Сесія облради – бути чи не бути… бюджету області

Поділитися

За Тернопільськими вікнами погода дивує непостійністю. Так хочеться весни, а вона все не приходить. Проблисне сонечко і знову завірюха та сніги… Дуже схоже на політичні баталії  навколо прийняття  бюджету Тернопільською обласною радою.  Тернопільська область на сьогодні залишилась єдиною, яка не прийняла бюджет, і вина за це повністю лежить на представниках ВО “Свобода”.

Наслідки неприйняття головного фінансового документу області неодноразово озвучували представники різних політичних сил. Так чи інакше близько 50 000 людей залежні від його прийняття, оскільки вони через це мають проблеми з грошима. Зокрема, не мають доплат до пенсії ветерани УПА, працівники закладів культури і освіти втратили можливість отримати доплати  до заробітної плати, в цілому область практично втратила шанс  збільшити асигнування відносно попереднього року.  Зрештою, чи не найголовніша проблема з необхідністю проведення сесії Обласної ради — потрібно завершити процес реформування швидкої медичної допомоги області, і  це уже неможливо відкладати. Тому, що 1 квітня просто зупиняться усі автомобілі швидкої допомоги, які й так від нового року не отримували фінансування. А це уже далеко не жарти.

Проте, як бачимо, свободівці люблять жартувати такими речами.

Депутати від ВО “Свобода” (найбільшої фракції в Обласні раді) майже усі не приходили на сесії  і робили все щоб бюджет досі не був прийнятий:

– по-перше затягували процес розгляду нескінченними громадськими  бюджетними слуханнями, які були абсолютно непотрібними,

– по-друге розпочали звинувачувати керівництво обласної адміністрації намагаючись перекласти відповідальність за неприйнятний бюджет на їх плечі,

– по-третє намагались маніпулювати громадською думкою,  що прийти  і проголосувати питання бюджету депутатам Обласної ради від ВО “Свобода” заважає відсутність дієвої ТВК.

Для довідки,  на сьогоднішній день Тернопільська обласна рада налічує 89 депутатів, а для прийняття будь якого рішення необхідно 61 голос, отже  кількості депутатів  абсолютно вистачає для того, щоб приймати рішення. І жодних додаткових дій з боку ТВК  на сьогодні  непотрібно. Обласна рада спроможна прийняти бюджет, немає лише бажання депутатів-свободівців.

Без сумніву, політичні ігри ВО “Свобода” потрібно завершувати. Необхідно вивести питання бюджету і швидкої допомоги поза політику. Про це   наголошували керівники області  і лідери політичних партій. Зокрема, губернатор  Валентин Хоптян неодноразово заявляв, що відкритий до дискусій і співпраці з різними політичними силами, але найважливішим питанням на сьогоднішній день в області є прийняття бюджету.

Чи підуть представники ВО “Свобода” на поступки громаді області? Чи ж надалі вони будуть робити заручниками своїх політичних амбіцій жителів Тернопільщини?  На найближчій сесії Тернопільської обласної ради ми усі зможемо бути свідками або прийняття поміркованої позиції, про яку громада області закликає ВО “Свободу” або цинічному бажанню поставити власні інтереси вище інтересів громади.

Українська народна рада вважає категорично неприйнятною ініціативу встановлення в Тернополі пам’ятника бійцям так званого “Жидівського пробойового куреня” часів УГА

Світові ЗМІ «не побачили» 1.400.000 протестувальників у Парижі