111

Тернопільська міська рада змушує громадян відстоювати свої законні права у суді

Дедалі частіше у повсякденному житті стикаємося з проблемами, які, як не парадоксально, створюють ті, хто навпаки мав би їх вирішувати і захищати наші права. У нас все виходить з точністю до навпаки. Яскравий приклад цьому ситуація, у якій опинилися сьогодні майже вісімсот членів обслуговуючого гаражного кооперативу «Аляска Авто». Усі вони є власниками гаражних боксів та користувачами місць для розташування гаражів на вулиці Текстильній, 38 у Тернополі.

Будівництво гаражних боксів їх власники здійснювали самостійно, за власні кошти понад 15 років тому. Досі у них не виникало жодних проблем, адже своєчасно оплачували послуги ТДНТП «Промінь». Саме воно до недавнього часу займалося обслуговуванням території, на якій розташовані гаражі. Збоку підприємства претензій до власників гаражних боксів не було ніяких. Не було й жодного натяку на те, що комусь спаде на думку позбавити їх законних прав, пов’язаних з користуванням та обслуговуванням автомобілів та місць для їх зберігання. А сталося саме так.

– На території автостоянки знаходиться 1340 гаражів, розповідає голова ОК «Аляска Авто» Борис Юрковський. – Їх власниками переважно є люди з низьким рівнем доходів. Це колишні працівники тернопільських підприємств, які у роки економічної кризи фактично були викинуті на вулицю. Вони не мали змоги збудувати капітальні споруди та, стягнувшись з останнього, таки збудували ці гаражі. Однак міська рада нещодавно прийняла рішення, яким перекреслила усі наші плани, мотивуючи тим, що на території автостоянки буде зведено підземний паркінг. Принаймні таке пояснення дав нам депутат міської ради Василь Фостик. Він також сказав, що ТДНТП «Промінь», звернулося до міської ради з клопотанням про передання цієї автостоянки у комунальну власність міста, оскільки не має змоги надалі її обслуговувати.

Як з’ясувалося, і це засвідчують документи, 23 листопада 2012 року своїм рішенням сесія міської ради уже надала аналогічний дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 5, 8 га під будівництво та обслуговування гаражів на вулиці Текстильній, 38 комунальному підприємству Тернопільської міської ради «Тернопільбудінвестзамовник». Такий крок викликав стурбованість у членів кооперативу. Адже, за їхніми словами, новий землекористувач зможе розпоряджатися земельною ділянкою на власний розсуд, у тому числі всупереч волі власників гаражних боксів.

Зважаючи на ситуаціюї, що склалася, власники гаражів вирішили об’єднатися у кооператив і на законних підставах отримати у користування та обслуговування займану гаражами територію. Посилаючись на ч.1 ст.41 Закону України «Про кооперацію», у якій йдеться про те, що гаражним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються у власність безоплатно або на правах оренди, 3 січня цього року члени обслуговуючого кооперативу «Аляска Авто» звернулися до органу місцевого самоврядування  із клопотанням про надання дозволу на складання проекту землеустрою. Проте їм відмовили. Відповідь, завізована заступнивом міського голови Вікторією Остапчук була наступною: «Рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 5,8 га під будівництво та обслуговування гаражів за адресою вул. Текстильна КП фірмі «Тернопільбудінвестзамовник» Тернопільської міської ради прийнято відповідно до вимог чинного законодавства  і підстав для його скасування немає. Надання земельних ділянок гаражному кооперативу та іншим юридичним і фізичним особам може здійснюватися відповідно до вимог ст. 134 Земельного кодексу України шляхом проведення земельних торгів».

Члени ОК «Аляска Авто» переконані, що законодавство цілковито на їхньому боці, оскільки вони є не просто гаражним, а обслуговуючим кооперативом. Адже на даній земельній ділянці уже існують гаражі, тому він має законне право претендувати на землю, яка перебуває у комунальній власності міста.

Підтвердженням тому є ст. 119 Земельного кодексу України, у якій чітко зазначено, що «громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування», а не на тендерній основі, як стверджують чиновники.

