Віталій Максимов: «Для мене найважливіше – спілкування з людьми»

Поділитися

Виборчі перегони до українського парламенту підійшли до свого екватора. Які на сьогодні маємо уподобання тернополян, з чим до виборів підійшла нова, але вже авторитетна партія «УДАР», хто її основні суперники і чи мають місце у виборах-2012 брудні технології? Про це та багато іншого розповів читачам «Номер один» Віталій Максимов – кандидат у народні депутати по виборчому округу №163 від партії «УДАР Віталія Кличка».

 

Цьогоріч Ви вперше берете участь у виборах до парламенту. Що спонукало Вас піти в політику і чому обрали для себе молоду партію, а не якийсь популярний політичний бренд?

– «УДАР» – це єдина політична сила, яка у своїх рядах не має жодного олігарха та фінансується виключно лідером партії (а всі знають, що Віталій Кличко заробив свої мільйони чесно). «УДАР» – це європейська партія, яка не тільки декларує, а й проводить свою діяльність відкрито та прозоро. Скажімо, за два тижні до нашого з’їзду у ЗМІ був надрукований увесь список кандидатів у депутати до Верховної Ради від «УДАРу», який також відправили у громадський рух «Чесно», щоб і фахівці, і виборці змогли з ним ознайомитись, обговорити і висловити свої судження з приводу того чи іншого претендента. Після обговорення 15% наших кандидатів були виключені зі списку, бо не відповідали вимогам українців. Таким вчинком ми ще раз підтвердили, що «УДАР» – відкрита і прозора партія, яка не боїться узгоджувати із виборцями своїх кандидатів. І ця наша позиція кардинально відрізняється від інших політичних сил, які на своїх з’їздах затверджували одних кандидатів, а до ЦВК подавали зовсім інших. Сила «УДАРу» – у правді та непідкупності, довірі людей, у достойних кандидатах. Тому, коли вперше в житті я вирішив піти у політику, то не вагався, яку партію для себе обрати.

Багато політичних експертів ще до старту виборчих перегонів були переконані, що «УДАР» увійде до складу Об’єднаної опозиції. Чому цього не сталося?

– Політологи й соціологи робили серйозні дослідження, результати яких довели, що коли б «УДАР» увійшов до складу Об’єднаної опозиції напередодні виборів, ми не досягли б сумарно 28 жовтня тих результатів, на які розраховуємо, коли підемо окремо. На вибори ми йтимемо паралельними списками – Об’єднана опозиція, «УДАР» і «Свобода». А ввійшовши до парламенту, обов’язково об’єднаємось у більшість, щоби сформувати новий уряд та приймати у Верховній Раді закони на користь України й українців.

А як тоді бути із мажоритарниками, адже представники «УДАРу» сьогодні конкурують із висуванцями Об’єднаної опозиції?

– Як відомо, Об’єднана опозиція та партія «УДАР» не змогли свого часу дійти згоди у визначенні єдиних кандидатів на мажоритарних округах: наша партія наполягала, щоб єдиного представника від опозиції обирала громада округу, а не вожді з Києва у закритому кабінеті, але нас не підтримали. Тому Віталій Кличко оголосив, що йтиме на вибори окремо, хоча ми і зараз готові провести серйозні праймеріз, які би показали, хто із мажоритарників насправді має більше шансів досягнути позитивного результату. Щоб так не сталося, що сьогодні ми змагаємося один із одним, а 28 жовтня перемогу здобуде представник Партії регіонів або хтось із їхніх сателітів.

