Тернополяни, які старші 45 років, можуть отримати в центрі зайнятості ваучер на навчання вартістю до 11 тисяч 470 гривень

Поділитися

Цьогоріч понад 600 жителів Тернопілля, які старші 45 років і мають не менше 15 років страхового стажу (незалежно від того безробітні вони чи працюють), можуть отримати в органах Державної служби зайнятості ваучери для оплати підвищення кваліфікації або ж навчання за новим фахом із затвердженого переліку професій (спеціальностей) та напрямів.
Про це йшлося на черговому засіданні Тернопільського прес-клубу за участю фахівців обласного центру зайнятості, представників навчальних закладів Тернополя, роботодавців.
Відповідна процедура визначена постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці». Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2013 року — це 11470 гривень). Дія вищезгаданого порядку не поширюється на: осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти; осіб, які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; зареєстрованих безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням служби зайнятості.
Вибір форми та місця навчання з переліку навчальних закладів, що мають ліцензію на діяльність з надання освітніх послуг, здійснюється особою. До переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології. Щороку список професій оновлюватиметься відповідно до потреб ринку праці.
Оплата ваучера здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених у бюджеті фонду на відповідний рік.
Для отримання ваучера до центру зайнятості потрібно подати заяву, паспорт, трудову книжку, свідоцтво або диплом про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків. Із цих документів знімаються копії, які підписує їхній власник. Якщо трудова книжка зберігається у роботодавця, одержувач ваучера подає її копію, засвідчену роботодавцем. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» ті, хто бажають отримати ваучер, також повинні надати письмовий дозвіл на оброблення персональних даних. Після отримання рішення про видачу ваучера особи впродовж п’яти робочих днів мають звернутися за ним до центру зайнятості. Цей термін може бути продовжений лише за наявності поважних причин неявки, підтверджених документально. Також упродовж 90 днів особі необхідно укласти договір з навчальним закладом.
Навчання за ваучером може відбуватися як стаціонарно, так і за заочною формою. Якщо особа вибере стаціонар, то у випадку, коли вона має статус безробітного, їй буде припинена реєстрація як безробітної. А якщо це працююча людина, то вона, щоб навчатися стаціонарно, повинна буде звільнитися з основного місця праці.
Відділ організаційної та інформаційної роботи обласного центру зайнятості.

Головні новини Тернополя відтепер в маршрутках

Що робитимитуть велосипедисти цієї весни у Тернополі?