10 запитань до Віталія Максимова

Поділитися

До виборів нового парламенту залишається дедалі менше часу. Знову ми обиратимемо до нього не тільки безликі партійні списки, а й конкретних людей – мажоритарників, котрих делегуємо до Верховної Ради захищати інтереси свого округу. І вперше від Тернополя планує балотуватися Віталій Максимов – людина у місті знана й авторитетна. Яку мету він ставить перед собою, зважившись на цей відповідальний крок?

 

– Віталіє Вікторовичу, чому Ви називаєте Тернопіль своїм рідним містом?

– Я живу в Тернополі із 1998 року, і вже 15-ий рік моя сім’я мешкає тут, бо в Тернополі ми звили своє родове «гніздо». Моя теща родом із Борщівщини, а мій найменший внук, Віталій Максимов-молодший, вже справжній тернополянин, бо народився у цьому місті. У Чернівцях я всього лиш народився і виріс, а в Тернополі сформувався як особистість, як лідер, тому це місто давно стало для мене рідним.

– Чим Вам імпонує саме партія «УДАР»?

– По-перше, «УДАР» ще жодного разу не був при владі. Тому ця партія зараз – єдина, що не несе відповідальності за той стан, у якому знаходиться наша країна. І це стосується й Тернополя. Погляньте – всі, що балотуються (і на рівні України, і по нашому мажоритарному округу) – вже мали змогу показати, як вони «вміють» керувати. А Віталій Кличко в парламенті ніколи не був. Та попри це зробив стільки для України, що весь нинішній парламент разом узятий не зробив навіть частини того.

– Які основні завдання ставите перед собою в разі перемоги?

– Перед тим, як в Україні впроваджувати нові реформи, насамперед потрібно знищити корупцію. До речі, Віталій Кличко на політичному обрії сьогодні чи не єдиний, котрий заробив свої гроші чесно. Ті закони, які нині діють в Україні, не є поганими. Їх просто потрібно дотримуватися усім: від Президента до простого громадянина. І тоді б корупції просто не було! Я завжди наголошував на тому, що займана посада не захищає від відповідальності перед законом. Тому свого часу судився навіть із Президентом Ющенком, притягував до відповідальності нашого тодішнього губернатора, бо закон однаковий для всіх. Але на жаль, досі усі з цим гаслом йшли на вибори, але ніхто нічого в цьому плані ще не зробив.

– Що виграють тернополяни в разі вашого обрання народним депутатом?

– Громада міста завжди для мене стояла і буде стояти на першому місці, я її ніколи не зраджу! На жаль, ми сьогодні не можемо назвати жодного нашого депутата, котрий би хоч чимось допоміг своєму місту в парламенті. А Тернопіль дуже потребує допомоги на столичному рівні. Міське самоврядування ж самостійно не в змозі вирішити усі ці питання. Став, наприклад, – це перлина Тернополя, його треба берегти мов зіницю ока. Ми колись мали землеснаряд для очистки ставу, але де він подівся? До слова, мені, як правоохоронцю, дуже дивно, чому досі не можуть знайти винних в екологічній катастрофі, яка сталася минулого місяця і внаслідок якої загинули тонни риби. Бо винні у цьому мають не просто заплатити величезний штраф, а взагалі сісти на лаву підсудних! Візьмемо дороги. Чому вулиці Руська, Бандери, які ремонтували київські служби, були зроблені бездоганно, а вулицю Тарнавського, яку минула каденція міської ради «капітально відремонтувала», латається кожен рік? Щодо комунікацій, то не треба далеко ходити за досвідом. Сусідній Івано-Франківськ зробив просто: зобов’язав усіх будівельників, які підключали новозбудовані будинки до діючих міських комунікацій, поміняти їх на нові. І там асфальт не провалюється! То, напевне, давайте для початку перестанемо красти, лобіювати чиїсь приватні інтереси і почнемо нести відповідальність за те, що ми робимо з майном громади міста. Бо чесна і відповідальна міська влада за допомогою ефективної роботи народного депутата здатна перетворити наше занедбане місто на процвітаюче.

– Що для Вас буде пріоритетом у молодіжній політиці?

– Усі знають, що Тернопіль – це студентське місто. Але ніхто не замислюється, де ці студенти відпочивають, де вони проводять своє дозвілля, як вони оздоровлюються. Мені від цього боляче, бо у Львові, наприклад, щотижня проводяться різноманітні культурні заходи, а у нас вмирає навіть те, що було створене колись. З одного боку, такі заходи – це додаткове навантаження на правоохоронців, котрі забезпечують охорону громадського порядку. Зате не більшає наркопритонів, знижується показник злочинності, хіба це не головне?

