Більше як півроку не могла “запуститися” робота Збаразької міської ради. Порушуючи всі норми  законодавства міський голова  не проводив сесій, незважаючи на те, що за сім місяців не було розглянуто жодної заяви  громадян міста. То депутати висловлювали свої невдоволення не правильною підготовкою до сесії і не брали участі у пленарних засіданнях, то прибічники М.Г.Бочарова, під його керуванням, не реєструвалися, щоб зірвати сесію. Весь цей час пан голова не шукав можливості піти на зустріч депутатському корпусу, врахувавши їх пропозиції і дослухаючись до їх  рекомендацій, а шукав тих, хто буде безперешкодно, не задумуючись, піднімати руку  і поповнить ряди його прихильників.

Шукав, шукав і знайшов. Лави нової коаліції М.Г.Бочарова поповнили Свободівці.

Коротка справка . Михайло Бочаров  є міським головою вже вдруге. Першого разу він став очільником міста  під прапорами ПОРИ. Вдруге його до влади привели регіони. З перших днів він намагався нав’язати депутатам свої правила гри. Але це йому не вдалося, так як у раді сформувалась демократична більшість і не затягуючи часу, одразу на другій сесії, абсолютною більшістю депутатів (24 із 36) йому було висловлено недовіру, і позбавлено  повноважень.

На захист міського голови Збаража встала вся місцева політична еліта Партії Регіонів. Саме за їх підтримки він безперешкодно продовжував перебувати на посаді, хоч жодного разу не скликав сесії і не спілкувався з депутатами. Депутат Верховної Ради Орест Муц на сесії районної ради запевнив дружину Бочарова М.Г., депутатку райради від Партії Регіонів, що партія “своїх не здає!” і в обіду Михайла Григоровича не дасть. Ой, скільки раз він вже пошкодував про свої слова і вчинки. Адже дуже швидко  регіонали пересвідчились, що у мерові міста Збаража вони помилились. Саме так висловився губернатор  перебуваючи нещодавно з робочою поїздкою у Збаражі.

Позбувшись  підтримки регіонів М.Г. Бочаров “перебіг” до Кличкового УДАРУ. Його син навіть очолив районну організацію. Але надовго і там не затримався. В УДАРІ швидко “розкусили”, що собою являє родина Бочарових.

І ось нарешті Михайло Бочаров, знайшов ту політичну силу, яка готова йому “служити” за невеличкі  подачки. ВО “Свобода” за дозвіл на пивні намети у центрі міста і біг- борд для М.Головка зобов’язалася  безперешкодно голосувати за всі питання, які “угодні”  Бочарову М.Г.

19 липня на другому пленарному засіданні сьомої сесії першочергово постало питання прийняття звернення, щодо  мовного закону, другим  питанням всі депутати були готові підтримати звернення “Свободи”, щодо встановлення у Збаражі пам’ятника Степану Бандері. Але це питання головуючий вирішив розглянути під кінець засідання, а свободівці і не стали відстоювати власний запит, цим самим добровільно “здавшись” Бочарову у заручники. “Нікуди, мовляв, ви вже не дінетесь.”  Сесія  пішла чітко  по сценарію М.Бочарова. Не ставши миритись із його зухвальством, частина депутатів покинула сесійну залу. Серед протестуючих були і свободівці, які ще не згубили совість. Але ті, які обіцяли підтримку (Юрій Наумович, Андрій Волуйко, Павло Буць) — залишились, тим самим забезпечивши М.Бочарову таку необхідну більшість, для   голосування. Вони навіть віддали дружині М.Бочарова  земельку в оренду, яку самі ж блокували два роки.

На таке голосування, як сказали самі свободівці, їх “благословив” Михайло Головко. З ним особисто мав розмову М.Бочаров, мабуть пообіцявши свою підтримку на виборах. Але пан Михайло не розуміє, що дружба із очільником Збаража не додає йому галочок у бюлетенях, а репутація його, як кандидата у депутати Верховної Ради по Збаразькому округу, давно підмочена пивом, яке наливають просто у центрі міста. А може  Свобода вирішила “пригріти” М.Бочарова після ПОРИ, регіонів і УДАРУ  і скоро він поповнить їх лави?

