Прокуратурою Тернопілля викрито злочинну схему незаконної передачі землі у приватну власність

Поділитися

Сфера земельних відносин на сьогодні залишається найпривабливішим об’єктом для зловживань, а тому перебуває в полі особливої уваги органів прокуратури. Діяльність прокурорів на зазначеному напрямі передбачає цілий комплекс наглядових, представницьких та кримінально-правових засобів реагування з метою поновлення прав громадян та інтересів держави.

Прокурорською перевіркою з’ясовано, що керівник аграрного господарства розробив злочинну схему, яка передбачала незаконне безкоштовне отримання його родичами державних земель у приватну власність.

Зокрема, посадовець фіктивно ввів до складу фермерського господарства 2 своїх онук, які являлися студентами вищих навчальних закладів у місті Тернополі та місті Одесі, а тому участі у сільськогосподарському виробництві не брали.

Надалі, на підставі документів з недостовірними даними, підготовленими та скерованими посадовцем у райдержадміністрацію, з державної власності в користь згаданих підставних осіб незаконно вибуло 2,5 га землі загальною вартістю майже 50 тисяч гривень.

Одночасно злочинна схема передбачала ліквідацію фермерського господарства одразу після одержання державних актів на землю із залишенням права власності за рідними керівника господарства.

З метою захисту прав держави, прокуратурою Теребовлянського району до місцевого суду заявлено позовну заяву про визнання недійсним державного акта на право приватної власності зазначеної землі.

Рішенням суду позов прокуратури задоволено та незаконне право власності на земельну ділянку припинено.

Додатково:

Окрім того, Теребовлянським районним судом керівника фермерського господарства визнано винним у вчиненні зловживань у сфері земельних відносин та засуджено згідно з санкцією інкримінованого злочину, передбаченого ч.1 ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Залізничні лікарні залишаться у власності залізниць

Неповносправні діти Чорткова отримали нове приміщення за втручання прокуратури