– Можливо, проблеми молоді пов’язані також із тим, що у Тернополі дуже мало місць для занять спортом?

– Знаєте, чому у Радянському Союзі було так багато чемпіонів різних рівнів? Бо молодь заохочувалася до спорту змалку. Були десятки секцій, таборів, стадіонів. Зараз же наші діти все більше хворіють, бо не займаються спортом взагалі. А це – генофонд нашої нації! І дуже добре робить Віталій Кличко, що по всій країні пропагує спорт, будує спортивні майданчики, зібрав у ряди своєї партії людей не тільки активних і порядних, а й спортивних, здорових. Навіть у Тернополі голова обласного осередку партії «УДАР» Ігор Побер з дружиною – чемпіони світу, відкрили найкращий у місті спортзал, пропагують здоровий спосіб життя і створюють умови для розвитку спорту. Я сам все життя активно займаюся баскетболом, волейболом та футболом, донині тренуюся і заохочую всіх оточуючих до здорового способу життя. Моя донька – майстер спорту міжнародного класу зі стрільби із лука, чемпіонка Європи, бронзовий призер чемпіонату світу, обидві внучки теж займаються цим видом спорту. Поки я керував обласною міліцією, спорт у Тернополі ніколи не був поза моєю увагою, але після мого звільнення все розвалилося…

– Занепала і наша футбольна команда «Нива», чи ви готові їй допомогти?

– Так, був час, коли «Нива» грала у вищій лізі, а зараз вона повністю занепала. Тому я буду завжди і лобіювати пошук фінансування, і співпрацювати з органами місцевого самоврядування для підтримки наших гравців. Бо для того, щоб побудувати громадянське суспільство, потрібно почати зі свого міста. Щоби кожен його житель – від двірника до чиновника – працював виключно для громади, для розвитку міста. І тільки тоді ми збудуємо Україну. До слова, зараз наша держава приймає Євро-2012. І мені дуже приємно, що в цьому є велика заслуга особисто Віталія Кличка, котрий до кінця відстоював інтереси України перед керівництвом УЄФА.

– Яке ваше ставлення до мовного питання, проти якого повстала вся Західна Україна?

– На мітингу проти прийняття мовного законопроекту були присутні «ударівці» з Тернополя. Наш лідер Віталій Кличко, виступаючи під стінами парламенту, сказав дуже правильно: «Я вдома спілкуюся російською, але державною мовою має бути виключно українська». Мої батьки, наприклад, родом із Росії, але я народився в Україні, я тут живу і працюю. А тому розмовляю тільки українською, бо я – українець, громадянин своєї держави. Мені дуже шкода, що мовне питання піднімається напередодні виборів. Бо як людина, котра все життя працювала у правоохоронній системі, чудово розумію, що це може призвести навіть до громадянської війни. І водночас я дуже радий, що мовне питання ніколи не виникало у нашому місті, бо тернополяни завжди розмовляли і будуть розмовляти українською.

– Як Ви зможете допомогти місцевому бізнесу?

– Наше місто – чи не найбідніше в Україні, у нас не так розвинений бізнес, а тому не так багато платиться податків до бюджету. Хоча податкове навантаження на підприємців і так доволі велике, тому обов’язково потрібно його переглянути у бік зменшення. Але є ті бізнесмени, котрі, не зважаючи ні на що, самотужки вкладаються у розвиток Тернополя. Прикладів багато: і відпочинкова зона біля фабрики меблів «Нова», і відреставрований «Тернопільбудом» Театральний майдан, і «родзинка» Тернополя – ресторан «Старий млин»… Таких людей, меценатів, потрібно відзначати на державному рівні, допомагати їм, щоб вони не тільки отримували подяку чи грамоту, а й певні пільги, і стали прикладом для багатьох інших підприємців.

– Де сьогодні тернополяни можуть поспілкуватися з Віталієм Максимовим і поставити йому свої запитання?

– Я зараз працюю над створенням гарячої лінії, за номером якої кожен тернополянин зможе поспілкуватися зі мною і поставити мені свої запитання, внести свої пропозиції в мою передвиборчу програму. А ті, хто має доступ до Інтернет, вже зараз може слідкувати за моєю роботою і ставити свої запитання на моєму веб-сайті www.maksymov.com.ua.

У прокуратурі Тернопільської області діє «гаряча лінія» для повідомлень про незаконне втручання в підприємницьку діяльність

Інспектори Тернопільщини за п’ять місяців 2012 року виявили порушень, що призвели до втрат 23,5 млн грн