Ще не так давно   свободівці “били ” Збаразького міського голову, сьогодні ж готові йому “служити”. І це у той час, коли всі від нього відвернулися і влада, і опозиція,і мешканці міста, коли його перестали запрошувати на офіційні зустрічі, коли відкрили кримінальну справу по його діяльності. Мабуть, правду кажуть, від ненависті до любові один крок. І цей крок зроблено. Тепер Свобода у коаліції з регіонами. Слава Україні!

45 comments

 1. Я

  Може М.Г. нарешті найшов себе у політичному полі? і запальна Свобода це те, що йому треба для його політичного захисту, бо вони ж тепер його в обіду не дадуть…сьодні палатки (де продається всяка погань), бігборди (які за ніч переклеюються діючою владою), а чого завтра чекати? страшить та лицемірність цієї місцевої Свободи…тут клято били себе в груди шо ми для людей, шо ми за законом…а тут вже все продались за копійку…ех…нема слів…одні думки і ті матом…
  Героям Слава!!!

 2. Збаражанин

  “Молодці” – свободівці. Тай не дивно понабирали в партію амбітних дітей,тай викоритстав це мер: кому цукерку дав,на кого пальцем покивав,кому посаду запропонував,а вони і купились.Ганьба.

 3. Місцевий

  Тушковані бютівці вже два роки на службі в мера і чомусь всі мовчать. Місцевий Фронт Змін постійними змінами політичних хазяїнів доказав, що до змін і навіть постійних вони готові.
  Краще нехай бютівці покажуть протоколи, хто ж насправді голосував за землю до мера!

 4. Жителька

  не підтримую жодної партії, але в БЮТі немає такого кумовства як в Свободі…БЮТ не відмовляється від свої слів і дій, вони йдуть до кінця…але як немає підтримки то двоє людей нічого не зробить…і БЮТ Бочарова до себе не беруть і не ходять перед ним на задніх, бо вони не голодні на кусок землі, а відстоюють інтереси громади..
  неважливо яка партія, ЛЮДИНОЮ треба буди…це політичні амбіції, не більше…

 5. патріот

  Не дивно шо продались, дивно шо так дешево.

 6. Місцевий

  БЮТ йде до кінця. В Збаразькій міській раді з 8-ми депутатів, які пройшли від БЮТу з мером вже 5 з них.

 7. Збаразький хлопчина

  Шановні, не все то правда, що написано у цій статті. БЮТ лицемірить, у Збаразькій раді давно немає такої фракції, залишилась тільки вивіска, на відміну від Свободи, яка зберегла усіх своїх депутатів. А те що цю статтю написали так звані “бютівці”, то це очевидно, оскільки їм набридло бути в тіні Свободи і вони вирішили таким чином розвалити фракцію свободівців. Ніхто із Свободи не ліг під мера, не дочекаються, а те, що ведення бізнесу у місті інколи вимагає пересікатися із мером, не означає запроданства, просто на деякі речі потрібен дозвіл міської ради (так по закону). На сесії бютівці, так само як і Свобода, голосували, хоча чомусь пишуть, що тільки свободівці пішли по сценарію Бочарова. Ці “герої Збаража” вийшли із зали засідань перед голосуванням питання по землі, яка належить жінці Бочарова, але хочу замітити, що на голосуванні цього питання депутатів-свободівців також не було, вони повернулися до зали коли розглядали вже інші людські питання, які обовязково потрібно було голосувати, тому що люди чекали на вирішення цих питань не один місяць, а дехто і рік. То чи можна називати цих трьох депутатів, які повернулися до роботи, запроданцями? Вони лише виконали свій обовязок перед виборцями. А як назвати тих, що покинули залу і тим самим відмовились допомогти у розгляді нагальних питань своїх виборців?

 8. жителька

  Повторюсь,нема різниці яка партія.То там на верху воюють за крісла,а тут на місці про інтереси людей дбати треба.а людям всерівно чи БЮТ чи Свобода,їм жити треба,і комусь вірити,знати шо той чи інший депутат готовий відстояти його право.