– До цього часу ми користувалися послугами автостоянки на основі договорів з ТДНТП «Промінь», – продовжує розповідь мій співрозмовник. – Однак 28 грудня минулого року підприємство зняло охорону і припинило збирати кошти за обслуговування. На даний час обслуговуванням території автостоянки практично ніхто не займається. Кооператив також, без офіційного передання йому права на використання і обслуговування земельної ділянки під гаражами, не може розпочати свою діяльність. Наразі питання зависло у повітрі і ми не знаємо, що маємо робити далі. Та найбільше нас здивувало те, що ТДНТП «Промінь», яке начебто відмовилося нас обслуговувати, знову почало збирати кошти уже за січень. Тоді постає питання: на основі чого? І куди ідуть наші гроші? До того ж, тут знову з’явилася охорона. Та, з якою фірмою укладено угоду – невідомо. Та найбільше обурив той факт, що наприкінці грудня власникам гаражів запропонували укласти договір з ТОВ «СІО», яке до даної ділянки не має жодного стосунку. Ми не можемо зрозуміти, що відбувається, і ніхто нас про це не повідомляє.

Не знайшовши розуміння в особі чиновників міської ради, і, аби відстояти свої законні права, члени кооперативу звернулися з адміністративним позовом до Тернопільського міськрайонного суду про визнання незаконним та скасування рішення Тернопільської міської ради. Вони також вимагають вжити заходів забезпечення позову шляхов встановлення заборони КП «Тернопільбудінвестзамовник» вчиняти будь-які дії щодо складання проекту землеустрою для відведення земельної ділянки площею 5,8 га на вулиці Текстильній, 38.

Як розгортатимуться події, покаже час. Члени обслуговуючого кооперативу «Аляска Авто» щиро сподіваються, що суд прийме рішення на їхню користь, а міська влада не чинитиме перешкод для реалізації законних прав громадян.

А тим часом міський голова Сергій Надал видав розпорядження про створення комісії, яка перевірятиме гаражні кооперативи. Свої висновки та пропозиції вона повинна подати до 1 квітня.
16 comments

 1. Юрій.

  Шановні члени обслуговуючого кооперативу «Аляска Авто» ….Зверніться в Тернопільську обласну громадську організацію “Земля і право”.

 2. Петро

  Шановний пане мер!Для чого Вам конфлікт із громадою міста.
  Ви уявляєте ситуацію,коли більше тисячі обурених і обдурених водіїв гаражного кооперативу “Аляска-авто” виїдуть на своїх автомобілях протестувати у центр міста і коли,можливо до них приєднаються із-за солідарності водії інших гаражних кооперативів.Особисто я і мої знайомі гот ові до такого кроку.Хіба Вам це потрібно.
  Якщо ж у планах міської ради є спорудження багаторівневих гаражів,то маю таку пропозицію – споруджуйте їх по вулиці Тарнавського у ярах навпроти одинадцятої школи.Природній ландшафт у цьому місці якраз сприяє реалізації такого плану.

 3. Правда

  А це часом не та організація “Земля і право”, яка захищаючи інтереси звичайного громадянина, загнала в кут цілу купу “папіків-чинуш”? Молодці ребята, такі знають, як за допомогою фахівців і закону виконати неможливе в правовому полі (нажаль таке є лише в Тернополі), Якщо це та сама організація-знімаю капелюх! Дайте координати, таких би більше-може б і “свободівців” подолали!

  1. Олег

   не займайтеся саморекламою, краще чесно працюйте і не дуріть людей

  2. Volodar

   Шановний пане Олег, прикро, що при Вашому положенні і у Вашому віці Ви опускаєтесь так низько самі не знаючи, заради кого… Для чого ця безглузда брехня про організацію, яка буцімто вимагала у Вас гроші?!?! Куди приклеїти Вашу брехню на рахунок того, що організація Вам щось пообіцяла і за 2 роки так нічого не зробили… По-перше: Тернопільська обласна громадська організація “Земля і право” створена лише восени 2011 року! По-друге: ТОГО “Земля і право” НЕ ПРИБУТКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ, І НІКОЛИ НЕ БРАЛА З ГРОМАДЯН НІ КОПІЙКИ! Покажіть хоч одного, хто заплатив гроші за звернення до“Земля і право”. Організація допомагає, консультує та відстоює інтереси громадян, щодо порушення їх прав та інтересів, які стосуються землекористування!!! Голова організації-порядна, мудра та справедлива людина (це-не піар, це-правда). Моя порада Вам – познайомтеся з ним і Ви станете друзями. Я стикався з ними пару разів і тепер мене ніхто не переконає, навіть Ви у тому, що організація непорядна і нічого не рішає… Пане Олег, за такі наклепи сьогодні передбачена кримінальна відповідальність! Тому пропоную Вам на майбутнє: не повторюйте брехні, не розібравшись, не слухайте недосвідчених людей, які Вам «запудрили» мозок і налаштовують на неприязні стосунки через обмежений потенціал… нажаль. В даної організації немає конкурентів, бо немає аналогів!

   1. Олег

    без коментарів… не займайтеся саморекламою… для того щоб вас поважали потрібно працювати а не хвалитися…

 4. Автовласник

  Де можна знайти цю органзацію. Напишіть хоч E-mail, хто знає.

 5. Олег

  Мав я справу з організацією “Земля і право”…. одне можу сказати – аферисти і жуліки… казали: “безкоштовно, оплата по результату”, а насправді гроші взяли (немаленькі при чому) і за 2 роки так нічого не зробили…

  1. Юрій

   Шановний Олег…Чому Ви наговорюєте брехню на Людей???Мені випала честь бути членом Такої Поважної Громадської Організації «Земля і Право»…По-перше:організація існує 1рік і 3 міс.По-друге:звернень на організацію від імені Олег-не було..)))З Вашої сторони це ПРОВОКАЦІЯ….Якщо у Вас проблеми із Землею,то звяжіться з нашим Головою,або залиште свої координати….Будьте ЧЕСНИМ і ПОРЯДНИМ….

   1. Олег

    “бути чесним і порядним” – це моя вам порада

    1. Остап

     Якщо Ви такий чесний і порядний, то напишіть свої координати. Хотілося би бачити таких умних… Що, духу хватає тільки на віртуал та обс….ання небайдужих людей? Я тут не в темі, але таке враження, що пропозиції хдопців з тої партії чи організації, щодо підтримки звичайних громадян- для Вас неприємлима річ! Не диво, що ми – Тернополяне виживаємо з останніх сил, через таких, як Ви- “порядних”… Коли наші землі деребанять-це для Вас нормально, а коли люди допомогу пропонують, щоб врятувати беззахисних-це по-Вашому-реклама? Нехай таких “тимуровців” стане більше! Може зберуться та й виженуть нарешті “свободівську” п…..братію з нашого міста! Впевнений,що і Ви колись їм подякуєте:)))

     1. Олег

      Лищик Олег Богданович
      Тернопіль, вул.Просвіти 10/91. тел. (097) 822 81 16
      чи не памятаєте мене? напевно вже забули…все таки 2 роки пройшло…

    2. Світлана

     До Олега….Чому ти такий “правильний і порядний” ховаєшся ???А можливо це Міша Гладкий “тявкає”…???Після того як громадські активісти в межах діючого законодавства “розбомбили” стіну незаконну з паркінгм біля р-ну Братислава…)))…Молодці хлопці з ТОГО “ЗЕМЛЯ І ПРАВО”…ТЕРНОПОЛЯНИ З ВАМИ….

     1. Олег

      не хваліть себе…. вашої заслуги в наведеній справі не більше 5%…

 6. Volodar

  Шановний пане Олег, я не знаю хто така Світлана…, але Вас у списках ТОГО “Земля і право” ніколи НЕ БУЛО! Ви НІКОЛИ не звертались в організацію, для чого вводити народ в оману? Хто дав Вам таке завдання? Покажіть хочаб одне Ваше звернення, або людину, яка бачила, чи чула Вас і Ваші проблеми. Ми чекаємо на Вас в любий зручний для Вас час:)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.