111

Відбулася сесія Чортківської районної ради. Серед інших питань було прийнято програму соціально-культурного розвитку Чортківського району на 2013 рік. Вірніше було б сказати «соціально-культурного занепаду». Тому, що, проаналізувавши цифри і відсотки, подані в програмі, стає зрозумілим, що ніякого розвитку не передбачається, а деякі цифри (скажімо, створення 1060 нових робочих місць) взагалі не мають під собою ніякого пояснення і переписуються з року в рік, з програми в програму.

Але складається враження, що депутатський корпус щиро вірить в обгрунтування райдержадміністрацією всіх показників і, що інакше бути не може. Вони дружно піднімають руки «за», не вникаючи  у формулювання рішень сесії і не задумуючись над наслідками прийняття пропонованих рішень. Серед усіх присутніх депутатів чи не єдиним, хто активно включився в обговорення згаданої програми, попередньо ґрунтовно її опрацювавши, був Віктор Шепета – голова районної організації ВО «Батьківщина». Він запропонував внести зміни до пункту програми, в якому передбачається оптимізувати заклади освіти в Чортківському районі. Він резонно зазначив, що слово «оптимізація» фактично означає закриття шкіл в селах району у зв’язку із зменшенням кількості учнів. Але за скорочення мережі шкіл дружно виступили голова райдержадміністрації Степан Кобіс, голова районної ради Володимир Заліщук та його заступник Любомир Хруставка – відомий у районі «любитель оптимізації бібліотек і музеїв». Мовляв, без згоди громади ніхто ніяких шкіл закривати не буде, бо все, що робиться, то в інтересах народу і його благо.

Тепер уявімо собі, що маленьке село, де зі всіх культурно-освітніх закладів є лише початкова школа, приїжджають дядьки з району і починають розказувати як то погано, коли в класі два учні, як то дорого обходиться утримувати працівників – це завідувача, вчителя, завгоспа, прибиральницю в одній особі. І взагалі, що люди, які не підтримують ініціативу закриття школи мало не злочинці, що підривають економіку держави. В результаті громада, відчуваючи провину перед українським народом, погодиться, що для шестирічних дітей доїжджати шкільним автобусом до школи в сусідньому селі – це дуже добре, бо і знання набагато покращуються від того, що в класі більше учнів, і здоров’я міцнішає, адже під час поїздок організм дитини загартовується, і взагалі настане суцільне покращення. І ніхто не говорить про те, що закриття школи тягне за собою вимирання села – роботи для батьків нема, садочка, школи, ФАПу нема. А згідно ініційованих президентом реформ, оптимізували медицину, освіту, скоро оптимізують сільські ради і весь український народ. І все це робиться за мовчазної згоди громади. Бо, якщо чесно, хто тепер хоче йти на збори села? Люди зневірені, озлоблені, безпорадні, ховаються кожен за свою браму і кожен по-своєму вирішує питання хліба насущного – хто ховає свої проблеми в алкоголі, а хто виїжджає за кордон. А тих кілька молодих батьків, які хочуть школи в селі залишаються сам на сам зі своїми проблемами, бо ті, хто мав би перейматися майбутнім держави (в першу чергу відділ освіти Чортківської райдержадміністрації), переймаються тим, як найшвидше відзвітувати главі держави: систему освіти в Чортківському районі оптимізовано, державні кошти зекономлено, «инакомыслящих нет».

І така нагода для успішного звіту має всі шанси бути – вже в четвер, 14.03.2012р. відбудуться збори громади села Білий Потік з питання закриття початкової школи.

Не омине ця участь і Станцію юних техніків, яка розміщена в Чорткові в колишній синагозі. Вже ведеться мова про те, що гуртки, які там працюють, перенесуть  в палац школяра, а приміщення синагоги віддадуть євреям – нехай моляться. І правильно – мають гроші – мають право, а українські діти не мають грошей, то нащо їм ще й позашкільної освіти, перетопчуться. Всім відомо – бандитській владі не потрібні розумні люди. Тих, хто небайдужий, звинувачують у тому, що вони всюди шукають ворогів, називають їх «дураками», а тих, хто бреше і справно возить данину –  «нормальними хлопцями». Повернулися славні дев’яності – бандитизм, тотальні брехня і корупція. А розвиток українського села «економічно невигідний» .

Олеся Українець

1 comment

  1. gilgamesh

    “… Повернулися славні дев’яності – бандитизм, тотальні брехня і корупція. А розвиток українського села «економічно невигідний». – Повертаються (а в деяких регіонах країни ВЖЕ давно повернулись!) “славні комунорадянські часи” з їх групою підтримки “одобрямсів” – гомо совєтікусів, які ще не так давно під жовто-блакитними стягами співали “осанну” незалежності : “ті самі яйця – лише в профіль”. Не вистачає лише “дарагова Лєаніда Ілліча”. Але привид його вже десь блукає … Дякуючи хохлам-малоросам, яким якось-какось байдуже, що їм гидять під двері. Змінилось те, що нічого не змінилось…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.