 9. Депутат

  Наша нинішня позиція – це лише засіб очищення міста від такої міської влади. Звільнивши жителів міста від нинішнього керівництва, ми повинні будемо поступитись місцем здоровішим силам. Наступний мер, який переможе чесно на виборах, буде хоча б адекватним.Місто нищиться, розграбовується(ревізія КРУ – втрати чверть млн. грн., відкрита кримінальна справа по продажу майна в центрі міста, в Збаразькій прокуратурі блокується відкриття кримінальної справи по приватизації гуртожитку по вул. Кармелюка, заяви громадян не розглядаються, не підписуються вже готові акти на землю і т.д.)
  В Збаражі відсутні очисні споруди, туалет, нормальні дороги, бюджет забезпечує лише 8 місяців, але застілля в міській раді відбувається кожної обідньої перерви та регулярні грошові премії в декілька тис.грн.
  І ви берете за це відповідальність?…

 10. Людина

  шкода,а так завзято бралась до справи вся обєднана опозиція,думалось оце вибрали справжнх і депутатів,,вони не допустять тих неподобств,якими займався мер минулої каденції.Депутатів надійних не перебіжчиків залишилось дуже мало,але в них совість чиста і їм не буде соромно дивитись в очі своїм виборцям.Не всі партії продажні,дійсно представники ФІронту змін,Сильна Україна (хоч партії,як такої не має),та ще кілька депутатів мажоритарників тримають чесну позицію до мерського свавілля.Побільше б таких,але нажаль гроші роблять все……

  1. Напованець П.

   Повірте:в тих, що не голосували за людські проблеми на даній сесії – совість якраз не чиста. Власні амбіції вони хотіли вирішити людськими бідами, проб-лемами громадян міста і райцентру загалом.

 11. Мер

  Це Фронт Змін в Збаражі опозиційний до мера?? Це ви мабуть про Грабовського, який з самого початку з мером?

  1. Патріот

   Шановний! Не путайте Грабовського з Гавіловським. Якби всі депутати більшості були такими як Грабовський, то місто вже давно забуло би про мера-стрибунця.

 12. В. Дужий

  Сьогоднішня Збаразька міська рада скоро йде в лепту. Хто прийде на зміну? Сьогоднішній штаб партії В.Кличка “Удар” і В. Ломаковича в районі очолив референт-консультант О.Муца В. Ярошко. Хоча ця людина заявляє, що ніби-то вже не референт депутата від партії регіонів, та як повідомив у телефонній розмові сам О.Муц : посвідчення референта Ярошко досі не здав.Дивуються збаразькі ударівці, як голова “Пори”, референт О.Муца ,не будучи партійцем “Удару”- став керівником штабу. На останніх виборах до районної ради В.Ярошко в статусі голови “Пори” від партії регіонів балотувався до райради по своєму рідному селі. Односельці показали йому дулю . Втік від сорому у Збараж, кинув дружину з дітьми і знайшов собі молодичку. В штабі постійні пянки, тож господар приміщення вигнав увесь штаб, бачачи, що до кінця виборів приміщення не витримає ” .На заправку” до В.Ярошка зачастили у штаб представники відділу юстиції- адже треба спасати Ярошка : по паперах в юстиції – він керівник “Пори”, а по паперах самого Ярошка -він уже керівник міської організації “Удару” – назавтра бажає бути мером.Ото вже , як Ярошко з ярошковим “Ударом” прийде керувати містом, то вже дійсно збаражан пальне удар.Вже він у нас наторгував майном, що досі люди “плачуть”, зараз пропиває гроші Ломаковича”, а завтра по вітру пустить залишки майна міста.Дочекаємось ще й такого голови, шановні збаражани.Не знаю, чи такого удару і такого штабу нам ще не бракувало. Чи краще жити ,як жили без ярошкового удару і заставити сьогоднішню раду міську запрацювати і спасти місто від сьогоднішніх і вчорашніх ярошків-перекінчиків :представників пори-регіоналів.

 13. Людина

  Давно пора розігнати міськову зраду,не хоче сам піти ногами виштовхати.
  Каже його люди вибрали,із 10 тис. виборців він купив 1400чол.То чи лигітивний мер.Я думаю зараз назбирали не одну тисячу голосів за його відставку. То ж шановні депутати інцюйте місцевий референдум.Женіть такого мере,яі спасайте0якщо є ще що……

  1. Напованець П.

