На Зборівщині стартувала кампанія ”Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань!”

Поділитися

9 листопада в селі Підберізці, що на Зборівщині, відбулася презентація фотовиставки “УПА: Історія нескорених”. Вона розрахована як на молодь, так і на старше покоління. Після закінчення заходу, близько п’ятдесяти хлопців та дівчат взяли участь у квесті “Стежками рідного села”. Особливістю квесту став малий вік учасників. Учась взяли діти 8-13 років.

За легендою, учасників пділили на 10 розвідних груп, завдання яких поглягало у наданні допомоги повстанцям, що переховувалися в місцевій школі. Групи повинні були передати їм продовольчі запаси та лист від голокомандувача УПА. Не зважаючи на молодий вік, учасники пройшли багато перепон заради досягнення мети.

«Ми бігли в дощ, долаючи перешкоди, переправлялися через річку, змагалися в стрілянині та інтелектуальному брейн-рингу», – ділиться враженнями учасниця Уляна Рарок, 8 років.

Після закінчення квесту, Молодіжний Націоналістичний Конгрес нагородив учасників грамотами, а призерів – тематичними подарунками та цінними призами.

Цей захід став стартом молодіжної кампанії “Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань!”, ініціатором якої виступили місцеві осередки МНК, товариство “Просвіта”, “Українська справа” та громадська ініціатива “Молодь за зміни”. Метою кампанії є вшанування пам’яті полеглих героїв УПА, ОУН, УС, поширення серед молоді правдивих свідчень про боротьбу українського народу та пропаганда здорового способу життя.

“Ми відвідаємо кожне село, кожний куточок нашого району. В рамках кампанії ми плануємо зустрічі з ветеранами ОУН-УПА, презентації фотовиставок “УПА:Історія нескорених” та “Сила волі: Провідники української нації”. Обов’язковими у програмі будуть спортивні та розважальні заходи для молоді, зокрема, квести, українські дискотеки, турніри із стрільби та інше. Відбудуться панахиди на могилах Героїв, смолоскипна хода та марши, якими ми вшануємо пам’ять повстанців”, – говорить Василь Мудло, голова місцевого осередку МНК.

Прес-центр Зборівського МНК

На Тернопільщині вибори народних депутатів України пройшли в рамках чинного законодавства, – прокуратура

У Зборові молодь вшанувала героя