111

Оптимізація, реорганізація, модернізація… Ще багато різноманітніх слівець може придумати влада аби закривати школи, скорочувати робочі місця (розпорядження КМУ № 675-р від 05.09.2012 р.). Сільські діти будуть позбавлені вибору школи, їх возитимуть туди, куди вирішать чиновники. При цьому в документі цинічно задекларовано «забезпечення можливості вибору навчальних закладів дітьми, які проживають у сільській місцевості.

Зазначимо, що у місцевої влади немає плану щодо проведення реорганізації та оптимізації шкіл району. Школи вибираються хаотично. Інакше, як можна пояснити намір реорганізації Сапанівської та Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст.? До речі, с. Білокриниця — одне із найбільших сіл Кременецького району!!!

Ще в минулому році міністр освіти Дмитро Табачник визнав, що в Україні закрито 300 шкіл. За даними Держкомстату за останні два роки закрито 700 навчальних закладів! У той же час міністр втілює свої ідеологічні переконання у зміст освіти, дозволяючи собі переписувати підручники з історії, вилучати певні історичні факти та спонукати перехід шкіл з української на російську мову навчання.

Оптимізація чуть не спіткала громаду села ЧУГАЛІ Кременецького району, це в майбутньому могло привести до зникнеення всього населеного пункту вцілому. Депутати від «Фронту Змін» виступили проти закриття цієї школи та підтримали громаду.

«Відвідавши збори громади села ЧУГАЛІ, які відбулися в місцевій школі, ми разом із колегами-депутатами вислухавши позиції відділу освіти Кременецької РДА, керівників району, громади прийняли однозначне рішення — протистояння будь-якими шляхами закриттю школи. Про своє рішення підтримати громаду села я відкрито заявив разом із Володимиром Стефанським та Іриною Скакальською, депутатами Кременецької районної ради від «Фронту Змін», — прокоментував подію Сергій СІМЧУК, голова Кременецької районної організації «Фронт Змін».

«Очевидно, для цієї влади освіта не становить пріоритету, навпаки, вона зацікавлена у її занепаді, бо неосвіченим суспільством набагато легше керувати. Влада також не проаналізувала демографічну ситуацію, адже народжуваність у Чугалях зростає. У Кременці ми маємо подібну ситуацію із садочками, які декілька років тому теж проходили так звану оптимізацію (із п’яти садочків залишилося три). Думаю ці події пам’ятають деякі очільники району. Що ж ми маємо сьогодні? Переповнені групи у дошкільних закладах, що у свою чергу породило корупцію у деяких дитсадках», — наголосив Сергій СІМЧУК.

«В українській історії були випадки закриття шкіл, таку політику проводтли окупаціїні режими, з метою знищення української нації, її інтелектуальної еліти. Саме з таких позицій на сьогоднішній день ми можемо розцінювати оптимізацію», — сказала у своєму виступі Ірина СКАКАЛЬСЬКА.

Володимир СТЕФАНСЬКИЙ, секретар комісії з питань соціально-економічного розвитку, фінансів і бюджету районної ради, зупинився на фінансовій стороні оптимізації.

Оптимізацію в кількох селах зупинено силами громад та з підтримкою депутатів. При намаганнях влади впроваджувати оптимізацію — депутати від «Фронту Змін» будуть відстоювати позицію теритріальних громад.

Таку політику проводили лише окупаціїні режими, з метою знищення української нації!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.