25 жовтня відбудеться бенефіс солістки духового оркестру “Кременець” Ольги Пацюркевич

Поділитися

НАПОВНИМО ЖИТТЯ МУЗИКОЮ ЛЮБОВІ! (25 жовтня 2013 РОКУ — БЕНЕФІС СОЛІСТКИ ДУХОВОГО ОРКЕСТРУ «КРЕМЕНЕЦЬ» ОЛЬГИ ПАЦЮРКЕВИЧ)

Раді повідомити вам, дорогі шанувальники високої музики й академічного співу, що найближчим часом очікується яскравий бенефіс однієї із провідних солісток духового оркестру «Кременець» Ольги Пацюркевич. Є тверде сподівання на те, що це свято мистецтва перетвориться у справжнє торжество Музики й Пісні. О. Пацюркевич – одна із тих коштовних особистостей, хто понад десять років тому створював та жертовно вдихав на повні груди свою творчу енергію в згаданий самобутній оркестр, який пропагує українську, джазову та народну музику. І до сьогодні її голос звучить так потужно-октавно, що з легкістю може дати сто очків уперед багатьом молоденьким солістам-початківцям. Віриться, що наш улюблений оркестр та його художній керівник Олександр Бистрицький зможуть представити обдарування «самородку» Ольги Пацюркевич у належній оправі. …Народилася Оля у Кременці, в досить музичній сім,ї. Тож вона змалечку із великим захопленням займалася музикою й співом. Хоча певний поштовх до вступу на музично-пісенну стежку доньці дала мама Ганна, яка теж доволі гарно співає. Загалом у їх родині чи не всі чоловіки й жінки володіли співочими голосами і навіть… грали на духових інструментах. Захоплювала здібну дівчину як естрада, так і вокальна, камерна музика. В класі вокалу під керівництвом викладача Володимира Блажка старанна Оля успішно закінчила місцеву музичну школу.Намагалася виконувати найкращі зразки української народної музики, а також європейської класики. Наступний етап творчого зростання – Рівненський державний гуманітарний університет, де закінчила кафедру хорового диригування й захопилася вокальною камерною музикою та оперним мистецтвом. Повернувшись до Кременця, прийшла на роботу у брас-оркестр «Кременець». — Я з юності дуже полюбляю шведський гурт «АВВА», та й джазова музика мене неабияк хвилює й запалює тією мірою, що це мелодика досить легкого характеру, і моєму голосу вона імпонує, — ділиться Ольга Пацюркевич. — А взагалі, вокальна творчість для мене асоціюється із оперним жанром, підкупає можливістю поєднувати пісню й театральне мистецтво. Кажуть, що я є людиною досить сценічною, бо відчуваю себе досить комфортно перед глядацькою залою… Зізнаюся, що саме в цьому оркестрі, під керівництвом талановитого диригента, як профільний хормейстер відчула в собі спромогу, аби випробуватися в іпостасі солістки, й уже набула велетенського професійного й творчого досвіду. Як керівник хору я себе також спробувала реалізувати в двох церковних хорах нашого району. Також працювала з дитячими хорами у м. Рівне…

На сьогодні захоплююся музикою розмаїтих жанрів, намагаюся йти в ногу, в ритм із маститими вокалістами… Милі моєму серцю творчість Енріко Каррузо, Марії Каллас, Євгенії Мірошниченко, Марії Стеф,юк, Алессандро Сафіна… …Бенефіси провідних солістів – обличчя всього оркестру. І якщо колектив – дружній і згуртований, то він неодмінно потурбується та докладеться, аби показати дійство в найкращому світлі, щоб воно вдалося як «союз чарівливих звуків». Вечір любові, яка звучить у музиці, подарує кременчанам і гостям нашого міста одна із провідних солісток-сопрано Кременця Ольга Пацюркевич. Найбільш вишуканими епітетами винагороджують її ті, хто бачив і чув артистку на сцені. Слухачі одразу ж оцінили кришталевої чистоти голос та яскраву артистичну індивідуальність співачки, її виконавську манеру. Її манера звуковидобування вирізняється високою культурою, особливим благородством та чарівністю. Сценічні образи, які вона створила, відзначають високий рівень вокального виконання й артистична майстернсть. Обличчя глядачів світлішають, поринаючи в цей світ музики й краси. Виступи Ольги відбуваються на одному подиху. – Цікаве в моїй роботі – талановиті люди, які мене оточують, вони люблять мистецтво й готові самовіддано працювати заради нього, – мовить із вдячністю Ольга про учасників духового оркестру та його чуйного й наполегливого керівника. «Вона випромінює позитив і потужну енергетику. А головне – вона завжди відкрита світові, людям і щедро ділиться з ними Богом даним талантом», – не стримує себе в щирих компліментах на адресу виконавиці маестро Олександр Бистрицький. Так, у передчутті уява малює картину, що це буде торжество музики, божественної висоти голосу й таланту.

Бенефіс Ольги Пацюркевич – своєрідний звіт співачки за понад десять літ роботи в духовому оркестрі, який відбудеться 25 жовтня, о 17:00 год., у великій концертній залі Кременецького районного Будинку культури. За словами художнього керівника і диригента колективу Олександра Бистрицького, цю програму збирали по крихтах. Робота над нею тривала не один рік. «Це – творчий вечір Олі Пацюркевич, та й уже потім усього оркестру. Вона – наша гордість! Зробити програму для провідної солістки дуже складно. Через жорна пройшло чимало творів, і до програми ми включили найкраще – естрадні пісні, романси, музику із кінофільмів, джазові, народні й зарубіжні класичні твори. План цього півторагодинного (!) концерту ми виношували разом із Олею декілька років. Відкладали по 2-3 твори – все це поповнювали, й ось ми створили такий творчий багаж. Родзинка програми – українські народні пісні в сучасному оброблюванні, джазові твори…» Без сумніву, пісні у виконанні Ольги Пацюркевич стали візитною карткою не тільки духового оркестру, але й загалом Кременеччини. Олександр Бистрицький упродовж багатьох років плідно співробітничає з відомими композиторами Західної України.

Йому під силу «підняття» будь-яких пісень – від академічних до народних. Концерти за участю нашого рідного оркестру завжди стають яскравою подією. Олександр Бистрицький – одна із найзнаковіших постатей сучасного музичного середовища Тернопілля, диригент із загальноукраїнською відомістю. Його музикальні вподобання охоплюють творчість композиторів різних епох і стилів, твори багатьох жанрів. Зі своїми улюбленими, виплеканими дітищами маестро вирішив укотре по-новому ознайомити кременецьку публіку. У концертній програмі бенефісу заплановані твори – справжні діаманти. Концерт-бенефіс буде цікавий як шанувальникам класики, так і поціновувачам естрадної й джазової музики – всім, хто захоче відкрити для себе світ дивовижних музичних творінь разом із маестро та його обдарованою вихованкою – чудовою вокалісткою Ольгою Пацюркевич. Такий бенефіс – воістину торжество музики, культури й таланту. Адже талант, як сказав один великий поет, – єдина новина, котра завше нова.

Ростислав ЛЕНЧУК, журналіст

28-річному Олександру Нестеренку необхідна допомога

Файлообмінник fs.to частково відновив роботу