У наступному році окремі платники сплачуватимуть податок на прибуток щомісяця

Поділитися

Починаючи з 1 січня 2013 року докорінно змінюється підхід до декларування та сплати платниками податку на прибуток своїх податкових зобов’язань.

Платники податку на прибуток, у яких об’єкт оподаткування за останній рік перевищує 10 млн.грн., сплачуватимуть авансовий внесок щомісяця.

Зокрема, нововведеннями передбачено, що платники податку на прибуток щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

У січні – лютому 2013 року авансові внески будуть сплачуватися у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

Проте, є винятки з цих правил. Так, платники, які за результатами минулого року не отримали прибутку, а за підсумками першого кварталу стали прибутковими, зобов’язані подавати декларації за півріччя, три квартали і рік та сплачувати податок за даними таких декларацій. Платники, які за результатами минулого року отримали прибуток, а за підсумками першого кварталу стали збитковими, подають декларації щокварталу і з другого кварталу не сплачують авансові внески, а сплачують податок за даними квартальних декларацій.

Новостворені підприємства, виробники сільськогосподарської продукції, неприбуткові установи (організації) та платники податків з доходом за останній звітний рік не більше 10 млн.грн. авансових внесків не сплачуватимуть, вони будуть платити податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році.

 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Тернопільській області

Жінка мера Тернополя про те, як керує чоловіком

Сьогодні всі тернопільчани-патріоти мають прийти на Театральний майдан!!! (аудіо)