   Не треба принижувати збаражан і поза очі називати їх продажними. Якщо ви такий справедливий, то назвіться і назвіть тих півтори тисячі громадян, котрі за вашими словами , продались

 14. Світлана

  Не знаю чи правду написали про сесію, та бачу правду написали за Ярошка.
  В штаб Кличка у Збаражі противно зайти. Заходжу якось , В Ярошко роздітий до пояса. На столі пів – пляшки горілки Пє сам. В зубах папіроса і грає на компютері карти. Дійсно був у “Порі”, продав Луценка, як того увязнили, продасть і Ломаковича, як у того закінчаться гроші.Балотувався від партії регіонів і розхвалював цю партію . Зараз недодає гроші, які дають нам за розніс газети, напевне не вистачає йому на горілку. Перекажіть Поберу хай приїде і наведе порядок, щоби Ярошко не гадив В.Кличкові своєю поведінкою і політичним шарлатанством.

  1. Патріот

   До партії “Удар” вступив ще один “перевертень” Петро Напованець. Тепер “Станція Юних Техніків” нарешті буде з кріслами. Ура!

   1. член партії В.Кличка "Удар". Збараж

    Шановний авторе! Не знаю Вас та повідомляю , що в своєму житті я брав участь у з’ їзді в Києві, що створив Народний Рух України, в першому з’ їзді
    страйкових комітетів України, в підсумковому засіданні в Києві по підведенню підсумків Всеукраїнського референдуму, випускав першу демократичну газету у Криму і рідному місті ще за радянської влади, в той час підняв перше українське знамено над райкомом партії і викинув з міста Леніна.Створював на Збаражчині перші страйкоми і осередки Руху, відвойовував українські Церкви і будував їх. Тож ,маю нагороди і від першого Єпископа М. Сабриги за допомогу Церкві, і від першого голови обласної ради, і за участь у референдумі, і за те, що вів Майдан у Збаражі з першого до останньго дня. І якщо я вийшов із християнської партії після десятирічного перебування, то тільки тому, що партія в кінці 90-х підтримала Кучму на виборах Президента України, котрий проголосував проти Декларації про Державний суверенітет України в той час, як я під стінами Верховної ради на першому масовому віче у Києві виборював її.Так був 10 років і у партії УРП після християнської, так як знайомий з паном Левком ще з осені 1990, коли разом брали участь в масових спротивах проти утворення УПЦ МП, епископа котрої висвячували в Софіївському Соборі. І чесно написав заяву в 2008 році і вийшов із УРП, як тільки звідти вигнали пана Левка, що зробили і переважна більшість членів всієї Тернопільської організації. Ні у яких інших партіях не був. Візьміть у руки двотомник “Про історію Народного Руху на Збаражчині,” в котрому описане і моє життя періоду боротьби за нашу незалежність- і зрозумійте, хто перекінчик : я чи ви, котрому замовили статтю про мене прихвосні комуністів і регіоналів.

    1. людина

     п. Петре- тобто член партії “Удар” Збараж досить займатися тріпологією Ви вже як той Муц вихваляєте себе,аж противно все це читати. Такого патріота – перебіжчика як ви ще треба пошукати,не чіпляйте собі лаврових вінків. Будьте трошки стриманішим і толерантнішим,ви ж як не як вчитель…..

    2. ****

     п.Петре, окрім вашої “звитяжної” юності є ще інформація, що ви обкрадали квартири десь на сході України і навіть мали судимість. Це ви мабуть комуністів грабували?

     1. П.Напованець

      Не знаю, звідки у вас така інформація. До 15 років я учився у школі. Після 15 -усе життя виписане у трудовій книзі. Немає ніяких крав і сидів. Є правда запис, що вигнали із інституту за незгоду із радянським способом життя у 1986 році. Так, що крали і сиділи , напевне, ви.На злодієві, кажуть, шапка горить.

