Почали діяти нові правила щорічного перерахунку та нарахування пенсій

Поділитися

Набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії».
Особи, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах і отримують відповідну допомогу, будуть застрахованими особами, – отже, ця відпустка буде зараховуватися до страхового стажу при призначенні пенсії. При цьому на допомогу по вагітності та пологах роботодавці повинні нараховувати ЄСВ за ставкою 33,2%, а також утримувати ЄСВ у розмірі 2% бази нарахування.
Діти, які досягли 18-річного віку (якщо вони навчаються на денній формі навчання), зможуть отримувати пенсію в разі втрати годувальника в періоди перерви в навчанні, але за умови, що такий період не перевищує 4-х місяців.
Зміни торкнулися механізму перерахунку пенсій з 1 березня кожного року. Якщо раніше право на перерахунок пенсій визначалося в залежності від того, на скільки у попередньому році виріс розмір пенсії особи, то тепер це не матиме значення. Перерахунку фактично підлягають всі пенсії, раніше призначені за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При цьому заробітна плата, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, буде підвищуватися на коефіцієнт, що відповідає не менше 20% показника зростання порівняно з попереднім роком середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески. Кожному пенсіонеру гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт Проте зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік. Порядок проведення такого перерахунку і раніше буде визначатися в межах бюджету Пенсійного фонду за рішення уряду.
Законодавець вніс зміни до порядку нарахування трудових пенсій. Зокрема, пенсіонеру надана можливість з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, в першу чергу виключати періоди одержання допомоги по безробіттю (за ці періоди враховується мінімальна зарплата) незалежно від їх періодичності. Також удосконалено механізм визначення середньомісячного коефіцієнта зарплати особи у разі, коли є неповний місяць страхового стажу (місяці, в яких заробіток менше мінімальної заробітної плати). Так, кожному пенсіонеру гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.
Щодо пенсійного забезпечення пенсіонерів з числа військовослужбовців, також зміни внесено до ст.56 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положення Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

 

Юридичний центр “Конфіденс”

Хто отримає пільги по сплаті податку на нерухомість?

Свободівець Кайда “чокнувся” з Рибаком і отримав грамоту