ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ “УКРАЇНСЬКА НАРОДНА РАДА”

 

Міському голові м. Тернополя п. Сергію Надалу

Звернення

За останній час серед громадськості міста почалося активне обговорення інформації про можливе встановлення в м. Тернополі пам’ятника бійцям так званого “Жидівського пробойового куреня” часів УГА.

В жодному разі не виступаючи з позицій антисемітів, ми, члени ТОО ВГО “Українська Народна Рада” (в подальшому УНР), вважаємо категорично неприйнятною цю ініціативу з наступних міркувань.

По-перше, до боротьби за незалежність України на різних її етапах долучились представники багатьох національностей, тому виокремлення будь-якої з них є применшенням заслуг інших. Набагато доцільнішим було би встановлення стели в Старому парку з переліком всіх національностей, які відзначилися в українській національно-визвольній боротьбі.

По-друге, варто врешті-решт активніше викорінювати почуття власної меншовартості і, замість запопадливого загравання перед єврейською спільнотою на догоду сумнівній політичній доцільності, скерувати загальні зусилля на справедливе визнання і вшанування урядом Ізраїлю українських діячів, зокрема надати звання “Праведника народів Світу” – Св. Пам’яті Андрею Шептицькому, роль якого у врятуванні життів численних єврейських сімей, рабинів і окремих особистостей в роки 2-ої світової війни неможливо переоцінити, а також пропонуємо міській раді ініціювати таке звернення до посольства Ізраїлю в Україні з пропозицією поставити дане питання перед урядом Ізраїлю.

 

Звернення обговорено і прийнято більшістю на засіданні Президії ТОО ВГО УНР 14.03.2013р.

 

 

1 comment

  1. Тарас

    Кажуть компетентні люди, що цю провокацію проти України задумав caм Путін. А Медведчук – виконавець. Через своїх ,,псів”, які співпрацювали з адміністрацією Кучми, якою керував Медведчук запущена ця провокація. Чув, що до неї має відношення Бойко з Тернополя, люди якого тоді працювали і нині співпрацюють з адміністрацією Президента. І людям які це лоббіюють, кажуть, добре заплатять і навіть нагороди отримають.

Напишіть відгук