111

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ “УКРАЇНСЬКА НАРОДНА РАДА”

 

Міському голові м. Тернополя п. Сергію Надалу

Звернення

За останній час серед громадськості міста почалося активне обговорення інформації про можливе встановлення в м. Тернополі пам’ятника бійцям так званого “Жидівського пробойового куреня” часів УГА.

В жодному разі не виступаючи з позицій антисемітів, ми, члени ТОО ВГО “Українська Народна Рада” (в подальшому УНР), вважаємо категорично неприйнятною цю ініціативу з наступних міркувань.

По-перше, до боротьби за незалежність України на різних її етапах долучились представники багатьох національностей, тому виокремлення будь-якої з них є применшенням заслуг інших. Набагато доцільнішим було би встановлення стели в Старому парку з переліком всіх національностей, які відзначилися в українській національно-визвольній боротьбі.

По-друге, варто врешті-решт активніше викорінювати почуття власної меншовартості і, замість запопадливого загравання перед єврейською спільнотою на догоду сумнівній політичній доцільності, скерувати загальні зусилля на справедливе визнання і вшанування урядом Ізраїлю українських діячів, зокрема надати звання “Праведника народів Світу” – Св. Пам’яті Андрею Шептицькому, роль якого у врятуванні життів численних єврейських сімей, рабинів і окремих особистостей в роки 2-ої світової війни неможливо переоцінити, а також пропонуємо міській раді ініціювати таке звернення до посольства Ізраїлю в Україні з пропозицією поставити дане питання перед урядом Ізраїлю.

 

Звернення обговорено і прийнято більшістю на засіданні Президії ТОО ВГО УНР 14.03.2013р.

 

 

1 comment

  1. Тарас

    Кажуть компетентні люди, що цю провокацію проти України задумав caм Путін. А Медведчук – виконавець. Через своїх ,,псів”, які співпрацювали з адміністрацією Кучми, якою керував Медведчук запущена ця провокація. Чув, що до неї має відношення Бойко з Тернополя, люди якого тоді працювали і нині співпрацюють з адміністрацією Президента. І людям які це лоббіюють, кажуть, добре заплатять і навіть нагороди отримають.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.