У Тернополі у храмі Святого апостола Петра спорудили найбільшу в Україні різдвяну шопку. У телекартинці тернопільського каналу TV-4 помітно, що монахи розмістили у шопці образ святого Франциска. Насправді, це підміна. Зрозуміло, що хто створив шопку, то й і пропагує свої цінності. Але в українських родинах не було характерним, якщо толерантно казати, вшановувати цього святого. Тим більше, що в символічній українській хаті не розмістили образ Богородиці та Ісуса Христа (див. відео з 25 секунди). Цікаво, чому?

До речі, Франциск Ассізький, як повідомляє Вікіпедія, син торговця тканинами, у юності вів безтурботне життя, але хвороба навернула його на праведний шлях. Він доглядав за прокаженими, вів жебрацьке життя, натомість прийдешні до Тернополя францисканці щотижня паркують фури з Європи з різноманітним крамом. За минулий рік кореспондент “Про все” нарахував понад пів сотні.

5 comments

 1. Михавко

  Ти шо слабий на голову Вітя! Ти яке поняття маєш в релігії шо сунеш до неї свої смердючі руки!

 2. Ганна

  Бачу Віталію,Ви є дуже релігійно-освідчена людина,оскільки не знаєте,що у францинскантів і є покровитель св. Франциск,а для чого писати таку статтю в Різдвяний час я не розумію, Ви і близько нічого не знаєте,про цю парафію.

  1. Віталій Мацюк

   я тут мешкаю на Алясці..поруч з так званим монастирем…тому на власні очі бачу…що там роблять…

   1. Тарас

    дуже цікаво дізнатися, тож що ж на вашу вони там роблять?
    а також цікаво, у що вірите ви, Віталію?

    1. Віталій Мацюк

     Я християнин. Вони багато хороших сучасних методик реалізовують. Особливо для дітей. Проте вони – НЕ УКРАЇНЦІ. Відповідно, й не для українців стараються, а для свого ордену. За духом там національної ідеї й не має. Вони підмінили гуманітарною. Дехто скаже: ну й що тут такого? Так за 15-20 років молодь, яка є прихожанами церкви СВ. Петра і Павла, буде святкувати усе за їхніми канонами.

Напишіть відгук