Віталій Максимов: «Я іду в парламент захищати Тернопіль і кожного з вас»

Поділитися

9 серпня ЦВК зареєструвала Віталія Максимова кандидатом у народні депутати України від партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» по 163-му одномандатному виборчому округу (м. Тернопіль). Одночасно зареєстровано і його передвиборну програму, з якою він балотуватиметься до парламенту. Які цілі поставив перед собою Віталій Вікторович?

 

– Партія «УДАР», від якої я йду на вибори,  виступає за зміни української політики в інтересах суспільства та відповідно до європейських стандартів, – каже Віталій Максимов. – Розуміючи, що після виборів настане велика загроза зникнення Тернопільської області завдяки адміністративно-територіальній реформі, гарантую, що в першу чергу докладу всіх зусиль, щоб наша область була збережена, а місто Тернопіль надалі було обласним центром. Як і обіцяв раніше, цей пункт є першим у моїй програмі.

– Свого часу Ви зверталися до інших кандидатів із закликом також включити цей пункт у свої програми. Чи знайшли у когось підтримку в цьому питанні?

– На жаль, жоден кандидат із решти 12-ти зареєстрованих навіть не натякнув про захист Тернопільщини як області у своїй програмі. Більше того, не всі кандидати (особливо з опозиційного табору) взагалі згадали про Тернопіль. Складається враження, що після виборів потреби виборців свого округу для них зовсім не будуть важливими. Або ці кандидати вже зараз не мають нічого проти того, що нашу область ліквідують, а тому про загрозу адміністративно-територіальної реформи навіть не згадують.

УДАР по корупції – знищити підвалини корупційної системи

– Одним зі своїх основних завдань у парламенті «УДАР» називає боротьбу з корупцією. Яким чином збираєтеся її подолати?

– По-перше, провести антикорупційну люстрацію, а точніше – звільнити корумпованих та непрофесійних чиновників, правоохоронців, суддів і прокурорів. До слова, українські суди ще ніколи не мали такого високого відсотку недовіри громадян, як сьогодні. То яку правову державу можна будувати в таких умовах? Та й загалом, будь-які економічні реформи в Україні неможливі, допоки не буде знищено корупцію. Тому партія «УДАР» пропонує створити незалежне Антикорупційне агентство, яке перевірятиме усіх, хто претендує на державні посади, на предмет корупційної діяльності. Відповідально слід поставитися і до підбору кадрів на посади перших осіб області, адже сьогодні і голова облдержадміністрації, й голова обласної ради – це люди, яких прислали до нас з інших областей, а тому вони позбавлені почуття любові до нашого краю та переживань за його долю. По-друге, планую у складі фракції «УДАР» запровадити механізми регулярної звітності влади перед виборцями та відкликання чиновників і депутатів, які не виправдовують довіри людей. На жаль, майже всі вони одразу після виборів повертаються спиною не тільки до своїх виборців, а й до рідного міста. По-третє, має бути створений механізм жорсткого контролю з боку громадськості за формуванням та використанням бюджетів, а для громадян потрібно відкрити дані про бюджетні доходи і витрати. І, звичайно, слід скасувати персональні пенсії і чиновницькі пільги та привілеї. Хіба це справедливо, що для декого пенсія складає десятки тисяч гривень, коли мільйони українців ледве виживають на державну подачку у тисячу?

УДАР по безвідповідальності влади – забезпечити ефективний захист людини

– Сьогодні процедура відкликання недобросовісного депутата або чиновника настільки ускладнена, що на практиці практично нереальна. У який спосіб забезпечите контроль громади над владою?

– «УДАР» пропонує запровадити Народну законодавчу ініціативу. Це означає, що законопроект, підтриманий 150 тисячами громадян, першочергово розглядатиметься парламентом. Також плануємо створити механізм Народного вета та Народного вотуму недовіри. Тобто, громадяни на референдумі зможуть скасовувати рішення органів влади, а також відправляти у відставку голову держадміністрації, керівника міліції, податкової, прокуратури і суду.

Мусимо також встановити щорічну незалежну ревізію доходів і витрат комунальних підприємств, адже миритися з постійним і необґрунтованим зростанням комунальних тарифів далі просто неможливо. Взагалі, у новому парламенті плануємо відмінити всі закони, які створюють основу для корупції, насамперед – закон про внесення змін до закону про тендерні закупівлі, який повністю завів у тінь це поле діяльності. А також інші нормативні акти, які нинішніми депутатами тихенько приймаються на користь певних людей та структур і сприяють корупції у цілих секторах економіки.

УДАР по безправ’ю місцевих громад – підтримати реальне місцеве самоврядування

– Завжди на виборах нам обіцяють, що кожен бідний українець вже завтра стане багатим. Однак багатими чомусь стають тільки ті, що прорвалися до Верховної Ради. Що обіцяєте Ви для покращення добробуту українців?

– Всі ми розуміємо, що за один день перетворити країну з убогої на процвітаючу неможливо. Тому потрібно невпинно працювати над стимулюванням економічного зростання – тобто, на законодавчому рівні допомогти бізнесу спокійно розвиватися, а людям – отримувати стабільну і достойну зарплату. Насамперед, звести до мінімуму пакет дозвільних документів та час для реєстрації підприємств і підприємців. Протягом перших трьох років для нових підприємств має діяти нульова ставка податку на прибуток, а для створених на депресивних територіях (Тернопільщина якраз належить до таких) – протягом 5 років.

