Як на Тернопільщині розкрадають землю

Поділитися

Прокуратурою вжито заходів щодо притягнення до відповідальності винних осіб за вчинення злочинів у сфері земельних відносин

Сфера земельних відносин є привабливою для різного роду зловживань з боку керівників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та контролюючих органів. Тому захист прав громадян та інтересів держави у зазначеній сфері є одним із пріоритетних напрямків прокурорської діяльності та постійно перебуває в полі особливої уваги прокуратури області.

 

Так, органами прокуратури області упродовж минулого року скеровано до суду 9 кримінальних справ, порушених стосовно 11 осіб за фактами одержання хабарів, незаконного збагачення та зловживання службовим становищем у сфері земельних відносин. Серед притягнутих за корупційні злочини до кримінальної відповідальності – 3 керівні працівники районних державних адміністрацій, в тому числі 2 заступники голів РДА, 7 посадових осіб місцевого самоврядування, 1 керівник районного управління Держкомзему та 1 громадянин, який виступав посередником у вимаганні та одержанні хабара.

Зокрема, прокурором одного з районів скеровано до суду кримінальну справу про обвинувачення начальника управління Держкомзему в районі за ч.3 ст.368 КК України та його спільника за ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України, які шляхом вимагання отримали від місцевого жителя хабар в розмірі 21 тисяча доларів США за сприяння в наданні у власність 3-ох земельних ділянок загальною площею 5,05 га.

Обвинуваченим обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Також у 2012 році правоохоронними органами вжито заходів щодо протидії адміністративно-караній корупції у сфері земельних відносин.

Органами прокуратури надіслано до суду 7 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення у зазначеній сфері, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 5 сільських голів та 2 інспектори із земельних питань.

 

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Бюджетний онанізм по-тернопільськи

У найбільшій в Україні різдвяній шопці підмінили святині