 1971 року. І коли через 31 рік була відкрита його могила усі присутні були глибоко вражені: тіло священика було нетлінним. 12 травня 2002 року Амфілохія Почаївського долучили до лику святих. Під час богослужіння в його честь тисячі вірян побачили справжнє чудо: в небі над Почаєвом із хмар сотворився великий хрест. Хмара у вигляді хреста висіла у небі на протязі усієї служби.
Святий, за усе своє героїчне життя зцілив тисячі людей. І зцілення це було як тілесне, так і духовне.
Живучи в капличці на цвинтарі Амфілохій приймав кожен день до п’ятисот людей, які йшли до нього як за душевним зціленням, так іі за фізичним. Сам він говорив: “Знаю, хто до мене йде, що у нього болить й скільки йому жити”.
Під час другої світової війни лікував поранених вояків УПА. Після війни потік людей до Святого став таким, що влада відмінила автобусне сполучення із селом, де жив Амфілохій. Але люди йшли пішком. День і ніч.
Лише один з сотні випадків сцілення, про який до цього часу розповідають очевидці. Коли Амфілохія не було в селі до нього привезли вмираючого хлопчика 13 років. Не дочекавшись допомоги, хлопчик помер. Коли пізно вночі старець повернувся і дізнався про це, він узяв дитину на руки і заніс його в церкву. А через деякий час хлопчик вийшов живий.
Святий став відомий у всьому СРСР й за його межами. Проти Амфілохія розпочинаються гоніння. В 60-их роках КДБ кидає старця до психіатричної лікарні. І лише після приїзду до лікарні дочки Сталіна Світлани Алілуєвой, яку він у свій час зцілив, Амфілохія відпускають із психіатричної клініки.
До самого останнього свого дня Святий зцілював людей.
Завтра, 11 травня 2012 року у с. Мала Іловиця Шумського району Тернопільської області відбудеться ієрейське богослужіння з нагоди 10-ти річчя прославлення ПРЕПОДОБНОГО АМФІЛОХІЯ ПОЧАЇВСЬОГО.
Запрошую усіх вшанувати цю ВЕЛИКУ ЛЮДИНУ.
Щиро, Степан Барна