Почали діяти нові правила щорічного перерахунку та нарахування пенсій

Набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії».
Особи, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах і отримують відповідну допомогу, будуть застрахованими особами, – отже, ця відпустка буде зараховуватися до страхового стажу при призначенні пенсії. При цьому на допомогу по вагітності та пологах роботодавці повинні нараховувати ЄСВ за ставкою 33,2%, а також утримувати ЄСВ у розмірі 2% бази нарахування.
Діти, які досягли 18-річного віку (якщо вони навчаються на денній формі навчання), зможуть отримувати пенсію в разі втрати годувальника в періоди перерви в навчанні, але за умови, що такий період не перевищує 4-х місяців.
Зміни торкнулися механізму перерахунку пенсій з 1 березня кожного року. Якщо раніше право на перерахунок пенсій визначалося в залежності від того, на скільки у попередньому році виріс розмір пенсії особи, то тепер це не матиме значення. Перерахунку фактично підлягають всі пенсії, раніше призначені за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При цьому заробітна плата, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, буде підвищуватися на коефіцієнт, що відповідає не менше 20% показника зростання порівняно з попереднім роком середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески. Кожному пенсіонеру гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт Проте зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік. Порядок проведення такого перерахунку і раніше буде визначатися в межах бюджету Пенсійного фонду за рішення уряду.
Законодавець вніс зміни до порядку нарахування трудових пенсій. Зокрема, пенсіонеру надана можливість з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, в першу чергу виключати періоди одержання допомоги по безробіттю (за ці періоди враховується мінімальна зарплата) незалежно від їх періодичності. Також удосконалено механізм визначення середньомісячного коефіцієнта зарплати особи у разі, коли є неповний місяць страхового стажу (місяці, в яких заробіток менше мінімальної заробітної плати). Так, кожному пенсіонеру гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.
Щодо пенсійного забезпечення пенсіонерів з числа військовослужбовців, також зміни внесено до ст.56 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положення Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

 

Юридичний центр “Конфіденс”

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Хто отримає пільги по сплаті податку на нерухомість?

Свободівець Кайда “чокнувся” з Рибаком і отримав грамоту