«Хабітат» – означає «комфортне життя»

Поділитися

Що криється за таємничою назвою програми ООН – «Хабітат»? Незабаром це матимуть змогу відчути звичайні люди, мешканці звичайних п»ятиповерхівок радянської доби.  Їхня історія –  характерна, напевно, для багатьох. Мешканці будинків коли вже несила було терпіти, (бо плитка падала ледь не на голову, вода протікала в квартири, а на стінах взимку з»являвся іній),  звернулись спочатку, як годиться, до влади. Адже хто як не держава має дбати  про людей? Хто як не нардепи, які їздять районами і обіцяють «відпрацювати»? Кажуть, що гроші виділені й після їхніх слів, має всі шанси постати людям новий «диво-палац»… Аж раптом, мешканцям надійшов у відповідь лист  від міського голови Почаєва  цитую:   «Загальна потреба у фінансуванні на виконання ремонтних робіт по опорядженню фасаду та ремонту горизонтального даху будинків 1 та 5 по вулиці Возз’єднання згідно попереднього обміру та визначення об’ємів робіт складає в сумі майже 1500,0 тис. грн.. В Україні нормативно-правовими документами не передбачається проведення обов’язкових відрахувань на капітальний ремонт багатоквартирних будинків власниками приватизованих квартир та нежитлових приміщень. Внаслідок цього відсутнє джерело регулярного фінансування капітального ремонту такого типу будинків. Коштів на проведення ремонту покрівлі та фасадів двох житлових будинків  в м. Почаїв по вул. Возз’єднання буд.1 та буд.5 в міському бюджеті на 2012р. не передбачено.»

Втім, міського голову можна й зрозуміти:  бюджет – є бюджет… Більше того, честь йому і хвала, за те, що не заховав біди громадян у далеку  шухляду, а взявши участь у семінарах голів населених пунктів за програмою ООН Хабітат, зумів використати свої знання на користь громаді. Та звернувся до координатора програми – «Укрінбанку». Оскільки дана програма передбачає декілька джерел фінансування – не тільки державне але й інші залучені кошти   – інвестиційні та благодійні. Першим у цій програмі відгукнувся фонд «Галичина_Волинь», який взяв на себе обсяг ввиконання вищезгаданих робіт. У фонді запропонували звернутись з питанням до програми ООН «Хабітат», під яку й «підпадає» проблема цих будинків.  Так співпали наміри трьох: влади, мешканців та благодійників. Координаційною радою фонду  було вирішено  – косметичним ремонтом тут не обійтися. Якщо вже робити –  то у відповідності до вимог сьогодення, за новітніми енергозберігаючими технологіями. До слова, північні регіони Тернопільщини у плані технологічних    нововведень стали першопрохідцями  – адже саме сюди  завдяки фонду «Галичина-Волинь» та його президенту Володимиру Клименку вдалося привабити інвесторів, що зацікавлені  у  розвитку малих територій. Згадувана вже нами програма ООН «Хабітат»,  діє виключно у невеликих територіях, що мають  до 50 тисяч мешканців,   спрямована на реформування  ЖКГ ,  благоустрій, сферу енергозбереження (утеплення фасадів, заміна вікон та дверей), переведення котелень на альтернативні види палива.

Укрінбанк, як координатор проекту,  обрав підрядником місцеву будівельну фірму, для того щоб кошти із сплачених податків залишались тут, на Тернопіллі.  Зараз будинки в Почаєві, на вулиці Возз»єднання 1 та 5 заходяться у активній фазі ремонтних робіт.    Згідно домовленостей із фірмою «Тернопільбуд » до першого  вересня два  двадцятидев»ятиквартирні будинки матимуть  капітально відремонтовані дахи та утеплений фасад.

 

Прим.Авт. «Хабітат» – Програма Організації Об»єднаних націй по населених пунктах. Діє у цілому світі. В Україні з 1994 року.

В перекладі з англійської означає «середовище перебування», або ж «комфортне життя».

 

На фото: будинки в нинішньому стані та проекти їх фасадів по  завершенні ремонтних робіт.

Страшний сон нардепа

На футбольних поєдинках чемпіонату Європи з футболу в Україні та Польщі побувало близько 1,5 мільйона глядачів