111

Громада сильна своєю самодостатністю.  Селяни із Токів Під волочиського району самотужки провели  електрику в 1964 році,  а нещодавно –  газ та водопровід. Зважаючи на те, що населений пункт знаходиться за 30 кілометрів від районного центру і добиратися до села треба, чи не польовими дорогами – усі роботи вдвічі ускладнюються.  Тому й гостро  у селян постало питання  дороги. Та майже 14 кілометрів повністю зруйнованої, колишньої  асфальтівки не під силу відремонтувати  навіть об»єднаним Токам та Пальчинцям .  Звернулися президента фонду «Галичина –Волинь» Володимира  Клименка  який може посприяти у виділенні коштів та проведенні таких дорожніх робіт. Після звернення громадян сіл Токи та Пальчинці, результат не забарився – роботи вже розпочалися.    До Токів заходить дорожня техніка. Завозять будматеріали.

Володимир Клименко має вже немалий досвід у розбудові та благоустрою сіл нашої області   та України.  Саме за його сприяння вже  мають  асфальтовані дороги: Почаїв,  села Залісці, Великий Кунинець, Вищі і Нижчі Луб»янки Збаразького району, завершуються роботи на об»їздній, дорозі довкола Кременця, розпочато розботи через місто. Ведуться підготовчі роботи в Лановецькому і Шумському районах.

За останні п»ятнадцять  років життя у Жорнівці що на Київщині Володимир Клименко  набув власного досвіду життя на селі та розповідає:

– У нас, в селі така  дорога, що бабусі, як прожили тут життя кажуть, що такої не пригадують навіть за совітів.  Значить – ідемо до Європи, – (жартує).

А якщо всерйоз, то  Володимир Олександрович  дійсно намагається гуртувати саме громаду в територіальній одиниці:

  –      Відколи осів  у селі, то чого ми з сім»єю тільки не вигадували: проводили і дні вулиць, і конкурси на кращий благоустрій обійсть і  пильнували з односельчанами, щоб важкий транспорт не їздив центральними дорогами села … Багато чого досягли, а найважливіше, що за десять років навчили господарів прибирати на вулицях за собою. Тому хочу щоби всі українці поважали свої  території  і своїх сусідів а також те що дано їм державою та людьми. Громада сіл Токів та Пальчинці, натомість,  пообіцяла берегти нові дороги та примножувати статки села.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.