Цими днями через неймовірну спеку почала цвісти вода у тернопільському ставі. Якщо в попередні роки ця неприємна процедура проходила за кілька днів, то цього року вода в озері перетворилась ніби у зелену фарбу з неймовірно-жахливим запахом.

Чому на ставі не спустять трошки води, щоб підсилити течію і змити ті “бацили” – невідомо. Як відомо, затія з чемпіонатом Європи з водно-моторного спорту провалилась. На день міста буде лише фестиваль. Тернополяни сподіваються, що без “запаху”.

Причиною такого масового цвітіння води в озері науковці з тернопільського педуніверситету називають аномально тепле літо та збільшення використання миючих засобів з фосфатами мешканцями прибережної зони. Зокрема, перед відкриттям пляжного сезону, в районі дальнього пляжу, пів сотні сімей, які оселились в Білій і почали активно несанкціоновано скидати стоки в річку Серет, ледь не зірвали пляжний сезон. Екологи були шоковані, як сім’ї прокурорів, міліціонерів, суддів та заможніх підприємців дозволили собі так нахабно скидати фекалії в ріку.

На засіданні Тернопільського прес-клубу заступник мера Владислав Стемковський тоді розповів неофіційно журналістам, що будуть ходити і виявляти несанкціоновані підключення екологи.

– Та ви беріть з собою правоохоронців,- порадив хтось з журналістів.

– Для чого, як що вони там же й живуть,- сумно віджартувався заступник мера.

Напишіть відгук