111

Нині в Україні велика увага приділяється діяльності громадських рад при місцевих органах виконавчої влади. Ця діяльність має стати важливим кроком на шляху побудови громадянського суспільства. Передбачається, що саме громадські ради забезпечуватимуть участь громадян в управлінні державними справами, будуть здійснювати громадський контроль за діяльністю органів виконавчої влади, налагоджуватимуть взаємодію зазначених органів з громадськістю, сприятимуть врахуванню громадської думки під час формування та реалізації державної політики. На цьому, зокрема, наголошено у документах Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України.

Буквально недавно було доручення Прем’єр-міністра України від 4 червня 2013 р. № 18827/1/1-13 міністрам забезпечити залучення громадських рад при місцевих органах виконавчої влади до обговорення суспільно важливих проектів нормативно-правових актів, питань діяльності відповідного міністерства.

У сусідніх областях, закріплені за ними Міністерства вже налагодили активну співпрацю зі створеними при облдержадміністраціях громадськими радами. Фактично роботі громадських рад буде приділятися більше уваги, ніж колегіям державних адміністрацій. Адже в засіданнях колегій облдержадміністрацій міністри участі практично не беруть, а в засіданні громадських рад вже зобов’язані брати участь.

На відміну від наших сусідів, на Тернопільщині обласна держадміністрація не тільки не сприяє роботі громадської ради, а й всіляко її блокує. Керівництво облдержадміністрації ігнорує засідання громадської ради, а також перешкоджає участі у них представників тих громадських організацій, на які має вплив. Таким чином обласні чиновники дискредитують усю державну виконавчу вертикаль влади.

Сьогодні стосунки керівництва Тернопільської облдержадміністрації з Громадською радою практично повторюють стосунки з обласною радою, робота якої повністю паралізована, обласні чиновники працюють не для народу, а лише самі для себе. І тому правдивий голос громадськості їх сильно лякає. Ось і докладають максимум зусиль, щоб його не було чути в нашому краї, як вже не чути в нас обласної ради. І всіх це влаштовує? Невже на Тернопільщині вже нема патріотів рідного краю, здатних пожертвувати заради нього своїми особистими чи партійними вигодами? Сподіваюся, що це не так і ми здатні на рішучі дії!..

Ярослава П’ЯЛА, член Громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації, депутат Тернопільської обласної ради.

4 comments

 1. колега

  Правильно каже, невже вже всіх залякали, невже вже всі ті “патріоти” так бояться пияка хоптяна, що танцюють під його дудочку

 2. Тарас

  Непогано б прочитати прізвища тих ,,патрійотів” що служать Хоптяну.

 3. Olevara

  Громадська рада запрацює не зважаючі на спротив синовників від владию 3 липня о 15.00 приходьте ЛЮДИ ДОБРІ і запитайте, так званих слуг народу, що вони роблять для народу .

 4. Olevara

  Ярослава говорить чисту правду, а ця бригада, яка при владі не законно, чинить громадськості опір та саботаж. 3 липня відбулися збори, а так звана влада проігнорувала, бо побачила свою слабкість. Збори відбулися лігитимно, про що свідчить привітання Премєра Азарова до Володимира Чубатого з обранням головою ради ГО при ОДА та побажання пліднох роботи. А робити вони, що зараз при владі в ТОДА не хочуть. Їм добре керувати в ручному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.