– Ви говорите про опозиційність «УДАРу», натомість представники тієї ж Об’єднаної опозиції нерідко називають вашу політичну силу сателітом партії влади…

– Коли Віталій Кличко повідомив, що «УДАР» йтиме на вибори окремо, отримав у відповідь несподівані звинувачення з боку об’єднаної опозиції у порушенні домовленостей (яких насправді й не було), некоректні висловлювання на адресу нашої партії, відверту брехню і маніпуляції, спроби нав’язати виборцю міф про залежність «УДАРу» від когось. Нас звинувачують, що ми є проектом Партії регіонів, поєднують із Королевською – мовляв, це нові політичні партії, які в новому парламенті стануть «тушками». Із повною відповідальністю можу заявити, що жодного депутата від «УДАРу», який перейде на бік партії влади, не буде. Наш лідер особисто відбирав кожного кандидата, із кожним спілкувався тет-а-тет, напередодні з’їзду кожен кандидат прийняв присягу про вірність партії та виборцям, яка знята на відео і кожен громадянин України може її подивитися на офіційному сайті «УДАРу». Серед іншого, у присязі говориться: «За жодних обставин не входити до коаліції з Партією регіонів та її сателітами, суворо дотримуватись партійної та фракційної дисципліни. Якщо ж я своїми діями порушу цю присягу, зобов’язуюся невідкладно скласти свої депутатські повноваження». Я думаю, цією присягою все сказано! Окрім того, на Сході України, де «УДАР» отримує все більше прихильників, ми відчуваємо шалений тиск з боку Партії регіонів, стикаємося із постійними провокаціями. То якби ми були «регіонівськими», чи воювала би влада із нами настільки жорстко?

– Коли ви увійдете до парламенту, чи створить «УДАР» коаліцію з Об’єднаною опозицією?

– Переконаний, що партія «УДАР» об’єднається у новому парламенті і з Об’єднаною опозицією, і з ВО «Свобода», якщо та подолає 5% бар’єр. Більше ні з ким коаліції створювати не збираємося.

– Основний акцент у Вашій виборчій кампанії ви робите на особисті зустрічі з людьми. Цікаво, а як сприймають тернополяни генерала міліції в якості політика та кандидата в депутати?

– Від початку виборчого процесу я вже провів понад 60 зустрічей у трудових колективах. Щодня до 17.00 спілкуюся з виборцями на їхніх робочих місцях, опісля йду по будинках, особисто розповсюджую свої агітки. Часто чую від пересічних тернополян подив: «Якщо вже сам генерал розносить листівки, напевно, він не має чим платити агітаторам?». Відповідаю, що для мене найважливіше особисте спілкування з людьми. Бо я не просто агітую – я хочу почути, що болить тернополян, чим зможу допомогти їм, працюючи у Верховній Раді. Тобто, збираю накази людей для своєї майбутньої роботи.

– Які проблеми тернополян можете назвати сьогодні основними?

– Практично половина жителів міста розповідають, що найбільше їх турбує відсутність робочих місць із гідною оплатою праці. Це основне завдання, яке потрібно ставити кожному депутату, котрий увійде до складу нового українського парламенту. Друге питання – недопущення ліквідації Тернопільської області як адміністративно-територіальної одиниці. Для мене це принципове питання і я звернувся до всіх кандидатів у депутати, щоб вони у своїх програмах підняли цю проблему, але, на жаль, жоден не відгукнувся на мій заклик… Дивує, що єдиний кандидат від опозиції Олексій Кайда, працюючи головою обласної ради і маючи всю інформацію про майбутню адміністративну реформу, взагалі приховує її від тернополян. І я критикую його за це. Не як опонента, не як опозиційного кандидата, а як посадовця, котрий недостойний бути депутатом від Тернополя.

– Відомо, що Ви єдиний, хто підняв тему скасованих нічних потягів через Тернопіль. Чи вдалося щось вирішити?

