111

Знавці передбачають тривале вповільнення української промисловості. Вибори-2015 загрожують відстроченням реформ і замороженням несприятливих чинників, — повідомляє новинна служба «Ліга». Свою оцінку поточного становища господарства України дав директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.Падіння промислового виробництва в Україні пов’язане як із зовнішніми, так і з внутрішніми чинниками. Економічне сповільнення, яке зараз спостерігається у низці регіонів світу, перш за все в Євросоюзі, веде до зниження попиту на нашу продукцію, через що страждають основні експортні галузі економіки: металургія, частково хімічне виробництво й переробна промисловість.

Внутрішні чинники, що впливають на гальмування виробництва, полягають в неврегульованості економічного середовища, що, перш за все, виражається у високому податковому тиску та корупції. Рівень захисту прав власників в Україні найгірший в Європі. Тому за перший квартал 2013 року частка капіталовкладень в структурі ВВП склала менше 10%, що є жахливим показником. І хоча по одному кварталу висновки робити рано, ми бачимо тривожний знак, що свідчить про те, що інвестори повністю відмовляються від України. З цієї причини виробництво кульгає і кульгатиме далі.

З осені в економіці Євросоюзу повинна намітитися схильність до поліпшення, у зв’язку з чим в ЄС можна чекати деякого пожвавлення внутрішнього попиту. Але якщо в Україні не стануться докорінні зміни і не будуть вирішені питання, що стосуються правил гри на ринку, поточне становище в економіці може закріпитися на тривалий час. Адже в 2014 році, напередодні президентських виборів, влада вже точно не ухвалюватиме різких рішень. Усі засоби в цей період перерозподілятимуться у напрямі виборчої кампанії, відповідно на капіталовкладення вільні кошти виділятися не будуть. Тому економічний спад в Україні цілком може перерости в хронічний. Він може тривати аж до післявиборчого періоду — другої половини 2015 року.

Широким верствам населення значних ускладнень у 2013-2015 роках побоюватися не варто, оскільки всі вільні кошти кидатимуться на соціальні програми. Тому є надія, що доходи громадян урізатися не будуть. З іншого боку, для підприємців брак інвестицій означає відсутність розвитку. Наявність невиплачених боргів у банківській системі як і раніше змушуватиме банки здійснювати дуже обережну позичкову політику.  Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.