111

В умовах постійного розвитку технологій фахові знання та навички працівників швидко застарівають. Для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці новим Законом України «Про зайнятість населення» громадянам, старшим 45 років і які мають страховий стаж не менше 15 років, надано право на здобуття нової професії або підвищення кваліфікації. Відтак в органах Державної служби зайнятості вони зможуть отримати ваучери для оплати підвищення кваліфікації або ж навчання за новим фахом із затвердженого переліку професій (спеціальностей) та напрямів.

Днями у Монастириському районному центрі зайнятості жителю села Яргорів Монастириського району Василю Яцику було вручено перший у районі ваучер для підвищення кваліфікації за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва.

– Про можливість отримання ваучера я дізнався у особистого консультанта в центрі зайнятості, – сказав пан Василь. – Вирішив скористатися цим шансом, адже моїх знань, навиків та досвіду уже замало. Технічний прогрес пішов далеко вперед, з’явились нові сільськогосподарські машини для обробітку ґрунту та збору урожаю, є новації і в різних пристосуваннях до них. Настав час розвиватися далі.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг РЦЗ Марія Джиджора побажала власнику ваучера ефективно використати можливість оновити свої знання, знайти своє місце на ринку праці та досягти професійного успіху. «Протягом трьох місяців Вам необхідно буде визначитися та обрати навчальний заклад, у якому пройдете навчання, укласти з ним договір. А служба зайнятості на підставі цього договору і вартості, яка там буде вказана, перерахує кошти на рахунок цього начального закладу», – зауважила працівник центру зайнятості.

У свою чергу В. Яцик подякував працівникам служби зайнятості за інформаційну роботу та можливість отримати кошти на навчання.

До речі, на Тернопільщині ваучери отримали вже 15 осіб, з яких 7 навчатимуться за новими професіями та спеціальностями (електрогазозварник, плодоовочівник, «Обслуговування та ремонт автомобілів та двигунів», «Програмне забезпечення систем», «Міське будівництво та господарство»), 8 – підвищуватимуть кваліфікацію за напрямками «Нові трактори та сільськогосподарські машини зарубіжного виробництва» та «Промислове і цивільне будівництво».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.