Зростання цін на харчі: тернополяни з острахом очікують економічного армагедону

Поділитися

Що буде з цінами після виборів? – запитували неодноразово читачі тернопільської “Про все”. Здається, першими відповідь на це питання отримали кияни

Зростання цін на хліб в Києві викликало не лише обурення населення, але і зацікавлення з боку правоохоронних органів: причиною подорожчання продукту номер один зацікавилася прокуратура, а місцева влада загрожує нацькувати на «Київхліб» Антимонопольний комітет, — повідомляє газета «Аргументы и факты».

«Схильність до подорожчання харчів у 2012 році вже проявилася і зберігатиметься надалі, — пояснює директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. — Одна з головних причин об’єктивна — це зростання цін на світових ринках. Ще одна — останні півроку на усіх ринках у нас створювалося позитивне тло, мовляв „руїну подолано, стабільність досягнуто”».

«Тепер це може викликати ефект пружини. Політична складова знята — можна чекати або цінового вибуху, або нестачі харчів. Адміністративний тиск з боку держави, силові примусові заходи не дадуть великого результату — вони можуть діяти протягом дуже короткого проміжку часу, з метою зупинки паніки та різкого зростання цін. Але зворотна сторона таких методів — нестача товарів та виникнення тіньових схем».

«Тема зростання цін буде актуальною і далі та торкнеться не лише хліба, а й тарифів ЖКГ, цін на паливо та інші групи товарів і послуг», — попереджає знавець.

«Держава повинна не застосовувати силові методи, а спостерігати за ринками та бути готовою продавати запаси для зняття надмірного попиту, — говорить пан Юрчишин. — Потрібно відпрацювати механізм адресної допомоги, щоб пільгами і харчами з „соціальнозахищеного списку” могли користуватися тільки незаможні верстви населення. Поки ці механізми у нас абсолютно не відпрацьовані».  Джерело

Василь Махно.”Сенді – 2012″ (відео)

Що буде з гривнею по відношенню до долара?