«Книгу пам’яті» у Чорткові напишуть під керівництвом Володимира Погорецького

Поділитися

«Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців» (О.Довженко).

Минулої середи в кабінеті заступника голови районної ради Любомира Хруставки відбувся круглий стіл, метою якого було втілити в життя уже давно визрілу думку – написати і видати «Книгу пам’яті», яка б відображала сторінки історії Чортківщини, її населених пунктів, в якій би висвітлювались події національно-визвольної боротьби на теренах Чортківського району.

Якщо народ не знає своєї історії і не несе за це відповідальності, то будь-хто може скористатися такою слабкістю і висвітлити історичні факти по-своєму, задля своїх інтересів, що досить часто сьогодні й відбувається. Саме з цієї причини в Україні виникають суперечки з приводу того, чи потрібно визнавати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу, чи варто проголошувати І.Мазепу, С.Бандеру, Р.Шухевича національними героями та з багатьох інших питань. Усі ці непорозуміння (а вони інколи набувають величезних масштабів) є наслідком незнання громадянами нашої країни історичних фактів, яке робить їх відкритими для будь-яких ідеологічних впливів.

Кожен із нас повинен знати історію свого народу, своєї держави, свого краю. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа.

Саме з цією метою Чортківська районна рада повідомляє про збір матеріалів від усіх небайдужих людей, які можуть надати інформацію про Чортківщину та її героїв, з метою підготовки «Книги пам’яті». Учасники круглого столу запропонували стати редактором й упорядником друкованого видання Володимиру Погорецькому, члену НСПУ та НСЖУ, головному редактору журналу «Золота Пектораль».

Уже є багато напрацювань і матеріалів, але це, безперечно, далеко не вся інформація, яку необхідно донести до читача і яку треба знати. Тому запрошуємо усіх людей доброї волі, вчителів, бібліотекарів, істориків, краєзнавців подавати матеріали в районну раду – Яблонь Т.В., тел. (03552) 2-33-73, або в редакцію газети «Голос народу» – Габруському Л.М., тел. (03552) 2-12-43.

Адже, як сказав відомий філософ доби Відродження: «Рослина без коріння висихає, людина без минулого живе»

За матеріалами газети «Голос народу»

На Тернопільщині влада не робить ставку на “каруселі”

Прокуратурою Тернопільського району проводиться перевірка за заявою журналіста щодо перешкоджання його професійній діяльності