   2. збаражанин

    Думаю, що статтю проти п.Напованця написав Ярошко, той .кого Напованець пустив на Майдан і тим привів у районну раду депутатом, де той байдикував
    і появлявся на засіданнях рідше чим сонечко у підвалі.А потія Ярошко перекинувся до регіонів.Зараз друг Напованця привів того в “Удар”-може хлопці пора відповідати за своїх висуванців.

   3. В Дужий

    А в фонд Клименка Радібова – то грошенят підзаробить

   4. степан

    А до фонду Клименка – Радібова. То вже доляриків набіжить.

 15. Степан м. Збараж

  Як взнав , що штабом Кличка у Збаражі керує Ярошко , то стало шкода чемпіона. Таких керівників хватає у кожному гадючнику. Сором і годі.
  Невже крім хруня Муца і продавця Луценка на це місце не знайшлось нікого іншого у м. Збаражі

 16. турист

  Шановні Збаражани. Партії партіями,а господаря в місті не має. Туристичне місто,а громадського туалету не має,требаж було додуматись у парку ,в центрі міста поставити пивну палатку. Люди чому Ви мовчите невже ви не бачите,що туалетом стало Ваше місто,багатоповерхівки,а там багато дітей і Ви батьки,бабусі,дідусі так спокійно дивитись на це неподобство.Куди дивиться районна влада,обласна цеж ужас,як кажуть москалі.
  Збаразька громадо прокиньтеся,Ви ж господарі свого красивого міста. Ходиш по замку душа відпочиває,спустишся до центру міста плакати хочеться,річка закидана давно зігнилими гілляками,каналізація тече прямо в річку.Куди дивляться контролюючі органи?…….У нас уже пренесли таку владу за межі міста. Ганьба.

 17. людина

  Беріться за роботу шановні депутати і не кажіть хто більше і чого зробив,бо роботи міського голови не видно,то ви ж покажіть,що ми вас вибирали не дарма.

 18. Андрій

  19 липня 2012 року, відбулась сьома сесія Збаразької міської ради. Під час розгляду питання “Про використання вільних коштів” нарешті отримала підтримку моя пропозиція щодо направлення 63500 грн на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництва туалетів. тепер чекаю на ваші пропозиції на рахунок розміщення туалетів.

 19. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  Напевне стаття правдива, якщо викликала такий психоз у свободівців.
  Ви навіть не можете адекватно і правдиво пояснити свої вчинки, бо не може бути біле – чорним, а брехня – правдою!
  Власне депутати від свободи розвалили депутатську більшість у міській раді.
  Це було зроблено свідомо Дмитришином Ю. та Русином А. ще на початку року на “бюджетній” сесії. Виходячи із сесійного залу голова райдержадміністрації привселюдно подякував Ю.Дмитришину “за проведену роботу”.
  Чому свободівці? Адже перебіжчики є в кожній депутатській групі, але як правило це вийнятки. А свобода зробила це цинічно, розгорнувши майже всю велику фракцію. Ці троє згаданих в статті це просто “хлопчики для биття ” ще двоє відсиджувались в “кущах” і контролювали щоб була більшість. Бажання розвалити більшість було давно, але боялись обласної організації. Напевно тепер дістали на це добро. Хотілося б почути коментарі голови міської організації ВО Свобода у Збаражі.

 20. Рух

  Домбик (БЮТ) не обманюй людей краще скажи скільки тобі платить Адамович щоб ти поливав брудом міську раду і вводив в оману жителів і читачів

 21. Збаражанка

  Шановні “Свободівці” визнайте свою зраду і поки не пізно,припиніть позакулісні ігри ,згорніть пивну палатку в центрі міста і не робіть із міста як сказав турист – туалета.А те що ви хочете очорнити п. Домбика Вам не це не підсилу,тому що Збаражани його знають як порядну людину,а не перебіжчика. Він чітко дотримується своєї позиції і ніякі спроби збити його з цього шляху вам не під силу.

 22. ххх

  п. Домбик давно став шісткою Адамовича, і мусить перед ним стелитися за безкоштовний обід в стожарах. І брехливу статтю написав він на Свободу тому, що БЮТу в міській раді як такого немає. І в сесійній залі залишилось 5 БЮТівців, які голосували за землю Бочарова, натомість Свобода неголосувала.

