Тернопільські податківці “розсмішили”: кажуть, що в них черги пропали

Поділитися

Подавати звітність до податкової – по-європейськи

Чому зникли черги в податковій при поданні звітності платниками податків? Тому, що понад 98 відсотків платників податку на додану вартість та більше половини платників податку на прибуток перейшли на подання звітності в електронному варіанті. І важко знайти тепер людину, яка б не оцінила такої переваги. Хоча на початках таке нововведення сприймалося „в штики”. Проте, спробувавши подати звітність в електронному вигляді хоча б один раз, відчувши переваги звітування по-європейськи, повертатись до звітування на паперових носіях не забажав ніхто.  

На сьогодні подавати звітність до податкових органів в електронному вигляді зобов’язані великі та середні підприємства. Це передбачено Податковим кодексом. Що стосується всіх інших суб’єктів господарювання, то звітувати до податкових органів засобами e-mail, чи ні – вони вирішують самостійно. Проте, податковою службою для платників запроваджено ряд електронних сервісів. До того ж триває розробка „Електронного кабінету платника податків”. Це дасть можливість електронним звітувальникам без візиту у податкову з’ясувати ситуацію із сплатою ними платежів, замовити ту чи іншу довідку, отримати роз’яснення. Тобто безпосереднє спілкування інспектора із суб’єктами господарювання буде зведено до мінімуму. Передбачається також, що всі вищевказані послуги надаватимуться в режимі реального часу та на безоплатній основі.

Тому, ми рекомендуємо платникам обирати спосіб звітування через Інтер-нет. Адже з боку податкової служби сьогодні створено максимально комфортні умови для цього. Так, починаючи з травня цього року, бажаючі звітувати електронкою мають можливість безкоштовно виготовити посилені сертифікати ключа електронного цифрового підпису. Для цього їм необхідно звернутися у сектор реєстрації користувачів при ДПС у Тернопільській області управління (центру) сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України за адресою: м. Тернопіль вул. Білецька, 1 перший поверх, кабінет 122, тел. (035-2) 23-53-61. Сама процедура займе не більше 25 хвилин. Програмне забезпечення, до речі, теж безкоштовне, можна знайти на веб-порталі ДПС України (www.sts.gov.ua), або ж записати на цифрові носії у центрі обслуговування платників податків Тернопільської об’єднаної ДПІ.

Раніше ці послуги надавалися лише комерційними структурами та були платними.

 

  Світлана Федорівна Гудима – перший заступник начальника

 Тернопільської об’єднаної ДПІ

Прокурор області Геннадій Мовчан почав по-своєму мести

Ігор Павлюк у Тернополі