111

Минулого року від неякісних вакцин померло близько 40 українців. Про це під час круглого столу повідомив народний депутат, член ТСК з розслідування фактів порушення законодавства України з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров’я України Павло Петренко, передає кореспондент УНН.

“Тільки минулого року від неякісних вакцин померло близько 40 українців. Як наслідок, Держлікслужба винесла24 розпорядження про тимчасову заборону обороту вакцин. При такій ситуації відміна GMP-стандартів для вакцин є неприпустимою”, – зазначив П.Петренко.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України пропонує скасувати GMP-сертифікацію для вакцин. Наразі при реєстрації імунобіологічних препаратів обов’язковим є підтвердження Держлікслужбою відповідності умов виробництва медичних імунобіологічних препаратів вимогам належної виробничої практики (GMP). Міністерство охорони здоров’я пропонує скасувати цю вимогу.

Як зазначено в документі, зокрема підтвердження умов виробництва вимогам GMP відсутнє 50 імунобіологічних препаратів російського виробництва, що, на думку фахівців МОЗ, створює певні проблеми з імунізацією населення.

“Оскільки, всі ці проблемні питання стоять на заваді повноцінної реалізації соціальних ініціатив Президента України та програмних заходів, Міністерством охорони здоров’я України розроблено проект постанови КМУ щодо внесення змін в Порядок реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів і розмірів збору за їх державну реєстрацію (постанова КМУ № 376) в частині виключення вимоги щодо наявності підтвердження умов виробництва вимогам GMP…”, — зазначено в документі.

На думку експертів, запровадження такої новації дозволить Міністерству охорони здоров’я проводити вакцинацію українських дітей не сертифікованими за світовими вимогами GMP російськими, індійськими та китайськими вакцинами.

Нагадаємо, у 2008 році у Краматорську після застосування індійської вакцини проти кору та краснухи помер старшокласник Антон Тищенко. Ще у 85 школярів цієї школи після вакцинації потрапили до лікарень. Фахівці Академії медичних наук України передали до Генпрокуратури свій висновок, де було зазначено, що між смертю Антона Тищенка і проведеною йому вакцинацією проти кору і краснухи “є прямий причинно-наслідковий зв’язок”. За даними Генеральної прокуратури, у 2008 році заступник міністра Микола Проданчук перевищив службові повноваження при закупівлі індійської вакцини від кору і краснухи. При цьому вакцина не пройшла сертифікацію, не була зареєстрована, тому застосовувати її було не можна.

1 comment

  1. LUDMILA

    cHTO JE VI,GOSPODA POSLEDNIY KUSOK U SINKA BOGATIREVOY ZABIRAETE? RAZVE TAK MOJNO? NU POUMIRALI DETI–MAT IKH! ETO J VCERAVNO HOROSHO. PO TREBOVANIJYU ILI STREMLENIYU EURO TAK I NADO ! OSTAVIT VCEGO 15 MILLIONONOV DLIA OBSLUGI EURO…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.