111
В результаті «продажу» мій знайомий доплатив своїх 200грн, не рахуючи витрат грошей і часу на поїздки до міста і тамтешні клопоти.
Людині здорового глузду в такий «бізнес» важко повірити, але недавно я сам пройшов через цей рекет, з тою різницею, що продав «мажору» пристойний будиночок в престижному місці. З терміновим оформленням це мені обійшлось близько 9000грн.
В схемі рекету задіяні приватні навколодержавні  фірми і фірмочки. В одній з таких поцікавився, чому ж так дорого. Нам ціну визначає Київ! – була відповідь. Це, вочевидь, означає, що: або центральна фірма в Києві, а тут «дилери»; або фірмочки отримували ліцензії на умовах відрахування корупційних внесків на певний рахунок.
А все починається з виборів.  
Чи не цим рекетом добуті кошти на дорогущу передвиборчу макулатуру і «біг морди» з брехливими солодкими обіцянками раю, якщо ми їх знову оберемо? Точніше, знову обрали. Правда, у Тернополі знову треба обирати.
А все починається з виборів.  
ЦЕ НАШІ ОБРАНЦІ В ВЕРХОВНІЙ І МІСЦЕВИХ РАДАХ СТВОРИЛИ УЗАКОНЕНУ СИСТЕМУ БЮРОКРАТИЧНОГО ПОНЕВОЛЕННЯ І РЕКЕТУ:
 – ідентифікаційний код (який вимагають на кожному кроці);
– безглузді приватизації і без того  с в о г о;
 – внесення до різноманітних реєстрів (прописка, БТІ, МРЕВ, та ін.);
 – отримання дозволів, довідок, витягів та ін.
І за все це – непомірна плата. Та ще й бідолашні чиновники та фірмочки так завантажені, що «змушені непосильно працювати і вночі», для чого треба здійснити  доплату  «за терміновість» (інакше – поки діждешся довідки, термін дії попередньої скінчиться і все одно доведеться платити двічі).
Без довідки, виписки, копії, – не ступити кроку.
Під це безглуздя роздувається державний чиновницький апарат. Масово плодяться нотаріати, адвокатури, експертні та інші навколодержавні фірми-паразити, які разом з держструктурами створюють  симбіоз визиску як через податки, так і через безпосередню плату «за послуги», «за дозволи» (архітектура, археологія, геодезія та інші, які нам геть не потрібні, але утримання яких поклали на нас). До того ж, крім грошей, у нас відбирають здоров’я і частину життя; принижують; привчають до холопської покори владі, згоді з її свавіллям. А все починається з виборів
Помер мій сусід. Його спадкоємці мають житло в місті, а будиночок воліли би продати. Є покупці «під дачу», пропонують 5000грн. Це ціна. його реальних покупців. (Олігархи в цьому селі дач не будують).
Але.
Щоб прийняти спадок, треба навколодержавним фірмам-паразитам та державі виплатити близько 3000грн, а потім 7200грн знову їм же, щоб продати.
Покинутий будиночок потиху розвалюється, двір і город заростають амброзією. І таких дворів – у кожному селі все більше.
МАЮЧИ ТАКУ ЗАКОНОДАВЧУ І ВИКОНАВЧУ ВЛАДУ,  НЕ ПОТРІБНО ВОРОГА З АТОМНОЮ БОМБОЮ.
А ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВИБОРІВ…
Ці вибори не принесуть позитивних результатів, бо жодна політична сила не пропонує реальних шляхів заміни олігархічної системи влади народовладдям і відновлення державного сектора економіки, як гаранта не залежної від олігархів сильної держави. Всі обіцяють лише солодкі подачки, аби ми лише знову допустили їх до державного корита…

 

Володимир  Степаненко

1 comment

  1. володимир

    краiна нiчого не виробляе, а чиновникам треба на шось жити…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.