Віталій Максимов: «На виборах переможе сила – сила правди і закону»

Поділитися

9 серпня ЦВК зареєструвала Віталія Максимова кандидатом по мажоритарному округу м. Тернополя від партії «УДАР». Ще раніше його кандидатуру затвердив особисто лідер цієї політичної сили Віталій Кличко. А біографію Максимова перед висуванням на з’їзді ретельно перевірив громадський рух “ЧЕСНО». З чим ітиме Віталій Вікторович до свого виборця і з якими намірами балотуватиметься до парламенту, він розповів у інтерв’ю нашій газеті.

 Завдяки досягненням лідера партії Віталія Кличка на всесвітній спортивній арені, «УДАР» в уяві людей насамперед асоціюється із ударом боксера на рингу, каже Віталій Максимов. Однак значення абревіатури «Українського Демократичного Альянсу за Реформи» лежить у значно глибшій площині.  «Фізична сила потрібна тільки для спортивних досягнень, – пояснює кандидат, – а сила «УДАРу» – це насамперед моральні засади, внутрішня сила та життєві цінності кожного активіста партії, починаючи з його лідера».

 

Сила «УДАРу» – довіра людей

– Кожного місяця соціологи відзначають невпинний ріст популярності Вашої партії серед виборців. Чим завойовуєте симпатії українців?

– Однією з головних переваг «УДАРу» є те, що наша партія ще ніколи не була при владі: ані на місцевому, ані на всеукраїнському рівні. 90% наших кандидатів вперше балотуються до парламенту, і для українців – це нові обличчя. Адже в інших політичних об’єднаннях вони бачать прізвища, які вже працювали у Верховній Раді чи в інших органах влади, а тому встигли показати свою справжню «роботу на благо людей». Попри загальну нелюбов до партії влади, українці також не довіряють опозиції, бо саме вона допустила, щоб Україною сьогодні керували олігархічні клани. «УДАР», вперше вийшовши на виборчий горизонт, залишається єдиною партією, яка не несе відповідальності за те, в якому стані знаходиться держава і народ. Тому зрозуміло, що наша політична сила стала для українців єдиною надією на зміни на краще.

– Однак у виборчий період усі політики сиплять обіцянками. Чому виборець повинен вірити тільки «УДАРу»?

– Нещодавно на сайті «Української правди» фундація «Відкрите суспільство» оприлюднила дані про те, як виконали свої попередні обіцянки ті політичні сили, які зараз балотуватимуться. Зокрема, «Партія регіонів» не виконала 61% своїх передвиборчих обіцянок, БЮТ – 74%, НУНС реалізував лише 62% передвиборчих тез, Комуністична партія залишила без уваги 86% своїх обіцянок,  “Блок Литвина” – теж 86%. Частку обіцянок партії навіть не прагнуть виконати: депутати не готують відповідних законопроектів. То чи можна знову вірити тим, хто вже зраджував свого виборця?

 

Сила «УДАРу» – боротьба з корупцією

– Ваша політична сила основним завданням ставить перед собою боротьбу з корупцією. Чи є це дійсно найважливішим для країни?

– Як людина, яка усе життя присвятила боротьбі з корупцією, а в обласній раді (у 2002-2006 роках) очолювала комісію з питань дотримання законності, можу стверджувати, що саме у цьому корінь усіх проблем нашої держави. Чи може сьогодні рядовий українець знайти правду у суді? Чи усі наші органи місцевого самоврядування працюють в рамках закону? Чи може звичайний підприємець розвивати свій бізнес, не роздаючи хабарів різним структурам? Чи можна без «товстого конверта» отримати вищу посаду? Чи усі бюджетні кошти доходять до цільового призначення, не осівши частково в кишенях чиновників? Відповідь на усі запитання одна: ні!

– «УДАР» пропонує українцям грузинський варіант люстрації влади. Що це означає?

– Звільнити корумпованих та непрофесійних чиновників, правоохоронців, суддів і прокурорів. Відповідально поставитися до підбору кадрів на посади перших осіб області. Відкрити для громадян дані про доходи і витрати бюджетів всіх рівнів. Запровадити механізми регулярної звітності влади перед виборцями і відкликання чиновників і депутатів, які не виправдовують довіри людей. Встановити щорічну незалежну ревізію доходів і витрат комунальних підприємств. Разом із тим «УДАР» ставить громадян вище над владою, а тому пропонує запровадити Народну законодавчу ініціативу. Тобто, законопроект, підтриманий 150 тисячами громадян, першочергово розглядатиметься парламентом. Також громадяни на референдумі зможуть скасовувати рішення органів влади, а також відправляти у відставку голову держадміністрації, керівника міліції, податкової, прокуратури і суду.