Поряд із бізнесом потрібно підтримати місцеве самоврядування, яке відповідає за життєдіяльність свого міста чи селища. У своїй програмі я пропоную 100% податку на доходи фізичних осіб, на землю та на нерухомість залишати у місцевих бюджетах. І вже за рахунок цих надходжень, коштів державної цільової підтримки та інвестицій, відповідно, забезпечити фiнансування ремонту мiських та мiжмiських дорiг, замінити застарілі системи тепло- та водопостачання Тернополя, через які утворюються провалля, підтримати програми енергозбереження і енергоефективності, забезпечити якісне і безперебійне постачання питної води, здійснювати постійний контроль чистоти повітря і води, проводити системне очищення міського ставу, вирішити проблему вивезення та утилізації сміття та інші наболілі проблеми нашого міста. Зрозуміло, що схожі обіцянки є у кожній виборчій програмі інших кандидатів, але відсутня якраз оця ключова теза про те, звідки взяти на це кошти. Я ж пропоную реальний механізм, як наповнити місцеві бюджети, аби вони змогли профінансувати всі ці роботи.

– Вже багато років влада обіцяє розвинути на Тернопільщині туристичну галузь. Однак вона досі перебуває у зародковому стані. Чи маєте своє бачення щодо цього?

– На жаль, поки придумуємо щось нове, губимо те, що вже маємо. Тому я зроблю все можливе, щоб відновити славу Тернополя як міста фестивалів. Працюючи у Львові, бачив, як ледь не щотижня влада організовує жителям та гостям міста найрізноманітніші заходи, а тому проблеми із туризмом там взагалі не існує. Що заважає нам відродити фестивалі, завдяки яким Тернопіль славився на всю Україну і на які з’їжджалися гості з інших областей? Повернувши втрачене, тільки тоді зможемо говорити про майбутній розвиток.

УДАР по бідності – досягти європейських стандартів життя

– Лідер «УДАРу» Віталій Кличко неодноразово заявляв про те, що Україна повинна відмовитися від політики дешевої робочої сили. Скільки, на вашу думку, повинен сьогодні заробляти середньостатистичний громадянин для нормального життя?

– Стільки, щоб кожен працюючий, не економлячи на харчах та одязі, на місячну зарплату зміг купити холодильник або пральну машину, а пересічна сім’я протягом 3 років мала змогу придбати автомобіль, протягом 10 років – житло у місцевості проживання. Загалом, ми пропонуємо запровадити погодинну оплату праці, аби роботодавці оплачували людям весь час, проведений ними на роботі.

Поряд із цим, плануємо повернутися до Пенсійної реформи, особливо – до вікового питання. Партія «УДАР» вважає, що неправильно змушувати українських жінок працювати до 60 років, адже тривалість життя у державі й так невелика, а наші жінки живуть в умовах надмірних щоденних фізичних та емоційних навантажень.

– Як плануєте покращити добробут тернополян зокрема?

– Боротьба з безробіттям буде для мене головним завданням, адже сьогодні воно сягнуло неймовірних показників. Окрім цього, багато зусиль докладатиму до покращання роботи лікувальних закладів. Туди потрібно закупити обладнання нового покоління, підвищити лікарям зарплату, а не закривати цілі відділення, залишаючи медиків без роботи. В галузі освіти потрібно припинити щорічні експерименти з навчальними програмами, забезпечити достатнє фінансування шкіл із бюджету, а не за рахунок коштів батьків. А також обов’язково ініціюю створення спортивних секцій у кожному навчальному закладі та спортивних майданчиків – у кожному кварталі міста.

Не залишиться без моєї уваги і проблема опалення, яке є досить болючою для тернополян. Адже встановлення індивідуального наразі заборонене Постановою Кабміну, а оплата послуг тепломереж складає нині ледь не половину середньостатистичної пенсії. Тому докладатиму всіх зусиль, щоб Кабмін скасував свою заборону на право українців мати власні опалювальні системи.

УДАР по нерівності – гарантувати рівність шансів на успіх для кожного

– Чи враховані у вашій програмі потреби молодого покоління?

– Нинішня молодь – це завтрашній день України. Чи може він бути світлим, якщо студенти не в змозі оплатити своє навчання та знайти собі роботу? Якщо молоді сім’ї десятиліттями туляться в одній кімнаті з батьками? Я пропоную на законодавчому рівні здійснити державне квотування робочих місць для молоді, надання їй доступного житла, створити державну програму кредитування для студентів платної форми навчання.

Окремим пунктом ставлю для себе завдання допомогти тим сім’ям, які мешкають у гуртожитках, приватизувати свої кімнати і квартири. А також зміцнити систему   соціального захисту дітей-сиріт, напівсиріт та із малозабезпечених сімей.

Всі говорять, що необхідно змінити країну. Ми це зробимо!

Кандидат у народнi депутати України від партії «УДАР»

Віталій Максимов, м. Тернопіль.

Рухівці Тернопільщини почали вибори

До крамниці за продуктами злодії навідувалися двічі