Аванси з податку на доходи: як розрахувати і де зазначати

Поділитися

 

Відомості про провадження господарської діяльності фізичними особами – підприємцями відображаються у розділі III податкової декларації про майновий стан і доходи.

Разом з декларацією заповнюється та подається додаток 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності» до цієї декларації. У ньому зазначаються результати провадження господарської діяльності за результатами звітного року, здійснюється розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб за звітний рік, а також відображається розмір квартальних авансових платежів з податку, що підлягають сплаті до бюджету у наступному за звітним році (рядок 08 додатка 5 до декларації).

Розмір авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб визначається фізичною особою – підприємцем не з очікуваного розміру доходів, а виходячи з суми річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік і має бути не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Значення рядка 08 додатка 5 до декларації розраховується як 25 відсотків суми податку на доходи фізичних осіб – підприємців, розрахованого з чистого оподатковуваного доходу за підсумками провадження господарської діяльності за звітний рік (рядок 03 додатка 5 до декларації).

Детальніше про це можна дізнатися в «Єдиній базі податкових знань»у підкатегорії 104.09. 

Головне управління Міндоходів у Тернопільській області

Продаж землі єдинником-юридичною особою. Що є доходом?

Тернополяни частіше звертаються по інформацію до Міндоходів