На теренах Тернопільщини буде створено більше 10 тисяч гектарів охоронної зони

Поділитися

Над питанням створення заказника «Медобірського» – охоронної зони природного заповідника розмірковували члени науково-технічної ради у «Медоборах». Як сказала заступник директора з наукових питань ПЗ «Медобори» Галина Оліяр, наразі йде погодження з сільськими радами щодо формування таких охоронних зон. До того ж, науковці природного заповідника спілкуються з людьми і роз’яснюють населенню як проходитиме охорона таких ділянок, адже місцевих мешканців лякає слово «заказник».

Директор природного заповідника «Медобори» Михайло Музика на засіданні Ради повідомив, що значний крок уже здійснено цього року щодо створення заказника «Медобірський». Проте невідомо, як прийматимуть рішення щодо створення охоронної зони природного заповідника районні та обласні сесії.

Наразі площа охоронної зони становить майже тотожну площу природного заповідника «Медобори», а саме 10418 га. За словами головного лісничого природного заповідника Івана Філя, фактично по Гусятинському району таких сільських рад є 14, у Підволочиському – 4. Якщо у Підволочиському районі всі межі погоджено, то в Гусятинському районі залишилася одна сільська рада, яка поки що не дала свого погодження, оскільки не проведено засідання сесії.

Охоронна зона (зображена на фото: зеленим виділено територію заповідника, червоним – охоронну зону) практично включає в себе лише поля (орні землі, пасовища та землі-невгіддя). Всі кар’єри, заповідні об’єкти та смітники виключено.

Щодо основних обмежень, які діятимуть на територіях охоронної зони, то вони передбачені законодавством.

Зокрема, на території охоронної зони не допускається:

– будівництво промислових та інших господарських об’єктів, які можуть призвести до негативного впливу на територію заповідника

– полювання, пошкодження жител тварин

– розорення ерозійно небезпечних ділянок та недотримання протиерозійних заходів

– проїзд за дорогами загального користування та прокладання нових доріг та трубопроводів

– проведення суцільного рубання в лісах (мається на увазі ліси інших користувачів – колгоспні, дорожні і ін.)

– застосування отрутохімікатів із використанням авіації

– зміна гідрологічного режиму

– створення смітників

– випалювання сухої рослинності та післяжнивних решток

– заліснення степових схилів

– вибухові роботи в кар’єрах у період тиші у заповіднику

– розробка нових кар’єрів з видобутку вапняку, глини, піску та обмеження видобування діючих.

Працівники природного заповідника «Медобори» сподіваються узгодити всі питання щодо створення охоронної зони «Медобірська» вже до кінця цього року.

Довідка. Статтею 25 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» визначено статус і завдання заказників. Зокрема, оголошення заказників провадиться без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у їх власників або користувачів.

У статті 29 цього ж закону йдеться: для забезпечення необхідного режиму охорони природних комплексів та об’єктів природних заповідників, запобігання негативному впливу господарської діяльності на прилеглих до них територіях установлюються охоронні зони.

Прес-служба Тернопільського

облуправління ЛМГ

Проходить обговорення проекту Загальнодержавної програми розвитку конкуренції в Україні

Чому не має світла у селах Тернопільського району?