Бережанські військові вшанували воїнів-“афганців”

Поділитися
 Двадцять четверту річницю виведення військ з Афганістану 15 лютого вшанували у 777-му окремому Прутському ордена Червоної зірки полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України, що у райцентрі Бережани на Тернопільщині. Ця військова частина (до 2002 року – 777 окремий автотранспортний батальйон) в період з 27 січня 1982 року по 28 квітня 1983 року у повному складі виконувала бойові завдання на території Республіки Афганістан. Батальйон підвозив матеріальні засоби для 40-ї Армії. Перевезення вантажів здійснювалося на особливо небезпечних маршрутах: Кабул – Джелалабад, Гардез, Ганзі, Меймене, Дарзап, Файзабад, Пулі-Хумрі (всього понад 40 маршрутів). Виконання завдань ускладнювалося великою протяжністю доріг (від 140 до 800 км) в умовах високогіря через стратигічний перевал Саланг у горах Гіндукуш, який з’єднує північну і центральну частину країни. Автомобільні колони багаторазово обстрілювалися із автоматичної зброї душманами. Втрати автомобільного батальйону за час перебування в Афганістані – 4 військовослужбовці вбито та понад 30 поранено.

В цей день до військової частини завітали учасники бойових дій, які у різні роки виконували миротворчу місію у гарячих точках планети. Разом із теперішнім поколінням українських воїнів вони пом’янули тих, хто не повернувся живим на Батьківщину.

На Тернопільщині заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбулися й в обласному центрі. 15 лютого у парку Національного відродження у Тернополі, біля пам’ятника загиблим воїнам-афганцям пройшов мітинг-реквієм, присвячений пам’яті полеглих в Афганістані воїнів у якому взяли участь військовослужбовці 11 окремої гвардійської артилерійської бригади 13 армійського корпусу СВ ЗС України.

Василь ЛАБАЙ

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора.

На фото: під час мітингу-реквієм, присвяченому пам’яті полеглих в Афганістані воїнів.

Запрошуємо підримати благодійну акцію

У неділю у Підволочиську буде звітувати Михайло Головко