111

Сьогодні стало відомо, що президент ФФУ Анатолій Коньков вирушив з робочим візитом до Цюріху, де зустрінеться з президентом ФІФА Йозефом Блаттером. Там Коньков та Блаттер планують обговорити ряд стратегічних питань з розвитку футболу та останні ініціативи Міжнародної федерації футболу.

Здається мені, що одним з основних питань, які розглядатимуть на зустрічі буде проект Путіна-Газпрома-Газаєва  – так званий “Об’єднаний чемпіонат з футболу”.
Я люблю ігрові види спорту. Сам активно займаюся спортом, а недавно навіть почав грати в регбі за один з спортивних клубів Тернополя. Вболіваю за вітчизняний футбол та рідну тернопільську Ниву.

Але я, як і всі прекрасно розумію, що так званий об’єднаний чемпіонат з футболу, який активно просувається Росією, насправді ставить перед собою аж ніяк не спортивні цілі. Об’єднаний чемпіонат це – разом з Митним  союзом, Єдиним економічним простором,  всього лиш чергова, недолуга спроба Кремля втягнути Україну в інтеграційні процеси пострадянського простору. Сенсу в цьому утворенні ніхто не розуміє, зате гроші пропонуються просто шалені. Один мільярд доларів здатен багато кого підкупити та затьмарити розум. Але – це шлях до занепаду вітчизняного футболу і хочеться вірити, що здоровий глузд у футбольних функціонерів візьме гору.

В той же час, я переконаний, є набагато перспективніша модель розвитку футболу.
Перед нами яскравий приклад співпраці з поляками в рамках підготовки та проведення футбольного чемпіонату Євро – 2012. Відповідно наші країни отримали досить потужний імпульс в напрямку розвитку цього виду спорту. Як наслідок проведення чемпіонату в Україні побудовано та реконструйовано багато футбольних арен, покращена інфраструктура (в певній мірі). Зрештою, якщо ми маємо такий позитивний досвід роботи з польськими колегами, то чому б його не використати.

Впевнений, що Федерації футболу України й Польському футбольному союзу варто об’єднати зусилля з розвитку футболу двох країн та створити спільний, “Центральноєвропейський футбольний чемпіонат”.

Це приносить прямі вигоди та перспективи, як спортивні так і політичні. Тут не буде диктату більш заможних, на який сподіваються російські футбольні функціонери. Це буде рівноправний союз двох ліг. Ви тільки уявіть, що наші вболівальник частіше будуть відвідувати цивілізовану Європейську країну, а не Сибір, Татарстан чи Чечню.

Відбуватиметься  активний культурний обмін, розвиватиметься туризм. Все це сприятиме розбудові інфраструктури та підйому малого і середнього бізнесу.

Що ж до політичних вигід то такими насамперед буде те, що Польща більш наполегливо лобіюватиме питання України в Євросоюзі. Зрештою, це один з шляхів долучення України до клубу цивілізованих держав, де права і закони для всіх одинакові, а можливості значно вищі.

Історично, ми тяжіємо до Європи, а тому, якщо й об’єднувати якісь чемпіонати, то краще щоб це були Український з Польським. Бо інтегруватися краще в цивілізований світ – в Європу, а не в дику, тоталітарну Азію.

Степан Барна, депутат Тернопільської облради

5 comments

 1. Харків'янин

  Непогана ідея! Ставлюся до неї з розумінням і підтримкою.
  Але, на жаль, у можновладців синдром плазування перед Газпромом.

  1. Luca

   Харьковчанин вот интересно что ты в этой идее понимаешь и как поддержишь???

 2. Luca

  Степан тут народ интересуется,а у тебя деньги на зубную щётку и запасные трусы есть, или ты с куском сала миллиард прикопал в огороде..)))

 3. Luca

  Ладно наши олигархи с жиру бесятся,но ты то куда лезешь. Нашёл нефть на участке?..Ты только никому не рассказывай. Или это национальная черта,вставить свои три копейки,что бы ощущать своё отношение к репликам из Газпрома. Не на том пиаришься.

 4. Михайло

  Ті, хто завжди сиділи в школі на ослячій парті, їх завжди буде тягнути в тоталітарну Азію, бо там їм комфортніше буде, не треба думати, розвиватися …
  Як судді судитимуть принципові ігри… Завжди на користь Москви.
  Степан говорить правильні речі, про цивілізаційний вибір України.
  Кремль завжди застосовував для розширення своїх володінь, впливів теорію батога і медяника. Стара байочка, не купімося.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.