Як у Збаражі розкрадають майно

Поділитися

 Імпровізація міського голови Збаража стосовно продажу, в обхід закону, комунального майна  не має меж. Тож продовжуємо знайомити  читачів із ще одною цікавою оборудкою очільника Збаража. На цей раз йому “допомогла” судова система. А об’єктом відчуження  став  доволі  привабливий двоповерховий будиночок у центрі міста Збаража по вул.Грушевського, 8 (раніше там знаходилась друкарня).

У травні 2010 року начальник міського комунального підприємства  “Збараж” М.Т.Шафранюк звернувся із клопотанням до Збаразької міської ради дати дозвіл на отримання позики для погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України.

Варто зазначити, що п.Шафранюк являється кумом міського голови Збаража Бочарова М.Г. та у листопаді 2011 року був затриманий за хабар у розмірі 2 тис $ США, так як за цю суму обіцяв посприяти у приватизації ще одного об’єкту у центрі міста Збаража .

20.05.2010 року , з благословення міського голови,  сесія міської ради рішенням №2007 надає дозвіл МКП “Збараж” на отримання короткотермінової безпроцентної позики для погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України, віддавши під заставу будівлю по вул. Грушевського, 8. Жодним словом у рішенні не зазначалося, яку ж  саме площу будинку віддається під заставу для отримання позики, але  всі фігуранти афери  добре знали, що прибрати можна всю двоповерхову будівлю.

Отже МКП “Збараж” та Збаразька міська рада з однієї сторони із приватним малим підприємством “ЕКСПЕРТОЦІНКА” з іншої сторони  уклали угоду про проведення оцінки вартості нежитлового приміщення вищезгаданого об’єкту загальною площею 133,4 м2 . Оцінка здійснювалась нібито  для викупу  і вартість оцінюваного об’єкту становила 91 980 грн. До речі, оцінювача було визначено без будь-якого конкурсу, що є порушенням п.2 ст.10 Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.

Можливо читачеві цікаво, який же борг був у комунального підприємства перед Пенсійним фондом, що доводилось задіювати таку складну схему погашення ? На час складання договору позики  та договору іпотеки заборгованість МКП “Збараж” перед Пенсійним фондом України  складала…..п’ять  тисяч грн.

Варто зауважити, що на оцінюваний об’єкт у Збаражі по вул Грушевського,8 було проведено дві оцінки і міський голова Бочаров М.Г. 16.06.2010 року завізував обидва висновки про вартість майна.

Згідно висновку №1 про  вартість майна в якому  визначалася оціночна вартість приміщень  першого поверху площею 57,9 м2     та другого поверху  площею 21,4м( загальна площа 79,3 м2 ) будівлі по Грушевського, 8  сумарна оцінка становила 89 720 грн.  Цього було більш як достатньо для погашення і не одного боргу МКП “Збараж”  перед Пенсійним фондом.

Згідно висновку №2 про  вартість майна в якому  визначалася оціночна вартість нежитлового підвального приміщення площею 38,6   м, приміщення першого поверху площею 73,4 м2     та приміщення другого поверху  площею 21,4м( загальна площа 133,3 м2 ) оцінка визначена в сумі 91 980 грн.  В розбіжностях між висновком №1 та висновком №2 становить різниця площі у 60 м2   на різницю в сумі 2 260 грн.  Рецензування висновків, всупереч ст.13 Закону України “Про оцінку майна”  звісно ж ніхто не проводив.

В подальшому Збаразьке міське комунальне підприємство “Збараж” уклало договір іпотеки з громадянином Федорчуком В.В. відповідно  до якого Збаразькій міській раді від імені якої і діяло МКП “Збараж” надано позику в сумі 91 980 грн термін повернення якої становив 30 календарних днів з моменту надання суми позики.

Це лицева сторона афери тіньова ж відома була лише фігурантам.

Позики звісно ж  ніхто повертати не збирався і Федорчук В.В. звернувся до суду.

18 жовтня 2010 року Збаразький районний суд в Тернопільській області задовольнив вимоги Федорчука В.В. і визнав за ним право власності на житлові приміщення загальною площею 133,4 м2  у  м. Збаражі по вул.Грушевського, 8.

Представники Збаразької міської ради у судове засідання не з’являлись, вони завчасу направили клопотання в якому визнали всі позовні вимоги Федорчука В.В., та з проханням проводити слухання без участі  міської ради.

Підсумовуючи вищевикладене знову виникають питання: куди дивилася прокуратура і чому не опротестувала рішення міської ради? Чи ж може правоохоронні органи прикривають грабунок міста? Чи ж можливе відчуження комунального майна у такий спосіб і хто ж врешті решт відповідатиме за незаконні дії перед громадою?

 

Далі буде…

Наслідуй Героя

У Тернопільському економічному університеті порушили закон з ректорською контрольною роботою