Міфи і правда про основних кандидатів у Тернополі

Поділитися

За місяць до виборів симпатії тернополян найбільше схиляються до двох кандидатів по мажоритарному округу №163 – «ударівця» Віталія Максимова та «свободівця» Олексія Кайди. Однак понад 30% мешканців міста ще досі не визначилися зі своїм вибором. Причина – у великій кількості міфів, які запускаються штабами для дезінформації виборців. Де правда і де брехня? – губляться люди. Спробуємо розібратися.

 

Міф перший: Віталій Максимов балотується по списках партії «УДАР».

Основний акцент у цьогорічній виборчій кампанії практично усі кандидати роблять на зустрічі із колективами. І саме тут, у закритих приміщеннях, поширюється брехня про лідерів перегонів. В тому числі тернополянам розповідають, начебто за Віталія Максимова не потрібно голосувати, бо він включений до виборчого списку партії «УДАР», а тому прохідне місце до парламенту йому і так забезпечене. Це брехня.

Вибори-2012, як і останні місцеві вибори, передбачають дві паралельних виборчих системи: партійну та мажоритарну. Отже, на виборчих дільницях ми ставитимемо відмітки у двох бюлетенях: за партію та за кандидата, який представлятиме наш округ. Віталій Максимов балотується по мажоритарному виборчому округу (№163 – м. Тернопіль), а тому, за законом, не має права бути включеним до партійного списку. Отже, якщо виборець симпатизує і партії «УДАР», і її кандидату по м. Тернополю, він повинен зробити відповідні позначки у «партійному» бюлетені навпроти «УДАРу», а в «мажоритарному» – навпроти прізвища Максимов.

 

Міф другий: У нас є тільки один опозиційний кандидат.

Сьогодні опозиційні сили в Україні балотуються окремими колонами. Серед них – Об’єднана опозиція, партії «УДАР», «Наша Україна», «Свобода», УНП та інші політичні сили. Кожна партія делегувала своїх кандидатів балотуватися на мажоритарних округах. Лише Об’єднана опозиція та партія “Свобода» домовилися, що виставлятимуть єдину узгоджену кандидатуру: або «свободівця», або члена будь-якої партії із тих, хто входять до Об’єднаної опозиції.

Це брехня – стверджувати, що опозиційний кандидат тільки один. По мажоритарному округу №163 (м. Тернопіль) балотується Олексій Кайда від партії «Свобода», якого, згідно домовленостей, підтримує Об’єднана опозиція. Але оскільки і партія «УДАР», від якої представлений Віталій Максимов, і УНП (Тарас Пастух), й інші непровладні політичні сили знаходяться в опозиції до діючої влади, то усі їхні кандидати є опозиційними.

 

Міф третій: Всі позитивні зміни в Тернополі робить Олексій Кайда.

Другий рік поспіль ми бачимо, як міська влада намагається змінити Тернопіль на краще. І їй це з успіхом вдається. Однак майже на всіх презентаціях поруч із міським головою активно виступає голова обласної влади Олексій Кайда. Наприклад, він нещодавно урочисто відкривав нову тролейбусну лінію, а на початку літа гучно відкривав оновлений міський стадіон. Відтак у тернополян складається враження, що оскільки і він, і мер міста Сергій Надал є представниками партії «Свобода», то й усіма позитивними змінами Тернопіль завдячує їм обом. Це брехня.

Усі позитивні перетворення у місті здійснені виключно міським головою Сергієм Надалом та його командою у міській раді. Більше того, його побратим – голова обласної ради Олексій Кайда – жодною копійкою з обласного бюджету не допоміг місту. Тернополяни пам’ятають і гучний скандал, коли на реконструкцію міського стадіону обласна рада спершу виділила 1 мільйон гривень, а потім забрала його назад. Відтак Олексій Кайда не тільки нічого не зробив для Тернополя, а й навіть не допомагає своєму ж однопартійцю Сергію Надалу, який хоче і може зробити наше місто кращим.

 

Міф четвертий: У Віталія Максимова є великі статки.

Найабсурдніший міф, породжений цьогорічними виборами, стосується лідера перегонів по мажоритарному округу м. Тернополя Віталія Максимова. На зустрічах із виборцями його конкуренти поширюють чутки про те, начебто колишній генерал є дуже багатою людиною і всі свої статки заробив нечесним шляхом. Це брехня.

Віталій Максимов – єдиний з усіх кандидатів запросив журналістів до себе додому і показав, де і як він живе. А також детально розповів, звідки взяв кошти на купівлю будинку й автомобіля (а це і є всі його статки). Причому він зазначає, що уже 15 років прописаний в Тернополі і місця проживання не змінював, тоді як деякі інші кандидати досі мешкають в інших містах і мають не місцеву прописку: Олексій Кайда – у Львові, Ярослав Давидович та Микола Григорій – у Києві.

 

Міф п’ятий: Опозиції не дають ефірного часу.

Виборці не розуміють, чому кандидата від «Свободи» Олексія Кайду вони бачать тільки на біг-бордах та на фотографіях у газетах. А в прямих ефірах на радіостанціях та телебаченні він взагалі не з’являється. Тому тернополяни позбавлені можливості не тільки побачити і послухати «живого» кандидата, а й поставити йому свої запитання. Відтак у місті поширюється міф, начебто опозицію не пускають у ефір. Це брехня.