Сила «УДАРу» – правда та непідкупність

– Сьогодні чимало політиків відверто говорять про те, що «УДАР» є технічною партією «регіоналів» і в парламенті стане частиною їхньої фракції…

– Ми були готові до того, що для нас ця виборча кампанія буде жорсткою, особливо – на мажоритарних округах. Адже на перемогу за списками Партія регіонів розраховувати не може, тому й планує сформувати більшість у парламенті за рахунок самовисуванців, під якими ховатимуться протеже ПР. Саме тому Віталій Кличко свого часу жорстко критикував нинішній закон про вибори, що повернув в Україну змішану систему, і голосування за нього стало ключовою помилкою опозиції. На жаль, тоді до думки «УДАРу», якому парламентські опозиційні старожили весь час дорікають «молодістю і недосвідченістю», не дослухалися. В результаті на багатьох мажоритарних округах маємо не змагання ідей та кандидатів, а боротьбу гаманців і продуктових наборів. Висуванці від «УДАРу», як і сам лідер нашої партії, усю свою виборчу кампанію проводять виключно за власні кошти. Саме тому виборець не побачить засилля нашої реклами на центральних каналах, не отримає від нас гроші чи мішки з харчами – у нас для цього не було, немає і не буде жодних спонсорів. Усі ми на партійному з’їзді склали присягу про вірність своєму народові та партії «УДАР», про те, що не станемо чиїмось «тушками» у Верховній раді. А у випадку зради такий депутат одразу складе свої повноваження.

При цьому Віталій Кличко закликав політиків у своїх аргументах користуватися фактами, а не плітками. Емоційні заяви, що той чи інший кандидат «просто погана людина», або «він працює не в тій структурі», можливо, й підходять для обговорення в соціальних мережах, але аж ніяк не підходять для серйозної експертної оцінки. Особливо дивно читати подібне від політиків, які самі працювали в уряді Януковича. «Репутація – це найдорожче, що є в людини. Я усвідомлюю всю відповідальність за кожного свого кандидата», – сказав Кличко.

 

Сила «УДАРу» – достойні кандидати

– Чому Віталій Кличко вирішив перевірити своїх висуванців через рух «ЧЕСНО»?

– Бо достойні кандидати – це його опора, він повинен сам довіряти їм перед тим, як доручити завойовувати довіру людей. Тому процес підбору висуванців від «УДАРу» був тривалим і дуже жорстким. Спершу – на рівні обласних осередків, далі – особиста співбесіда із Кличком, а вже потім – моніторинг громадської думки. До речі, саме завдяки руху «ЧЕСНО» було виключено 15% можливих кандидатів від «УДАРу». Наш лідер завоював популярність українців не лише своїми спортивними досягненнями, а й людськими якостями: чесністю, принциповістю, непідкупністю, освіченістю. Тому його команда повинна теж відповідати цим критеріям. Саме тому в «УДАРі» ви не побачите інтриг та війн, притаманних іншим партіям. У нашому списку майже усі кандидати (99,3%) мають одну і більше вищу освіту, а кожен десятий — науковий ступінь. П’ята частина — мають досвід роботи в місцевих радах. Майже 40% кандидатів молодші 35 років, а ще 56% – віком від 35 до 55 років. Що важливо, присутня у підборі висуванців від «УДАРу» і гендерна рівність – у першій п’ятірці маємо двох жінок.

– Чи не тому опоненти дорікають вам «молодістю та недосвідченістю»?

– Це найм’якіше зі сказаного на нашу адресу. Але Віталій Кличко дійсно не хоче і не збирається переймати досвід нинішньої української політики, з її закритістю, цинізмом, брехнею, зрадами. Політика має бути іншою: відкритою, щирою, без стіни між владою і простими людьми. Саме таку політику ми будуватимемо. Відкрили списки – зробимо відкритою і владу.

 

Сила «УДАРу» – відсутність в партії олігархів

– Чи не простіше було б «УДАРу» включити у список кількох олігархів, які би сповна профінансували вашу виборчу кампанію?

– Наш лідер усі свої гроші заробив чесно: ні в кого не вкрав, не позичив, ніколи не мав відношення до державних чи бюджетних коштів та установ. Тому партія «УДАР» створена за прикладом провідних європейських політичних сил і є незалежною від олігархів, інтереси яких потрібно було б лобіювати у майбутньому парламенті. Про це Віталій Кличко постійно наголошує у своїх виступах. В «УДАРі» неможливе одноосібне ухвалення рішень, як, наприклад, в інших партіях, де лідер самостійно вирішує, чи злитися йому з іншою політсилою, чи змінити політичний курс партії. В «УДАРі» приймають рішення виключно на політраді, де право голосу мають представники всіх обласних організацій, а не один Віталій Кличко розповідає, в якому напрямку нам рухатися. Цим ми принципово відрізняємося від інших: ми – партія, а не політичний проект.

4 вересня у Тернополі “пануватиме” Махно. Той, який зветься Василь

Як тернопільський центр зайнятості порахував рабів, які працювали за їжу