  1. депутат

   Фракція Батьківщина у Збаразькій міській раді єдина зареєстрована офіційно. А свобода навіть не може фракції зареєструвати.Одні понти.

 23. лорд

  Всі чудово знають, що саме депутати Збаразької міської та районної ради від СВОБОДИ є політичною силою, яку боїться влада. Саме тому вискочка Домбик та політичний труп БЮТ в якого люди перестали вірити, намагається очорнити Свободу. СВОБОДІВЦІ незвертайте увагу на наклепи, громада вас підтримує!!! А БЮТу пораджу неховатися за спинами Свободи.

  1. патріот

   Це хто Свободу боїться? Хіба Розвадовська бо знає що Дмитришин проти неї пре. А Місько із свободою у Едельвейсі пельмені жує.Знає, підуть проти нього прикриє бізнес Дмитришину і Русину. Не буде де пива випити. А щодо бігборду Головка то він вже третій день обдертий. Сумніваюсь шо то вітер зробив. Це люди показують як вас підтримують.

   1. Напованець П.

    Це не люди-це дикуни порвали бігборд хлопчини, котрий в свої молоді роки хоче допомогти рідній державі. Рвати вишиту сорочку може лише московський звір, котрий ненавидить і Україну і її діточок .

 24. Рух

  Депутати в міській раді від БЮТ це фракція без ідей, і замість того щоб працювати на благо людей міста то їхній керівник Домбик ображає і звалює все на свободу на депутатів які складають основу опозиції до мера але мабуть директору п.Домбика потрібно ручну опозицію якою можна буде керувати і тому п.Домбика натравили як собаку на хороших хлопців із свободи. Люди не вірте БЮТ вони сиксоти АДАМОВИЧА

  1. Адамович

   Сиксот біля себе не тримаю. Навколо мене завжди поважні і розумні люди. З В.С.Домбиком дружу, Це людина з якою не стидно і поспілкуватися і сто грам випити( хоч він не п’є.) Розумний, поважний чоловік. Поважаю його за те, що має свою думку і ніколи не змінює її, так як ті у яких шапка крутиться у різні боки.

 25. ВОЛЯ

  ШО ПСЕВДОСВОБОДІВЦІ, ШАПКА ГОРИТЬ НА ВАС ЯК НА ЗЛОДІЯХ?

  1. Напованець П.

   Не псевдосвободівці вони, а прості наші діти, котрі накінець зрозуміли, що вони -депутати,обранці збаражан . Тож, плюнули на амбіції, на ігри з печаткеми, а просто взяли і по совісті вирішили те, що зобовязані робити.

 26. Рух

  Адамовичу РЕСПЕКТ
  ви гідні бути мером а БЮТ як були сиксотами так і остануться у вашій тіні.

 27. Напованець П.

  На цій сесії свободівці постулили розважливо і розблокували вирішення ряду земельних питань громадян, котрі вони давно вже чекали. Головне, що вони не зрадили людей із-за політичних амбіцій і воєн, як це роблять окремі депутати і досі.

 28. патріот

  Прочитавши коментарі стає чомусь страшно. Шановні краяни чи є якась різниця в якій хто партії. Насамперед потрібно залишатися людьми. Ми Українці маємо свою історію, свою мову, братів та сестер, свою рідну Україну , свій народ який потрібно любити та цінувати. А ви шановні депутати міської ради які прийшли “погратися” в політику та тільки по піаритись, Вам повинно бути соромно, що ви один одного “втопили б в ложці води”. Де Ваша єдність? Ви обранці народу. Перед тим, як когось “поносити” необхідно знання, а сам перед повага до Вашого виборця, до людей. Ви своєю “боротьбою” не знаю правда за що, забули про простих людей які не можуть отримати вирішення своїх питань, чим порушуєте їх права…Ганьба Вам. Ми ніколи не побудуємо вільної сильної України якщо у нас будуть такі вибрані народом люди які ще нічого не зробили для Збаражан, але очорнили усіх людей які працюють і прагнуть щось робити .Ганьба Вам.Слава Україні

Напишіть відгук