111

Завтра, о 12 годині у Тернополі журналісти мають намір підписати заяву “Журналісти Тернополя проти брехні!”

Свою попередню участь підтвердили представники інтернет-сайтів “Погляд”, “Тернопільська липа” та “ПРО ВСЕ”. Віртуально підписали заяви незалежний журналіст Андрій Вербіцький та сайт “Чортківські новини”. На жаль, частина представників сайтів, які створила влада, але втаємничує даний факт, на їхні публічні запевнення, що завтра вони підпишуть заяву, відреагували миттєво. Журналістів і керівників ЗМІ телефоном строго попередили, що підписання заяви автомачно загрожує звільненням з роботи.

І ще один цікавий момент: дізнавшись напередодні про акцію, влада міста і області провела нагородження залежних комунальних ЗМІ, щоб випередити акцію. Це нагадало брєжнівські часи, коли тодішні державні свята відзначали на день-два швидше, бо переживали, щоб керівник країни не помер. Ну хіба ми святкуємо Різдво  на день чи два швидше, бо щось собі придумали на саме свято?

Наразі, пропонуємо вам ознайомитись з проектом заяви, яку вже підтримали редакції сайтів “ПРО ВСЕ”, “ПОГЛЯД”, “РЕАЛЬНО”, “ТЕРНОПІЛЬСЬКА ЛИПА”, “ЧОРТКІВСЬКІ НОВИНИ”, незалежний журналіст АНДРІЙ ВЕРБІЦЬКИЙ.

Журналісти Тернополя проти брехні!

 

6 червня журналістська спільнота Тернопільщини разом з колегами зі всієї України відзначає своє професійне свято. Ні для кого не секрет, що частина тернопільських видань, як і чимало всеукраїнських, обрали шлях лояльності до влади через різноманітні фінансові та інші привілеї. На щастя, є незалежні ЗМІ, які ще продовжують публікувати аргументовану критику, викривальні матеріали і намагаються подавати хоч частину правди. І за це їм респект))). Але від публікацій навіть цих видань результати роботи журналістів Тернополя не надто помітні. Саме тому, спілкуючись між собою, ми вирішили не приймати привітання з професійним святом від міського голови Тернополя Сергія Надала, голови Тернопільської обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна та першого заступника голови Тернопільської обласної ради Сергія Тарашевського. Такий радикальний протест журналістської спільноти – це відповідь на зневажливе ставлення влади міста та області до місцевих медіа.

Ми наголошуємо, що голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян уникає спілкування з незалежною пресою, журналісти не мають доступу до першої особи, прес-конференції пана Хоптяна не проводилися більше року. Міський голова Тернополя і його підлеглі постійно маніпулюють думкою громадськості, займаються відвертим розбазарюванням та присвоєнням комунального майна і «дерибаном» землі, «плодять» скандальні будови, проти яких виступає більшість тернополян. Керівник облради Сергій Тарашевський перетворив найвищий самоврядний орган області на посміховисько, а бюджет області не затверджений через амбіції політиків, які маніпулюють обласною радою. І найважливіше – жоден посадовець, про яких йшлося вище, не відреагував на жодну критичну публікацію у незалежних ЗМІ Тернополя, щоб виправити ситуацію на краще.

Ми вважаємо, що церемонія нагородження журналістів з традиційним «відзначенням принципової позиції п’ятої влади» є справжнім блюзнірством зі сторони чиновників. Треба припинити це фарисейство! Саме тому журналістська спільнота Тернопільщини вирішила відмовитися від привітань та подарунків можновладців. Нам не потрібні ваші «данайські дари», канапки чи навіть теплі слова, панове чиновники! Просто виконуйте належно свої професійні обов’язки і не заважайте нам, журналістам, виконувати свої!

Редакції сайтів “ПРО ВСЕ”, “ПОГЛЯД”, “РЕАЛЬНО”, “ТЕРНОПІЛЬСЬКА ЛИПА”, “ЧОРТКІВСЬКІ НОВИНИ”, незалежний журналіст АНДРІЙ ВЕРБІЦЬКИЙ

Підписатися під даною заявою може кожен бажаючий. зробити це можна у коментарі до цієї публікації, зателефонувавши за номером (0352) 42-52-78, 097-555-44-75 або завітавши завтра, о 12 годині кафе “Коза”, що розташоване на бульварі Шевченка у Тернополі

2 comments

  1. Петро

    Видно допекло! Це надіюсь початки становлення вільної, незалежної. глибоко-аналітичної і що дуже важливо, об’єктивної преси. ВІТАЮ!!!

  2. Мирон

    Громадські організації підтримують ВАС…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.