Антимонопольний комітет у Тернополі дав “прикурки” меру

Поділитися

Законом України  „ Про місцеве самоврядування в Україні”, зокрема, частиною другою статті 28 встановлено, що до повноважень  виконавчих комітетів міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг

Відповідно до статті 20 Закону України “Про Антимонопольний комітет України” пого­дженню з органами Антимонопольного комітету України підлягають рішення, які можуть вплинути на конкуренцію. Це стосується, зокрема, і додержання виконавчим комітетом порядку  встановлення цін і тарифів, однак  аж ніяк не їх граничного  розміру.

Здійснивши системний аналіз наданих матеріалів територіальним відділенням встановлено, що відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (надалі Закон) виконавчим комітетом Тернопільської міської ради:

–          враховуючи звернення підприємців-перевізників та керуючись законодавством України розроблено проект Рішення;

–          відповідно до статті 9 Закону проект регуляторного акту оприлюднено на сайті www.rada.te.ua/normativnie-dokument/regulyatorni_akti та у газеті «Тернопіль Вечірній» від 09.01.2013 №1-2(1685-1686).

–          не вказано інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об єднань;

–          не вказано інформацію про спосіб надання фізичними та юридичними особами, їх об’єднань зауважень та пропозицій.

Виходячи з наданих виконавчим комітетом розрахункових матеріалів до проекту Рішення “Про встановлення тари­фів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі”, для територіального відділення не є можливим зробити однозначний висновок  щодо об’єктивності даних  пасажиропотоку у місті Тернополі, оскільки вони не підтвердженні копіями чи витягами з первинних документів (щодо фактичних показників), а також відсутня будь-яка інформація про результати обстеження пасажиропотоку, як  передбачено Методикою розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 №1175.

Станом на 1 лютого 2013 року тариф на перевезення пасажирів у автобусах, що працюють в режимі маршрутного таксі, у розмірі 2 грн. діяв  у таких  обласних центрах України, як Івано-Франківськ, Кіровоград, Луцьк, Львів, Миколаїв, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Херсон. Також, є частина маршрутів з тарифом  2 грн. у таких містах, як Київ, Донецьк та Запоріжжя.

Правда, в окремих областях вартість перевезення пасажирів в усіх автобусах, що працюють в режимі маршрутного таксі, є вищою за 2 грн. Це, в таких обласних центрах, як,  м Сімферополь, Житомир, Луганськ,Одеса, Хмельницький, Чернівці, Чернігів. Також, є частина маршрутів з тарифом  понад 2 грн. у таких містах, як Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Київ, Харків та Севастополь.

 

Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України ще раз наголошує, що відповідно до частини другої статті 28 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні ” виключно до повноважень виконавчих органів міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оп­лати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг. Відповідно, жоден контролюючий орган державної виконавчої влади не вправі  рекомендувати виконавчому комітету як необхідність перегляду так і  розмір  тарифу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

При прийнятті виконавчим комітетом Тернопільської міської ради рішення «Про встановлення тари­фів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі» необхідно врахувати вимоги положення статті 10 Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо «забезпечення балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання», із врахуванням рівня середньої зарплати в місті Тернополі.

 

тернопільске обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України

м. Тернопіль, вул. Лисенка, 20 а

факс: 22-06-86, тел.52-14-37e-mail: te.amc@ukrpost.ua

 

Оперативна інформація на 1 лютого 20’13 року

щодо тарифів на перевезення по обласних центрах (за матеріалами територіальних відділень Антимонопольного комітету України)

 

№ з/п

Область

Тариф в автобусах, що працюють в режимі маршрутного таксі, грн

Примітка

1.

АР Крим

2,75

2.

Вінницька

1,75 – 2,50

3.

Волинська

1,50 – 2,00

4.

Дніпропетровська

2,50 – 3,00

5.

Донецька

2,00 -2,50

6.

Житомирська

2,50

7.

Закарпатська

2,00

 

 

8.

Запорізька

2,00-2,75

9.

Івано-Франківська

2,00

10.

Київ

2,00-2,50

 

 

11.

Кіровоградська

2,00

 

 

12.

Луганська

2,50

13.

Львівська

2,00

14.

Миколаївська

2,00

2,15*

від 1,15 до 1,50**

    * – проїзд в маршруті, який протягується повністю з одного кінця міста до іншого;** – автобусні маршрути типу «ПАЗ», в залежності від класу самого маршрутного класу.

15.

Одеська

2,50

 

 

16.

Полтавська

1,75

17.

Рівненська

2,00

 

 

18.

Сумська

2,00

19.

Тернопільська

2,00

20.

Харківська

1,75 і 2,50

21.

Херсонська

2,00

22.

Хмельницька

2,50

23.

Черкаська

відсутні автобуси, що працюють в режимі маршрутного таксі

24.

Чернівецька

2,50

25.

Чернігівська

2,50

26.

Севастополь

1,50 – 3,50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На Тернопільщині податкові міліціонери борються з піратами

Олексій Кайда привітав із 80-літнім ювілеєм Блаженнішого Любомира Гузара