День відкритих дверей центру зайнятості

Поділитися

Піснею «Вибір є» у виконанні вихованців навчально-реабілітаційного центру розпочався організований обласним та Тернопільським міськрайонним центрами зайнятості День відкритих дверей Будинку праці, який проходив у рамках Дня соціальної справедливості за участю представників органів влади, громадських організацій, роботодавців, шукачів роботи, учнівської молоді.

Про економічні перспективи Тернопілля, створення нових робочих місць учасникам Дня розповів заступник голови облдержадміністрації Василь Гецько.

Директор обласного центру зайнятості Петро Химейчук зазначив, що служба зайнятості докладає максимум зусиль для того, щоб роботодавцям підібрати необхідних працівників, а незайнятим особам знайти місця праці. Торік за сприяння служби було працевлаштовано понад 23,3 тисячі незайнятих осіб. Уже з початку цього року вдалося знайти роботу майже 2 тисячам краян.

Заступник начальника управління-начальник відділу організації профорієнтації Державного центру зайнятості Інна Бондіні побажала усім, хто відвідав 20 лютого Будинок праці, отримати ті послуги, ті консультації чи поради, які змінять їхнє життя на краще.

Під час Дня відкритих дверей відбувалося чимало інформаційно-просвітницьких заходів. Було підбито підсумки конкурсу дитячої творчості «Моя майбутня професія», що проводився серед учнів загальноосвітніх шкіл Тернополя та Тернопільського району. Дев’ятикласники ЗОШ №№ 11 та 21 долучилися до акції «Випускник», під час якої виконали профорієнтаційні вправи, пройшли тестування на визначення своїх професійних нахилів та здібностей. Зокрема, дев’ятикласниця Ірина Мага із одинадцятої школи після складання тестів упевнилася в тому, що її професійний вибір правильний – хоче стати медсестрою.

Робітничі професії молоді презентували представники ряду тернопільських професійно-технічних навчальних закладів.

«Ми показуємо майстер-клас, як із  підручних матеріалів – ниток, клаптиків червоної тканини – зробити маки для декорації одягу», – пояснює майбутній кравець-закрійник, учениця третього курсу центру професійно-технічної освіти № 1 Ярослава Перун.

А от Володимир Гринчишин, який навчається в тому ж закладі на штукатура-маляра, сконцентрувався на нанесенні декоративної штукатурки на показовий гіпсокартонний стенд.

«Штукатури-малярі – люди, затребувані на ринку праці, – стверджує хлопець. – Отож, переконаний, що мені знайти місце праці буде неважко».

Вправними, вивіреними рухами робила художню зачіску красуні-моделі Аня Шлапак.

«Здобуваю професію перукаря у Галицькому коледжі ім. В’ячеслава Чорновола, – сказала дівчина. – Тим, чим займаюся, задоволена, адже приносити радість людям – це так приємно».

Безробітні, які завітали цього дня у Будинок праці, побували на інформаційних семінарах з техніки пошуку роботи, із загальних питань зайнятості та стану ринку праці, з орієнтації на підприємницьку діяльність, з гендерних проблем та питань запобігання торгівлі дітьми і експлуатації дитячої праці, на презентації курсів профнавчання. Цікаво, що на семінарі з гендерної рівності про те, як долати життєві труднощі з присутніми поділилася багаторазова призерка всеукраїнських та міжнародних змагань, чемпіонка світу 2012 року з пауерліфтингу та жиму Лілія Проць.

Роботодавці ж та інші соціальні партнери служби зайнятості обговорили актуальну тему: «Нове законодавство про зайнятість населення – новий інструментарій надання соціальних послуг».

Для осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також для безробітних, які мають водійські посвідчення, відбулись міні-ярмарки вакансій, у яких взяли участь 9 роботодавців та 29 осіб зі статусом безробітного.

Загалом заходами, які відбулися в рамках Дня відкритих дверей Будинку праці, було охоплено понад 800 осіб.

15 березня тернополяни востаннє підспівають Віктору Павліку?

До уваги тернопільських водіїв: Посвідчення водія Союзу Радянських Соціалістичних Республік втрачають чинність