111

У Тернопільському Центрі Комунікацій відбулася прес-конференція ідеолога Руху «Чесно» Тараса Петріва. Під час спілкування із журналістами один із лідерів групи «Чесно» розповів про діяльність ініціативи та методів спостереження за політиками. Так у рамках руху активісти висунули 6 найважливіших критеріїв, за якими вони уже проводять відбір, чи то «просіювання через сито» політиків.
– Рух «Чесно» виступає за добру політичну команду, – розповідає ідеолог «Чесно» Тарас Петрів. – Адже ми розуміємо, хто прийде до парламенту, то буде творити майбутнє, або не буде. Шість критеріїв звичні та доступні: відсутність фактів порушення прав і свободи людини, незмінність політичної позиції, непричетність до корупційних дій, особисте голосування, прозорість задекларованих доходів та участь у засіданні парламенту.
Дотримання цих речей вимагають не лише активісти, а й уся громадськість. Саме тому контролюють владу і збирають інформацію не приховано, а відкрито. Адже ж вимоги не є надмірними, кажуть рухівці. Так і на Тернопіллі розпочинається активна діяльність руху «Чесно», щоб контролювати місцевих чиновників. Сьогодні у лави тернопільських активістів записалося 12 учасників.
– До тернопільської організації руху входять люди, які мають певний досвід роботи на виборах, – розповідає член коордради «Чесно» Ігор Процик. – Ми починаємо моніторити інформацію про мажоритарників, хоч попередньо можемо й уявити учасників партійних списків.
Рух «Чесно» не підтримує жодної політичної партії і не буде брати участь у виборах! Це їх основне гасло. А от результати оприлюднювати будуть аж до виборів про кандидатів у депутати чи то мажоритарних округах, чи за партійними списками.
Крім того, «Чесно» уже 10 липня для громадян буде презентувати новий проект – «Чеснометр», який можна назвати механізмом для 450 депутатів, над якою працювала група аналітиків. Тарас Петрів зізнався, що перевірку за лояльними критеріями руху не пройшли десь 2/3 народних депутатів.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.