– Скасування нічних поїздів через наше місто – це один із перших кроків у напрямку адміністративно-територіальної реформи. Мав із цього приводу зустріч із керівником пасажирських залізничних перевезень у Тернополі, але він нічого не вирішує, тут потрібно мати своїх лобістів на рівні губернатора та голови облради. І в тих областях, де перші особи перейнялися цією проблемою, її вдалося вирішити. Але не на Тернопільщині. Зі свого боку, я підготував відповідні звернення до голови облдержадміністрації, голови обласної ради та керівника «Укрзалізниці», але наразі отримав відписку тільки від першого заступника О. Кайди про те, що наш лист «пере направили» у нижчі інстанції.  Зрозумійте: і В. Хоптян, і О. Кайда – чужі люди для нашого міста, їм байдуже, як страждають тернополяни, котрим треба добратися до столиці чи назад, бо у цих чиновників є дорогі службові машини. Але є і приємна новина: декілька днів тому я був на прийомі у міського голови Тернополя Сергія Надала. І знайшов повне розуміння, адже він, як корінний тернополянин і людина, що успішно керує нашим містом і дбає про його добробут, не зміг залишитися осторонь. Більше того, Сергій Надал запевнив мене, що готовий зі мною вирішувати це питання, а тому найближчим часом спробує організувати спільну робочу зустріч із начальником Львівської залізниці. Попри це у партійних наметах «УДАРу» проводиться збір підписів за відновлення нічних поїздів через Тернопіль. Вже понад 10 тисяч мешканців області підписалися під цим зверненням. Спільними зусиллями до завершення виборчої кампанії цю проблему маємо вирішити!

Андрій Кучерук

 

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

– Виборча кампанія вимагає значного фінансування. Хто вкладає гроші в кандидата у депутати Віталія Максимова?

– Хоча я військовий пенсіонер, але ще працюю, очолюю службу безпеки в «Райффайзен Банк Аваль». Всі статки своєї сім’ї чесно показав у декларації. Їх достатньо, що самому провести свою виборчу кампанію. Не маю жодних привілеїв: ні посади у державній структурі, ні підлеглих, ні службового транспорту. Зате маю багато друзів і однодумців, котрі мені допомагають в усьому.

– У вас дуже дорога автівка – «Тойота Прадо». За які кошти Ви її придбали, адже в міліції не такі великі зарплати?

– По-перше, ця автівка не така дорога, як в інших кандидатів, по-друге, інші кандидати взагалі не задекларували свої автомобілі, хоча ми бачимо, на чому вони їздять. Та ж Королевська, за декларацією, не має ні машини, ні квартири. У Кайди вказана в декларації недорога 10-річна машина, а їздить на новенькому шикарному джипі. А мої гроші на автомобіль були чесно зароблені: мав хорошу зарплату, потім – вихідну допомогу при виході на пенсію… Тому вперше дозволив собі купити хороший автомобіль. Більше того: і будинок, і машину, і пальне та запчастини до неї – все купував і купую виключно за кошти сімейного бюджету. Це легко перевірити, бо щороку подавав декларацію про доходи.

– Зараз до Тернополя починають знову їздити всі київські політики. Вже були і Тягнибок, і Ющенко, і Яценюк. А чи приїде Віталій Кличко до Тернополя, щоб Вас підтримати?

– Завершивши бій 8 вересня, Віталій Кличко зараз повністю поринає у виборчі процеси. У планах – відвідини кожного обласного центру України, в тому числі й Тернополя. Так що до 28 жовтня ми обов’язково прийматимемо його у нашому чудовому місті!

 

БІОГРАФІЯ

Віталій Максимов народився 28 січня 1955 року в Чернівцях. Здобувши неповну середню освіту, поїхав навчатися у Дніпропетровськ – у технікум автоматики та телемеханіки. У 1980 р. закінчив Чернівецький державний університет, у 1987 р. – Київську вищу школу МВС. За фахом – юрист. Трудовий шлях розпочав на заводі “Електронмаш” у Чернівцях. Працював наладчиком радіоапаратури, заступником і начальником цеху впродовж 6 років. У листопаді 1980 р. прийшов на службу в міліцію та 16 років пропрацював у карному розшуку. У 1998-2000, 2001- 2002 та 2007-2010 роках очолював міліцію Тернопільщини. Керував Львівським та Закарпатським обласними управліннями внутрішніх справ. Із 1998 року постійно проживає із сім’єю у Тернополі. Генерал-лейтенант міліції, кандидат юридичних наук.

Із дружиною Валентиною виховав сина Олега (31 рік) та доньку Ірину (29 р.) Має п’ятеро онуків: Оленку, Максимка, Лізочку, Алінку та найменшого – Віталика.

В Тернополі вшанують пам’ять Георгія Гонгадзе

Київська молодь копала «Табачника», «Колесніченка» та «Азарова»