«Колиска життя», давай поговоримо

Поділитися

Початок вересня. Хтось святкує відкриття шкільних дверей в країну знань, а ми святкуємо відкриття консультаційного центру «Колиска життя», його народження в нашому місті.

2 вересня розпочав свою нелегку роботу консультаційний центр Руху за життя «Колиска життя». Чому саме така назва? Чим він буде займатися? Які консультації? Море питань. А проходячи алеєю попри Архикатедральний собор помічаєш дівчат і жінок, які роздають цукерки. Приємні посмішки. Виникає думка – нова політична акція, хоча чому не дають газет і реклами? За кого голосувати? Та ні за кого!

О, на дверях повітряні кульки! Відкрився новий магазин? Ні. Це «Колиска життя». Саме тут всі у кого є питання щодо вагітності, зможуть знайти на них відповіді. Вагітність небажана? Для жінки чи для її оточення? Там спробують порадити чи показати вихід. Є моменти, коли не хочеться молитися, не хочеться чути лікаря чи психотерапевта. То можна поговорити з такою ж жінкою, яка завагітніла вдруге, коли на руках піврічна дитинка, коли родичі проти… Чи з іншою, в якої кар’єра і троє маленьких дітей. Робота ж не перешкода для того, щоб приходити додому і бачити маленькі сяючі оченята і їх посмішки. Чи є інша проблема? В кожної жінки є своя неповторна історія. Думаєте там в животику нікого живого немає? Лише тому що й живота ще немає і там ніхто не рухається? Тут є фото і відео внутрішньоутробного розвитку малюка. І ви побачите, що це вже людина в той момент, коли ви дізнаєтеся про вагітність.

Тут ніхто не питатиме паспортних даних чи номер телефону. Просто іноді, в критичній ситуації, коли здається що земля втекла з-під ніг, хочеться виговоритись незнайомій людині, яка здатна на співчуття чи пораду. Часом правильне рішення приходить тоді, коли говориш про це. Приходить з серця. І його варто слухати.

Чому саме Колиска життя? Цікава назва. Але все просто. Науково доведено, що зсередини матка покрита слизовим шаром, котрий оновлюється щомісяця. Коли відбулося зачаття, здається ніби внутрішня поверхня матки вистелена пелюстками троянд. Це колиска. Колиска в якій виріс кожен з нас, в якій росли наші батьки і ростимуть наші діти. Всі ми вийшли з колиски життя, звідти ж візьме свій початок і наше майбутнє.

Консультації проводять як спеціалісти, лікарі, так і звичайні жінки різних професій і різного соціального становища на благодійних волонтерських засадах. Ніхто з учасників Руху за життя не намагається ділити людей за вірою, осуджувати, жаліти. Вони працюють, щоб донести інформацію, допомогти.

Багато жінок, особливо молодих дівчат йдуть на гріх аборту, бо не знають, що роблять. А усвідомивши опісля – не можуть собі пробачити. Є жінки, які вважають, що ще встигнуть стати мамою, а саме ця вагітність просто невчасна і непотрібна. Зрозумійте, ШАНС СТАТИ МАМОЮ НЕ ЗАВЖДИ ДАЄТЬСЯ ДВІЧІ!

 

Леся Натуркач, волонтер Руху За життя

2 вересня у Тернополі відкрився консультаційний центр руху «За життя!»

Новий порядок заповнення документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету