Працівники МКП «Збараж» б’ють на сполох. Свободівці дестабілізують роботу підприємства

Поділитися

Про це писала збаразька районка “Народне слово” ще у серпні 2011 року. Днями ситуація у Збаражі повторилася. Студент зі «Свободи» став головним інженером у комуналці Збаража Після публікації до нас зателефонував депутат Юрій Дмитришин і спробував переконати, що ми помиляємось. Як воно буде насправді – покаже час. Ми лишень передруком статті зі збаразької районки хочемо нагадати, як воно було.

У вівторок та середу у МКП «Збараж» вирували пристрасті. Конфліктна ситуація у комунальному господарстві виникла після того, як 15 липня на роботу було прийнято свободівця Юрія Дмитришина – депутата районної ради.

– Нам політики не потрібно. Ми просто хочемо працювати, як це робили більше трьох десятків років, незважаючи на те, хто був при владі  і під якими прапорами прийшов, – розповіла інспектор з кадрів МКП  «Збараж» Оксана Філик, під час зустрічі колективу комунгоспу з керівниками району Автанділом Мдінарадзе, Надією Розвадовською та міським головою Михайлом Бочаровим. – Ми змушені були кинутися за допомогою до влади, бо вважаємо, що чиниться тиск на нашого начальника Марка Шафранюка.

Начальник комунального підприємства Марко Шафранюк, не зважаючи на обіцянку, дану ним під час зборів з колективом, не приймати на роботу депутата районної ради від ВО «Свобода» Юрія Дмитришина, таки працевлаштував останнього на посаду майстра з житлового фонду у селищі цукровиків.

– За весь період Дмитришин на роботі був два рази, по годині в день. Хоча, оскільки його працевлаштовано на пів ставки, він мав би бути на робочому місці чотири години – з 8.00 до 12.00, –  додає Оксана Філик. – Крім того, він поводив себе некоректно  з колегами по роботі, хоча ми працюємо багато років,  дозволяв собі звертання до начальника комунгоспу на «ти». Я з самого початку казала Марку Тарасовичу, що  Дмитришин не відповідає займаній посаді. У нього не має вищої освіти, він закінчив місцеве ПТУ за спеціальністю токар і, згідно законодавства, не може бути прийнятий на роботу. Якщо би він був фаховою людиною, мав досвід роботи, брав участь у нашому виробничому процесі, то ми ніколи би не заперечували проти його кандидатури. А зараз, упродовж двох днів, ми спостерігаємо як підприємство перетворюється на полігон для політичних баталій. За словами касира підприємства, яка є також і головою профспілки, Любові Яремчук, Дмитришин свою відсутність на роботі пояснював тим, що він «вибиває гроші з підприємців-боржників».

Варто зазначити, що новий працівник був прийнятий на роботу незаконно, оскільки інспектор з кадрів з першого липня перебувала на лікарняному. На прохання начальника Марка Шафранюка, вона прийшла 15 липня на роботу і оформила необхідні документи. А сам Марко Тарасович з 18 липня теж пішов на лікарняне. Зараз, відповідно до розпорядження міського голови, обов’язки начальника виконує Богдан Іванович Мандибура.

Від самого начальника МКП «Збараж» Марка Шафранюка на запитання – чому він так вчинив і привів у колектив некомпетентну людину –  керівники району  логічної відповіді так і не отримали. Працівники теж не можуть пояснити поведінки начальника, хоча для них він «золота людина». Вони йому вдячні і за доброзичливе ставлення до них і за те, що працюють у відремонтованому приміщенні та за багато інших його людських та професійних якостей.

Голова райдержадміністрації зазначив, що готовий підтримати кожного працівника комунгоспу, якщо на них також чинитиметься тиск і порадив у майбутньому голосувати не за гасла, а за людей, які конкретними справами доведуть своє бажання працювати для міста. У своїй підтримці колектив МКП «Збараж» запевнили також міський голова Михайло Бочаров та голова районної ради Надія Розвадовська, подякувавши людям, за те, що вони не побоялися відстояти свою позицію.

За словами інспектора кадрів МКП «Збараж» Оксани Філик, подальше перебування на посаді Юрія Дмитришина буде вирішуватися на профспілкових зборах і, однозначно, не на його користь. – Ми колектив згуртований. За 30 років пережили різні ситуації, – додає Любов Яремчук, – і політики на підприємстві не хочемо.

Cвітлана БОДНАР, “Народне слово”

Сергій Притула вестиме нове шоу! (відеоанонс)

Радіостанція FM Галичина, яка транслює у Тернополі найкращий продукт, заявляє про утиски