Фінансові інспектори у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги виявили втрати на суму 392 тис. грн

Поділитися

Фахівці Держфінінспекції в Тернопільській області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги виявили фінансові порушення, що призвели до втрат 392 тис. грн.

Левова частка збитків, яких зазнала лікарня, а це більше 274 тис. грн, виникла внаслідок того, що медичним закладом за рахунок коштів загального фонду було покрито видатки сторонніх юридичних осіб на оплату комунальних послуг (теплопостачання, електроенергія, водопостачання та водовідведення). Таке порушення відповідно до Бюджетного кодексу та інших нормативних актів є недопустимим.

Інше серйозне порушення, встановлене фінансовими інспекторами, пов’язане з завищенням вартості виконаних будівельно-ремонтних робіт, що спричинило втрати більше 49 тис. грн.

Окрім того, до міського бюджету не було перераховано більше 33 тис. грн коштів, операції з якими здійснені у попередні бюджетні періоди. Мова йде про перерахунок переплаченої заробітної плати працівникам лікарні.

Але це ще не все, що стосується нарахування та виплати заробітної плати. Перевіркою було виявлено такі порушення як завищення посадових окладів, надбавок за вислугу років, оплата праці сумісникам за фактично невідпрацьований час, неправильне нарахування компенсації за невикористану відпустку тощо. Загалом ревізією встановлено зайві виплати заробітної плати та зайві відрахування до державних цільових фондів на суму майже 16 тис. грн.

Мимо фінансових інспекторів не пройшов і той факт, що покриття видатків за енергоносії, пов’язаних з наданням платних послуг, проводилося за рахунок коштів загального фонду. Через це лікарня зазнала збитків майже на 19 тис. грн.

Інші порушення стосуються безпідставного відшкодування витрат на відрядження та самовільного використання орендарями приміщень лікарні.

За допущені порушення на працівників лікарні складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення і 2 протоколи про порушення бюджетного законодавства.

Для прийняття управлінських рішень про наслідки ревізії поінформовано міського голову Тернополя та відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради.

Про виявлені правопорушення повідомлено правоохоронні органи.

Прес-служба Держфінінспекції в Тернопільській області

Декларацію про доходи можна надіслати поштою

Яке може бути “садівництво” в промисловому районі міста?