Чортківська флорбольна команда “Барноф” оголосила набір учнів та студентів. Деталі по телефону:096-96-43-362 (тренер Борис). Для початку тренувань та ігор у жовтня цього року у другій лізі планується набрати дві команди – дорослу і дитячу.
Довідка з Вікіпедії
Флорбол — командний вид спорту. Грається пластиковим м’ячем, удари по якому наносяться клюшкою. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника.
На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ключкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодової площадки, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри – 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. У деяких випадках третій період у флорболі не грається.
Флорбол – безконтактна гра. Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече, у випадку ведення боротьби за м’яч, не контрольованим жодним з гравців. Якщо гравець порушив правила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть карати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути вилучений на 10 хв. Найважчим покаранням є вилучення до завершення матчу.
Гра проходить на площадці розміром 40 на 20 метрів, закритої бортиками, кути заокруглені. Існує другий варіант проведення гри: на площадці розміром 24 на 14 метрів, в такому випадку команда складається з трьох польових гравців і одного воротаря. Розмір воріт: 1.60 на 1.15 метрів. Ключки зазвичай робляться із пластику, їхня довжина не може бути довшою ніж 105 сантиметрів і вагою не більше 350 грамів. М’яч зроблений із пластмаси, його діаметр становить 72 мм, максимальна маса – 23 грама. У м’ячі є 26 отворів.
Флорбол народився у Швеції в 70-их роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. У 1986 році цими країнами була заснована Міжнародна Федерація Флорболу (МФФ). На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу у всьому світі, у тому числі в США, Канаді, Японії, Індії, Сінгапурі і Австралії. Найбільш розвинута структура цього виду спорту у Швеції. У флорбол грають усі види населення. Є команди бізнесменів, викладачів, школярів, пожежників, міліціонерів. В країні діють понад 1000 флорбольних клубів, і вони регулярно проводять офіційні змагання.
Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся у 1996 році. Сьогодні на кожному континенті земної кулі існує хоча б одна флорбольна асоціація, у тому числі в Африці, де перша національна федерація з флорболу була створена у Сьєрра-Леоне. У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК). Можливо вже у 2020 році флорбол увійде в програму літніх Олімпійських ігор.
В Україні національна асоціація з флорболу була створена в 2005 році.
З 2003 року щорічно проводиться міжнародний відкритий турнір України з флорболу «Крилатий м’яч»
16-17 квітня 2011 року у Львові пройшла фінальна частина Відкритого чемпіонату України з флорболу.[1]
6 березня 2012 року флорбол в Україні було офіційно визнано видом спорту.[2]
Існують такі команди з флорболу в Україні:
- ” ФлК Freedom” (Калуш)
- “Biters” (Полтава)
- “Скала” (Мелітополь)
- “Sharks” (Донецьк)
- “Тигри” (Донецьк)
- “Rema DC” (Дрогобич)
- “Лемберг” (Львів)
- “Лідер” (Донецьк)
- “КФК” (Київ)
- “Київські Вікінги” (Київ)
- “YMCA” (Луцьк)
- “Temple Youth” (Суми)
- “Wild West” (Луцьк)
- ” Арена” (Суми)
- “Sky Knights” (Днепропетровск)
- ” Скіф ” ( Новий Розділ )
Існують такі регіональні федерації флорболу:
- Львівська обласна федерація флорболу посилання на сайт
- Федерація флорболу в Сумській області посилання на сайт
- Івано-Франківська обласна федерація флорболу посилання на сайт