У Зборові молодь вшанувала героя

Поділитися

4 листопада, близько 250 патріотів Зборівщини, зокрема активісти громадских організацій “Просвіта”, Молодіжний Націоналістичний Конгрес та Українська Справа вшанували пам’ять вояка УПА Володимира Дяківа.

Відбулася вечірня служба в церкві Новомучеників українського народу і молодь, співаючи патріотичних пісень зі смолоскипами рушила до пам’ятного знака. На тому місці у лютому 1945 був страчений повстанець “Чуйний”. Панахиду розпочав о. Тадей, закінчивши її хвилиною мовчання. Вечір продовжився у форматі народного віче, в якому взяли участь представники громадських організацій і жителі Зборовщини.

“З давніх часів український народ веде боротьбу за незалежність. Протягом цього часу не мало кращих синів і дочок віддали своє життя в нерівній боротьбі із окупантами. Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати пам’ять та нагадати в такий спосіб про одного з борців за волю України – Дяківа-Чуйного, який гідний того, щоб його вчинок був прикладом для прийдешніх поколінь. Радянська влада не одну добу намагалася його зламати, але він був сильним, а його віра не зламна… Не видавши побратимів та не сказавши жодного слова про діяльність ОУН, він був повішений на цьому місці. Я вважаю нашим святим обов’язком дотримуватися третьої точки Декалогу Українського націоналіста та в будь-який можливий для нас спосіб поширювати інформацію про наших героїв серед молоді та старшого покоління”, – зазначив у своєму виступі Василь Мудло, голова місцевого осередку МНК.

На завершення учасники заспівали Гімн України.

Прес-служба Зборівського МНК

На Зборівщині стартувала кампанія ”Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань!”

Ковбасник з села Котівка, що біля Копичинець, дурив клієнтів