Тернопільські радіостанції та телеканали готові створювати прямі трансляції зі своїх студій для кожного учасника виборчого процесу, яку би партію він не представляв. Швидше за все, відсутність Олексія Кайди в інформаційному просторі зумовлена небажанням спілкуватися з виборцями та страхом перед «незручними» запитаннями в прямому ефірі. Саме із цих причин він відмовляється і від публічних дебатів, на які його викликає Віталій Максимов через засоби масової інформації. Значить, Кайді є що приховувати і чого боятися.

 

Міф шостий: Адміністративно-територіальна реформа буде через 15 років.

Ще на початку літа кандидат від партії «УДАР» Віталій Максимов звернувся із закликом до усіх кандидатів по мажоритарному округу №163 включити у свої передвиборні програми пункт про недопущення ліквідації Тернопільської області в разі адміністративно-територіальної реформи. І в його особистій програмі цей пункт є першим. Однак на заклик «ударівця» так ніхто і не відгукнувся. Напевне, тому, що Олексій Кайда на запитання про адміністративно-територіальну реформу відповів, що вона можлива тільки через 15 років. Це брехня.

«Адміністративно-територіальна реформа швидше за все почнеться в 2013 р., і вже в бюджеті наступного року будуть закладені відповідні параметри» – про це нещодавно повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня». І нинішній голова обласної ради добре знає про це, адже організував активне обговорення можливостей втілення в життя Концепції реформи місцевого самоврядування, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України, за якою на теренах Тернопільської області буде утворено 36 громад та лише 3 райони. Можливо, саме тому у передвиборній програмі Олексія Кайди немає жодної згадки про Тернопіль та вирішення його проблем.

 

Міф сьомий: Міський голова Тернополя підтримує лише Олексія Кайду.

Нещодавно у місцевих виданнях з’явилася публікація про те, начебто міський голова Тернополя Сергій Надал на цих виборах підтримує виключно Олексія Кайду. Як з’ясувалося, ця інформація була надіслана до газет зі штабу кандидата від «Свободи», а сам Сергій Надал у той час взагалі перебував поза межами міста і до поширення цієї публікації непричетний. Отже, це брехня.

Міський голова Тернополя є виборною посадовою особою, яка представляє орган місцевого самоврядування. Він уособлює волевиявлення громади міста і підзвітний їй за свої дії. Саме тому він не може підтримувати жодного із кандидатів до Верховної Ради, оскільки повинен знаходитися поза виборчим процесом і в майбутньому працювати із тим народним депутатом від округу, якого обере більшість тернополян. Як підтвердження цього факту, Сергій Надал звернувся до всіх кандидатів із пропозицією підписати публічну декларацію зобов’язань перед громадою міста, де перераховані 10 основних проблем Тернополя, які потрібно вирішити у Верховній Раді. Однак тільки Віталій Максимов першим підписав цей документ і особисто вручив його міському голові. «Ударівець» до сьогодні – єдиний, хто оприлюднив перед тернополянами декларацію із власним підписом.

 

Міф восьмий: Олексій Кайда лідирує з великим відривом.

Законодавство виборів-2012 забороняє оприлюднення результатів соціологічних досліджень, якщо вони містять «липові» дані про їхніх замовників та виконавців. Однак це не заважає штабам неофіційно поширювати інформацію про те, начебто Олексій Кайда лідирує з великим відривом і наздогнати його не зможе жоден опонент. Принаймні, минулого тижня таким чином було введено в оману виборців Тернополя, коли у всіх виданнях раптово з’явилися “рейтинги», де Кайда начебто удвічі випереджає Максимова. Що ж, видавання бажаного за дійсне – це ще далеко не перемога. Та й виборець уже не такий неосвічений, щоби вірити відверто фальшивим цифрам. Виникає запитання: чому штаб «свободівця» боїться оприлюднити офіційні результати соціологічних досліджень, якщо, за їхніми словами, у них перемагає Кайда? Відповідь очевидна: бо це брехня.

Сьогодні незалежні Інтернет-видання Тернополя теж проводять опитування серед своїх читачів. Їхні результати з невеликою похибкою, але впевнено свідчать про лідерство кандидата від партії «УДАР» Віталія Максимова. «Свободівець» Олексій Кайда теж упевнено посідає друге місце. Наприклад, за результатами опитування Інтернет-газети «Про все» Максимов вже зараз набирає 32% голосів, Кайда – 25%. У голосуванні (станом на 24.09.12) взяли участь 1482 респонденти.

 

Міф дев’ятий: у Тернополі від партії «УДАР» балотуються декілька кандидатів.

Тернополяни не зовсім можуть зрозуміти, чому на біг-бордах та плакатах у нашому місті під логотипом партії «УДАР» розміщена агітація і Віталія Максимова, і Володимира Петровського. Відтак опоненти партії Кличка одразу почали поширювати чутки, начебто «УДАР» виставив одразу двох кандидатів на одному окрузі. Це брехня.

На цих парламентських виборах відбувся черговий розподіл меж округів, за яким основна частина Тернополя належить до округу №163, а маленька часточка міста – до округу №165. Володимир Петровський балотується від партії «УДАР» по так званому Зборівському округу – №165, куди входять чотири виборчі дільниці (№№611092 – 611095) у м. Тернополі. А Віталій Максимов балотується від цієї ж партії по округу №163, що охоплює майже все місто. Саме через такий незручний розподіл округів на території Тернополя змушені вести виборчу агітацію обидва кандидати

Віталій Кличко у Тернополі: відео та фоторепортаж

Порушення правил експлуатації полігону