111

У минулу суботу до редакції тернопільської інтернет-газети “ПРО ВСЕ” зателефонував мешканець Теребовлі пан Ігор. Чоловік розповів, що в їхньому райцентрі розпочали ремонт центральної вулиці. Здавалось би, свято! Проте, об’їзд центральної вулиці зробили аварійною, вузенькою вулицею Підзамче. Мешканці вулиці пережили від напливу транспорту справжній армагедон. Пан Ігор відзняв на відео шокуючі кадри “святкування” в Теребовлі.

Як на вулиці Підзамче в м.Теребовля, в суботу, готувались мешканці до святкування «Дня Святої Трійці»,або «Зелених Свят»

На Трійцю, чи Зелені Свята,

в теплі купається земля.

Прибралась рясно наша хата

в зелене липове гілля.

(З народної пісні)

Зелені свята, перш за все, — це свято перемагаючої весни на порозі літа, коли природа святкує своє відродження.

Згідно з Євангелієм, в день, коли з небес на Ісусових апостолів зійшли вогненні язики Духу, вони заговорили різними мовами, щоб іти до народів і проповідувати вчення Христове. Сходження Святого Духу обіцяв Христос у день Свого Вознесіння. Обіцянка виповнилася через десять днів, на 50-й день після Воскресіння. Тому свято Трійці ще зветься П’ятидесятницею.

В 2013 році День Святої Трійці припадає на 23 червня.

Троїцьку суботу називають батьківською і несуть до церкви панахиди. Впоравшись, що треба в хаті, селяни колись вбиралися в святковий одяг і чекали благої вісті. Почувши дзвін, вставали і перехрестившись йшли до церкви. Існував звичай — після літургії йти хресним ходом до криниць і кропити їх свяченою водою. Хто з селян бажав освячення господарських будівель, виносив до воріт стіл, покривав скатеркою, а зверху клав хліб — сіль….

А сьогодні,  напередодні великого свята , в місті Теребовля встановлювали нове покриття центральної дороги. Це дуже добре, водії, перехожі задоволенні, що можуть спокійно їхати і ходити після ремонту.

Але , ці всі події були зіпсовані тим,що потік автомобілів маршрутом Тернопіль – Дружба – Копичинці і т.д. , не проходили через об’їзну в смт. Дружба через Струсів-Теребовля, а всі автомобілі, які доїхали до м.Теребовля, повертали на з/д переїзд на вул.Підзамче і своїм потоком створювали пил, пробки і дратували мешканців вулиці. Вулиця Підзачце знаходиться в аварійному стані ( зсуви землі, просідання фундаментів будинків,постійні пошкодження водо –мережі від навантаження на грунт). Я,сьогодні особисто звертався в телефонному режимі до депутатів міської ради, що би вони звернулись до мера м.Теребовля, но результату ніякого не було. Потік автомобілів продовжувався з 11 години до 17 години. Мешканці вул. Підзамче, не впорались до кінця в своїх хатах на передодні свята ( пилу по вуха),не вбирались в святковий одяг і не могли пройти по вулиці до міста ( дивись відео).Від імені жителів вул.Підзамче, хочу подякувати тим керівникам,які погоджували і встановлювали рух транспорту і побажати з чистою душою і турботою про людей відсвяткувати свято Трійці і хоча би трохи пам’ятати про мешканців м. Теребовля!!!!!!!!!!

Ігор, м. Теребовля.3 comments

 1. Іван

  здається це не так страшно, якщо один день зробили із вулиці як обїздну, адже залагодили нормально центральну дорогу. це краще ніж перекривати на половину вулиці і зробити не добре

  1. Той кому не байдужа доля України

   Пане іване, з таким баченням проблем Ви маєте шанс назавжди опинитись у категорії “тєрпіл”. Як каже шановна наша влада “Патерпітє, руіну падолано, а кріза мінєт папізжє”.

 2. Теребовлянець

  Івасю,Тобі може і не страшно,але в “Електроніка” хата потихенько з”зджае в річку.Може сь забув,як декілька років тому,опорні блоки смертельно травмували працівника комунгоспу.Дорога аварійна,крапка Там негайно треба будувати підпірну стіну,але то не в центрі,не “попіаришся”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.